Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bajban vagyok! Mit tehetnék...

Bajban vagyok! Mit tehetnék gyorsan?

Figyelt kérdés

Becsaptak,és most bajban vagyok!

Úgy döntöttem,hogy megpróbálok külföldön munkát keresni magamnak,mert otthon egyre nehezebb lett az élet.

Kijöttem Angliába(Wiltshire megye)egy ügynökségen keresztül,ahol szállodai munkát ígértek.Ebből is tudni lehet,hogy csak alap angol nyelvtudásom van.Egy ideig takarítottam,majd jött a hideg zuhany,hogy köszönik a munkát,de sokunktól meg kell válniuk mert nincs több meló,vagyis több embert vettek fel mint amennyien vagyunk,és így egyértelmű volt,hogy minket küldenek el akik nemrég jöttünk.Páran úgy gondoltuk,hogy amíg van pénzünk maradunk,és keresünk munkát,de sehová nem vesznek fel minket( nyelvtudás hiánya miatt),és most itt állok egy idegen országban,és annyi pénzem sem maradt,hogy repülőjegyet vegyek.(kölcsönadtam a jegy árát,bízva abban,hogy vissza adják,de avval is leléptek)Nagyon padlón vagyok,fogalmam sincs mit tehetnék!Sajnos otthon barátaim nincsenek(aki van az meg most nem tud segíteni,mert ő neki is anyagi problémái vannak,és nem is várhatom el,hogy segítsen)Anyám alkoholista így tőle aztán végképp semmit nem tudok kérni,apám meg nem foglalkozik velem,azt se tudom él-e egyáltalán..Valami tanácsot,hogy mit csináljak,hisz hamarosan egy idegen országban az utcára kerülök...


2009. aug. 27. 14:31
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

www.magyaroklondonban.com

vagy a követség?

2009. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

az EU törvények szerint szerencsére a külföldi lakhelyű, külföldön munkanélkülivé vált személyek számára is jár a munkanélküli segély, úgyhogy igényelhetsz kint is munkanélküli járulékot


addigis 1000-rel keress munkát

pl írj ennek az ügynökségnek, ők ingyen közvetítenek munkát: [link]

2009. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
a munkanélküli segélyt már megpróbáltam,és nem adnak.Csak akkor jár ha meg van a ledolgozott napjaid,és nekem nincs meg..Alig 2 hónapot dolgoztam..A magyaroklondonban.hu oldalon olvasgatva jöttem ki,hisz az egy olyan oldal ahová lehet írni ha valakinek jó vagy rossz tapasztalata van.Munkát ők sem tudnak biztosítani...Az egy fórum..sokan ott kérik,hogy segítsenek munkát keresni nekik,és szinte senkinek nem írnak vissza.Már írtam oda is,és eddig még választ sem kaptam!!A nagykövetség,meg em foglalkozik ilyen ügyekkel,csak rendkívüli ügyben tud segíteni,mert azt mondták,hogy nincs rá keret,hogy anyagilag segítsenek(nem kapnak anyagi utánpótlást az államtól)munka keresésben meg nem érdekeltek..Szóval ez is kilőve..
2009. aug. 27. 14:47
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress fel egy job agency-t. Majd onnan elküldenek dolgozni. Valamint a magyaroklondonban.hu-n is találsz munkalehetőséget.
2009. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
A job agency nem tud munkát adni(már próbáltam)a magyaroklondonban.hu sem tud olyan embernek munkát adni aki alig beszéli a nyelvet!!A Job agency is avval utasított el,hogy sajnálják,de amíg nem tudok angolul addig nem tudnak segíteni..Pedig nem vagyok válogatós,bármi munkát csinálnék csak legyen,.mert lassan nem lesz hol laknom...
2009. aug. 27. 15:55
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor lehet tleg a követség kéne, hogy haza tudj jönni.
2009. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
2009. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Nos azt hiszem az életemet most rontottam el!!(

Mint írtam a követség munkát nem tud adni,és ők azt mondták,hogy vegyem fel otthonról valakivel a kapcsolatot aki tud segíteni abban,hogy hazajussak!Egyszerűen nem értették meg,hogy nincs otthon semmim,se lakásom,se állásom(szóval ha haza megyek is,ott se vagyok jobb helyzetben)nincs senkim aki segíteni tudna..Azért jöttem ki Angliába,és felégettem magam mögött mindent,mert reméltem itt jobb lesz..Sajnos még "örömlánynak" sem tudok elmenni mert nem vagyok egy nádszál karcsú..

Azért köszönöm a tanácsokat igaz nem sokat segítettek,mert már szinte mindent megpróbáltam!!De úgy látszik fel kell adnom mindent,és el is keseredtem rendesen..

2009. aug. 27. 17:04
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Bebiszitter melo sok van, olyat nem tudsz talalni? Es a szallasod is meg lenne oldva.

Szabad idodben nyomd az angolt, hogy minel elobb osszekapd magad!!

2009. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

a követségek nem szoktak abban segíteni, hogy az állampolgár hazajusson ha ottragadt egy idegen országban?


semmi munka nincs ami képzetleneknek is okés? takarítás, mosogatás meg ilyenek.

2009. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!