Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti eladnátok az ajándékba...

Ti eladnátok az ajándékba kapott aranyékszert, ha úgysem használnátok?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt ballagásomra kaptam a nagyszüleimtől egy aranynyakláncot, illetve a keresztszüleimtől arany medált hozzá. Azóta kb. kétszer volt rajtam, mert csak az ezüstöt szeretem, mindig azt hordom.


Nem állunk túl jól anyagilag, próbálok minél többet félrerakni egyetemre a diákmelómból, és most arra gondoltam, eladom ezeket az ékszereket, abból ki tudom fizetni a jelentkezés 10 ezer forintos díját, még marad is.


Nyilván otthon megölnének, ha megtudnák, úgyhogy nem fogom reklámozni.... csak felötlött bennem, nem bunkóság-e eladni az ékszereket, dehát igazság szerint egyáltalán nem kellenek nekem.


2013. jan. 6. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is volt ilyen, én eladtam. Az, akitől kaptam, sosem tudta meg, mert amúgy sem hordtam (én sem hordok aranyat).
2013. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
hát ez nehéz kérdés,mert egyrészt megértem ha pénzhez akarsz jutni,de előtte jól gondolod meg,hogy nem fogod-e nagyon megbánni,hogy eladtad amikor már a nagyszüleid nem lesznek..
2013. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Te kaptad,a tied.Azt csinálsz vele amit csak akarsz.
2013. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen , voltam ilyen helyzetben . Nem is sajnáltam eladni , mivel nem használtam .
2013. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Így ilyen formában, ahogy írtad nem.

Én is ballagásra kaptam anno aranyláncot, karkötőt, ami akkor sem tetszett. Évekig dobozban volt, aztán most nemrég beadtam egy égszerüzletbe és vettem helyette egy szép fehér arany láncot. Most minden nap használom, és tudom, hogy ha konkrétan nem is ez, de a nagyszüleimtől való, akik történetesen már tényleg nem élnek.

2013. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Én is tervezek eladni ilyen ékszereket, nem sajnálom őket egyáltalán. Ezek csak tárgyak.
2013. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én zálogba adnám mert néha többet adnak érte úgy mintha eladnád (mert többet is kérnének ha esetleg visszaváltod)

és nem váltod vissza. olyan mintha eladtad volna

2013. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

ha éheznék se adnám el. nekem a nagyszüleim nagyon sokat jelentenek a mai napig, pedig már nem élnek.

a nagyim jó szívvel adta az arany nyakláncot, pedig ő is tudta, h nem hordok aranyat. ez egy emlék tőle.


te tudod, h milyen viszonyban vagy azzal, aki adta. ha nem okoz lelkiismeret furdalást, akkor add el.

2013. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi karikagyűrűt csináltatunk az ilyen aranyainkból...Karikagyűrű az egyetlen amiben az aranyat szeretem.
2013. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én kaptam medált, fülbevalót. Eladtam ezeket, viszonylag jó áron, mert nekem sem volt pénzem elég.

Megtudta anyukám, majdnem megvert... ordítozott velem, hogy az arany sokat ér és ebből később megtudok gazdagodni, ha félreteszem, meg hogy ezt ajándékba kaptam és micsoda pofátlanság eladni... amit egyébként az enyém volt. végül is, csak 6 évet állt a vitrines szekrény hátsó zugában, porosodva...

2013. jan. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!