Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne jobb? Hogyan...

Hogyan lehetne jobb? Hogyan oldhatnám meg itthon a vitákat?

Figyelt kérdés
Anyuék folyton vitatkoznak. Minden egyes alkalommal görcsbe rándul a gyomrom és gombócot érzek a torkomban. Legszívesebben elmenekülnék innen. Minden alkalommal rám terelődik a szó, és folyton üldözési mániát kapok tőlük. Jó ha egy-két nap eltelik vita nélkül. Ki vagyok szolgáltatva nekik, még középiskolába járok, és nincs pénzem hogy bármit is kezdjek magammal. A barátom is hasonló kaliberű mint a nevelőapám, és ő se szól már hozzám 1 napja. Menekülni akarok, de mi van ha engem is úgy üldöz majd a karma mint anyut? Én csak békét szeretnék, békésebb életet. Annyira fáj a szívem. Gyakran elkezd remegni a kezem lában mikor vita van, nem bírom a vitákat fizikailag sem. Évek óta így megy, és félek mi van ha egyszer kapok majd egy pofont, vagy megütnek. Igazából nem vagyok másabb mint egy normális fiatal. Nem vagyok balhés sem. Létezik valami megoldás? Komolyan nem bírom ezt már sokáig.
2013. jan. 6. 21:31
 1/6 yuda ***** válasza:
100%

Nem írtad miért terelődik folyton rád a vita-lehet nem is lényeges, mert ez a szüleid ügye, lehet azzal jársz legjobban, ha rájuk hagyod és elvonulsz egy semleges szobába, ...magadra teszel egy fülhalgatót ilyenkor, bezárod magdra az ajtót és nem hallod -ne legyél szem előtt és nem provokálod így sem őket.

Ez szerintem egy tipikusan olyan szituáció, hogy széllel szemben=szülőkkel/felnőtekkel szemben nem tud egy kamasz harcba szállni, leinteni őket, mert nagyobb balhé lenne.


Szóval a tanácsom a tűzrakás. Ha nem raksz fát a tűzre, egy idő után magától kialszik. Ilyen a vita is. Ha nem reagálsz, nem csinálsz semmit, gyorsabban elcsitul. Vonulj félre, ne látszódj és ez a leggyorsabb. Szerintem ne te akard megoldani két felnőtt acsarkodását.

2013. jan. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Apróságok miatt terelődik mindig rám a szó, és úgy hogy nem is vagyok szem előtt. Szeretnék elmenekülni innen. Máshova költözni, de pont a kiszolgáltatottság miatt nincs pénzem sem. Elmúltam 19 tehát mehetnék..Csak hova.

Most is, náluk már minden oké, én meg itt gubbasztok, egyszerűen mintha egy úthengerrel átmentek volna rajtam oda-vissza. Elegem van ebből az érzésből. Legszívesebben megmondanám nekik a magamét, csomagolnék aztán mennék..

2013. jan. 6. 21:47
 3/6 yuda ***** válasza:

Nem tudtam 19 múltál..én meg lekamaszoztalak :d


Ha jól számolom, akkor nagyjából mostanában végezhetsz a sulival. Úgy értem utolsó éves lehetsz.

Én mondjuk 20 lehettem, tehát nem nagy különbség... albérletbe költöztem egy barátommal. Kerestünk munkát és beindult lassan az életem.

Emlékszem, egy havi albérletet tudtunk kifizetni, úgyhogy volt ebben kockázat..de aki nem mer nem is nyer.

Persze ne rám fogd, ha nem jön össze az életed, de valamit tenned kell és mit tudsz?, vagy albérlet, vagy más rokonnal megbeszéled, legalább átmenetileg nála lakj..ilyesmiken gondolkodj, de kockázatvállalástól érsz felnőtté.

vagy maradsz, vagy lépsz egy bátrat.te döntesz úgyis, de örökre úgysem fogsz velük maradni...

2013. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, Gondolkodom már ezen. Csak félek a rossz döntésektől. Igazából az egész élettől.. Hamarosan véget ér majd a velük való együttélés de akkor meg majd jön más..
2013. jan. 6. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:

"Legszívesebben megmondanám nekik a magamét"


Pedig épp ez lenne a megoldás. Leülni velük, és megbeszélni a problémáidat. Lehet, ők észre sem veszik, mi bánt téged. De csak nyugodtan, finoman. Egy misét megérne....,

2013. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A pároddal hozd helyre a kapcsolatod és beszélj vele. Legyen egy biztos pont az életedben. Amint végeztél a sulival go otthonról. A stressz merít ki. Ismerős, 10perc stressz jobban kimerít mint egy műszak a melóban. A te lelked és tested teszik tönkre.
2013. jan. 13. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!