Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell írni végrendeletet?

Hogyan kell írni végrendeletet?

Figyelt kérdés

Úgy érzem ideje meghalnom,mert egyre rosszabb az életem.

Már csak az a kérdés,hogy hogyan kell végrendeletet írni?

Ha aláírom,hogy XY-nak odaadom az AB-holmimat akkor az úgy jó?

És borítékba tegyem a papírt,amin a tulajdonaimat szétosztom?

Mellőzzetek,hogy ne öld meg magad meg ilyesmi. Már eldöntöttem,csak a végrendeletet nem tudom,hogy hogyan kell megírni.



2013. jan. 6. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Haver, ne csináld. Az élet olyan szép.

Én is gondolkodtam ilyeneken, én is eldöntöttem, hogy megteszem.

Aztán új környezetbe kerültem, és rájöttem, csak az előző volt barom, nem én, és mind értékesek vagyunk. Te is!

Sok sikert, ne csinálj hülyeséget.

2013. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Saját kezűleg írod és aláírod (minden oldalát, folyamatos számozással), vagy géppel írod, és minden oldalát aláírod, letanúztatod, vagy közjegyző/ügyvéd előtt teszed, és letétbe helyezteted. (A közjegyzők országos nyilvántartásában fog akkor szerepelni.)


Ez a végrendelet írásának menete, és nem azért válaszoltam, hogy megöld magad. Végrendeletet nem csak akkor lehet tenni, ha valaki öngyilkosságra készül - ami a legnagyobb hülyeség a világon egyébként.

2013. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kézzel néhány sorban is megírhatod. Legyen benne a végrendelkező neve, az, hogy saját akaratodból, minden befolyástól mentesen írod, az, hogy kire mit hagysz /pld.készpénzemet XY-ra, gépkosimat, egyéb ingóságaimat XY-ra, stb.

Le kell dátumoznod és két tanuval aláiratnod /név, lakcím, személyi ig. szám/ A tanuknak nem kell ismerni a végrendelet tartalmát, aláírásukkal azt igazolják, hogy Te írtad, saját kezüleg, vagyis az aláírásodat tanusítják.

Bizd valakire, akibe teljesen megbízol, vagy vidd be egy közjegyzi irodába, nehogy illetéktelen emberek megsemmisítsék.

2013. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Kettest annyival egészíteném ki, hogy ha több oldalas, valóban minden oldalt alá kell írnod a lap alján, de a tanúzás csak az utolsó oldalon kötelező.
2013. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Eszednél legyél, és gondolj azokra akiket itt hagynál és a hiányod teljes boldogtalanságba sodorná őket. Egyszerűen nem teheted ezt meg. Felfogtad? Nem a pénzre/értékekre van szüksége a hozzátartózóidnak, hanem rád.
2013. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Korrigálnék: A tanú teljes aláírásának az utolsó oldalon kell szerepelni, de minden egyes oldalt le kell szignóznia.
2013. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tiszteletben szeretném tartani, amit kértél, de akkor is kibukik, hogy azt gondold meg, hogy csak egyetlenegy életed van, nem fogsz már semmilyen formában visszatérni. Mindenre lehet megoldás, ha meg is akarod oldani, de nem bizti, hogy ez a legjobb mód rá...

Kérdésedre, egy végrendelet teljesen autentikus és hiteles, ha kézzel írod, és a végén jól azonosíthatóan szerepel az aláírásod (amivel kizárják, hogy más írhatta helyetted, pl. összehasonlítás alapján). Nekem ezt egyszer egy jegyző mondta, és azt is, hogy tanú sem szükséges hozzá, hogy teljesen elfogadható legyen.

2013. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Számomra nem szép az élet. Férjes anyuka vagyok és eltávolodtak tőlem a családjaim. Anyagilag sem vagyok hű de jól. Egyik napról a másikra élek. (ezt azoknak mondtam akik leakartak beszélni)

Köszönöm azoknak a választ,akik betartották kérésemet,és csak arra válaszoltak amit kérdeztem.

Akkor ma meg is írom és holnap végzek magammal.

2013. jan. 6. 16:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem van végrendeletem. Tavaly írtam, amikor úgy tűnt, nem biztos, hogy megérem a másnapot. (Nem öngyilkosság miatt.)


Ha az egész végrendeletet az elejétől a végéig saját kezűleg, saját kézírással írod, akkor meg kell számozni az oldalakat folytatólagos számozással, és alá kell írnod minden kézírásos, megszámozott oldalt a lap alján, de nem kell hozzá tanú a végén, csak a teljes kézírásos aláírásod és a pontos dátum (hely, év-hó-nap), amikor készült.


Tanú akkor kell, ha nem kézírással írtad, hanem pl. géppel. A tanúk ahhoz kellenek, hogy igazolják, hogy a végrendeletet te írtad, a magadénak ismered el és a te kézírásod van rajta.


És nem kell közjegyőzi letét sem, az enyém is itt van az asztalfiókban.


Ha meg akarod magad ölni, akkor a kutya sem fog tudni róla lebeszélni téged. Nem jó megoldás, de ha te ezt döntötted, akkor nekünk nincs mit tenni. A te életed, a te döntésed.

2013. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na jó, elgondolkodtam Rajtad. Nem azért fogom írni, amit írok, mert ne tartanám tiszteletben a döntésed, és nem is azért, mert nem veszlek komolyan - pont azért írom, mert komolyan veszlek.


Szerintem, ha valóban csak annyi lenne, hogy nem akarsz tovább élni, akkor nem írtad volna ide ki. Nem akartad volna kihirdetni, hogy most végzel magaddal, és nem is ilyen hidegvérrel.

Biztos, hogy most megoldhatatlannak látszó élethelyzetben vagy, de szerintem valahol szeretnéd megoldani. Csak nem érzel magadban erőt, és baromira félsz segítséget kérni, mert nem látod, nem tudhatod, hogy valóban segítene-e rajtad. De addig biztos nem is tudhatod, amíg nem próbáltad.

Legalább egy esélyt adj magadnak, legyen A terv a fenti, B terv pedig, mondjuk, hogy mégis megpróbálsz változtatni, kérsz segítséget, elindulsz az úton, és meglátod, ez jó döntés volt-e. Ha mégsem tűnik annak, akkor maradhat az A terv... És határozz meg egy időpontot, ameddigre a változást véghez szeretnéd vinni, pár, vagy sok ember segítségével. Szerintem menne.


Lehet, hogy nem érzed magadban az erőt, de ott kell lennie, ha az öngyilkossághoz lenne, akkor bármi máshoz is.


Nekem az, hogy ide kiírtad, egyértelműen azt jelenti, hogy ez egyfajta segélykiáltás, mert biztos, hogy nem dicsekedni írtad ki. Kérlek, élj azzal, hogy lehet segítséget kérni, büszkének kell lenni hozzá, és keménynek, de megéri.


Ha nem is tetszik, amit írtam, legalább aludj rá még egyet.

2013. jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!