Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angoltanárok vagy angol...

Angoltanárok vagy angol szakot végzettek milyen segédanyagokat használnátok a coursebook-on kívül a különböző nyelvtani szerkezetek megtanítására teljesen kezdő szinten?

Figyelt kérdés
Hogyan tanulja meg valaki helyesen kiejteni a szavakat, jó az ha valaki a phonetic transcription-t tanítja? Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni.
2012. okt. 24. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindent, ami rendelkezésemre áll: képek, szókártyák, bábok, hanganyag, ha olyan a terem, tévé, szgép, maguk a gyerekek...


Igen, én szinte a kezdet kezdetétől tanítom a fonetikai jeleket, mivel azonban ez gyakran ált. iskola 3.-4. osztálya, a gyereknek természetesen nem kell tudnia leírni. Mindenki kap egy füzetlap nagyságú "fonetikai jelek táblázatot", amikor elég szókincsük van ahhoz, hogy kb. mindegyik hanghoz tudjanak két-három szót mondani. A papírkát kutya és kötelesek beragasztani a nyelvtanfüzetbe, mivel mindkettő nyolcadikig szól. A táblázatot együtt töltjük ki, minden jelhez kerül 2-2 olyan szó, amit a gyerek biztos, hogy helyesen ejt, utána pedig rengeteget gyakorlunk. A táblázatot nem megtanulni kell, hanem használni tudni, ami egyben azt is jelenti, hogy mindig használhatja a gyerek, fonetika dolgozatnál is.


:)

2012. okt. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Bár én nem gyerekeket tanítok. Felnőttoktatásban dolgozom. Legfiatalabb tanítványaim is 20 körül vannak. Köszi szépen mindent.
2012. okt. 24. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Ó, akkor pláne nyugodtan tanítsd a fonetikát, sőt! Képeket, szókártyákat, saját magad kitalálta ábrákat felnőtteknél is használhatsz. Gyanítom, a bábokat nem feltétlen értékelnék. :)
2012. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én szoktam a fonetikát tanítani. Az már egy más kérdés, hogy a szavakat hogy tanítod meg. Erre ma már többféle módszer van. A mondatba foglalás szerintem nagyon hasznos, mert kontextusban tanulja meg használni a szavakat. Viszont az egy nagy kérdés marad, hogy teljesen kezdőkkel valaki hogyan beszél az elejétől fogva angolul.
2012. okt. 24. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:

"Viszont az egy nagy kérdés marad, hogy teljesen kezdőkkel valaki hogyan beszél az elejétől fogva angolul."


Sehogy. Nem vagyok híve ennek az elméletnek, bármilyen jól hangzik is. Természetesen igyekszem angolul vezetni az órát, de én magyar vagyok, a tanítványaim magyarok, ha az kell a megértéshez, igenis megszólalok magyarul.


:)

2012. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyet kell, hogy értsek. Én is így csinálom. Sokat kell használni ilyenkor az anyanyelvemet, de nem baj. Főleg akik soha életükben nem hallottak angol nyelvet és mondjuk elkezdenek 50 év felett tanulni. Bizony több ilyen van.
2012. okt. 24. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!