Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor nincs hagyatéki tárgyalás?

Mikor nincs hagyatéki tárgyalás?

Figyelt kérdés

sziasztok sajnos meghalt apukám és ilyenkor szokott lenni hagyatéki tárgyalás. Sajnos nagyrészt hitelt fogok örökölni, viszont olvastam pár cikket ahol arról írtak, hogy nem volt hagyatéki tárgyalás. rajtam kívül lenne még 2 örökös ill. az házon nagymamámnak van haszonélvezeti joga, számomra elég bonyolult a szituáció, ezért mindenképpen szeretném ha lenne hagyatéki tárgyalás, hol kinél kell ezt jeleznem?

Szeretném ha lenne hagyatéki tárgyalás. oda érdemes ügyvéddel mennem? vissza akarom utasítani az öröklést, nem szeretnék házat örökölni ehhez elég vagyok én, vagy kell egy ügyvéd is hogy hivatalos legyen?



2013. jan. 4. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

mindig van hagyatéki tárgyalás, ha van hagyaték ... hónapok is eltelnek mire megkapod a közjegyzőtől a papírt


visszautasíthatod az örökséget

2013. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Lemondani kell az örökségről és akkor a hitelt sem kaphatod meg. Ha csak visszautasítod, akkor a hitelt még örökölheted. De ezt majd az ügyvéd elmondja neked, ha pontosan tájékoztatod mindenről!
2013. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj majd a jegyzővel meg egy ügyvéddel is. Ha nem akarod a hitelt lemondhatsz az örökségről de akkor mindent buksz házat, autót vagy még ami van. persze erről jobb ha pontosan tájékozódsz mert mi nem tudjuk te sem tudod erről az illetékes jegyzőnek kell mindent elmondania mi merre hány méter.
2013. jan. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükséges ügyvéd. Lemondhatsz te is, szóban a tárgyaláson, vagy írásban is. Nem árt azt sem hozzátenni, hogy Te magad és minden leszármazottad lemondtok az örökségről. Részlegesen nem lehet örökölni vagy lemondani, ezt írták is előttem, vagy mindent kérsz, vagy mindenről lemondasz.

Nem árt az sem, ha a tárgyalást megelőzően nem viselkedsz örökösként. A hagyaték elvileg zárolva van a tárgyalásig, de aki elhord ezt-azt, azaz örökösként viselkedik, ráverhetik a hagyatékot, tetszik vagy sem. A hagyatékot tehát érintetlenül kell hagyni a tárgyalásig, kivéve, ha benne éltek.

A haszonélvező viszont gond, róla nem lehet lemondani. Keress fel egy ügyvédet tanácsadásra, ő majd megmondja, valószínűleg ugyanezt, plusz még tájékoztat, hogy érint-e titeket a haszonélvező sorsa.

2013. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!