Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor kell megfizetni az...

Mikor kell megfizetni az örökösödési illetéket? A hagyatéki tárgyalás után már vagy ha ráér, ha ténylegesen megkaptam az örökségemet? (egy fél ház az enyém és sajnos el kell adnunk, mert egyikünknek sincs készpénze).

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 19:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Milyen egyéb fizetnivalóm lesz még? A közjegyzői díj 70.000 Ft lesz, ez már benne van az idézésben. :(
2012. márc. 8. 19:20
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A közjegyzői díjat a hagyatéki tárgyalás előtt kell kifizetni.Addig amíg nincs rendezve a közjegyző nem is foglalkozik veled.(tudom mi is így jártunk) Az örökösödési illetéket a hagyaték után kell fizetni,amikor már tudni mennyit is örökölt az illető.Ha túl sok kérhetsz részletfizetést.
2012. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tehát ráér addig, amíg eladjuk a kisházat?
2012. márc. 8. 19:31
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.Van egy befizetési határidő.Ha jól emlékszem 30 nap.De írni kell részletfizetési kérelmet.Míg elbírálják,és többnyire el is fogadják addigra talán el is adjátok a házat.Akkor akár egy összegben is rendezitek.De ha nem tudjátok eladni,akkor meg havi törlesztéssel fizettek,így legalább nincs kamat,meg késedelmi díj.

Vagy írjatok úgy kérelmet,hogy addig várjanak amíg el nem adtátok a házat.(csak hát ez rizikós,mert vagy sikerül vagy nem)

2012. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs örökösödési illeték. Legalábbis nekünk nem kellett fizetni. Azt mondta a közjegyző, hogy ha eladjuk a házat 5 éven belül, magasabb áron, mint amire felbecsülték, akkor a különbözet után kell fizetni.
2012. márc. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
(Az örökösödési illeték és az adó két külön dolog.) Öröklési illetéket egyenesági rokonok között 20 millió értékhatárig eltörölték.
2012. márc. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem egyenesági vagyok, tehát tudom, hogy van illeték, a mértékét is tudom. Csak befizetni nem tudom :(
2012. márc. 8. 20:02
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha sikerül eladnunk a házat, akkor szja is van, ugye?

Köszönöm a segítő válaszokat!

2012. márc. 8. 20:03
 9/16 anonim ***** válasza:
Adózni kell ha eladjátok,de csak akkor ha ne fektettek be szintén házvásárlásba a pénzt.(azért kell adózni mert az eladás jövedelemkiegészítésnek számít)
2012. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Hát van egy kis lakásom, azt szeretném belőle felújítani, de így gondolom adóznom kell. :(


Hány bőrt húznak le....

2012. márc. 8. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!