Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális volt a Párom reakciój...

Normális volt a Párom reakciója? Én megbántva érzem magam. Ti hogyan reagáltatok volna hasonló esetben?

Figyelt kérdés
A Párommal távkapcsolatban élünk. 4,5 hónapja tart a kapcsolat, de sajnos nem csak fizikailag nagy a távolság köztünk, hanem lelkileg is egyre nő. Megvisel az is, hogy egyre távolodunk, és az is, hogy itthon nagyon rossz a családi helyzet, már vagy 13 éve. Mondhatni, hogy ebben a légkörben nőttem fel. Részben emiatt sosem voltam kiegyensúlyozott lelkileg, gyerekként sem, de felnőtt koromra teljesedett ki igazán a dolog. Nos, most nehéz időszakot élek ismét, utálok itthon lenni, utálok mindent. Most este beszélgettem a Párommal, és mikor azt írta, munkában jobb, mint otthon, írtam Neki egy olyat, hogy én már kórházban is szívesebben lennék, mint itthon. A reakció az volt, hogy ezt el sem olvasta. Írtam, hogy csak a példa kedvéért írtam, hogy akárhol jobb lenne. Erre Ő ezt úgy reagálta le, hogy közölte, hogy felb*sztam agyilag, nem lesz ez így jó, és elment aludni. Ha Ő írt volna ilyet, akkor felhívom, és megkérdezem, hogy mi a baj, hogy érezze, mellette állok... Tényleg nehéz most, és én csak azt szeretném, hogy érezhessem, hogy mellettem áll, számíthatok Rá... Nagyon megbántott, itthagyott a gondolataimmal és a fájdalmammal egyedül. Felfújom a dolgot? Akikkel beszéltem eddig, azt mondták, ennek így semmi értelme. De nem tudom kimondani, hogy legyen vége, akkor sem, ha gyakorlatilag már vége van... Februárban lenne esély összeköltözni, bíztam benne, hogy átvészeljük a dolgot. De félek, már akkor sem lehetne minden a régi... Azért meg nem kell senki, hogy legyen, de amíg szeretem, nem tudom elképzelni, hogy elengedjem.....
2013. jan. 7. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is tudod ,hogy ez a kapcsolat nem tarthat tovább. Ha valaki nekem hasonlót mondana szóba sem állnék vele,és itt arról az emberről van szó ,aki elvileg a lelki társad,nem pedig egy idegenről.
2013. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fújod fel, nekem is rosszul esett volna.

Azt viszont ugye Te sem gondolod komolyan, hogy összeköltözz valakivel, akivel már 4,5 hónap után sem vagy boldog? Akkor élj inkább egyedül, ha mindenképpen menni akarsz otthonról, de akivel ennyire nem illetek össze, azzal ne tervezz közös jövőt.

2013. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, de akkor sem tudom elképzelni Nélküle... Talán abban reménykedek, hogy ha összeköltöznénk, akkor újra nyugi lenne. De erre semmi garancia. Csakhát lelkiismeretfurdalásom lenne, hogy meg sem próbáltam, ott motoszkálna bennem, hogy mi van, ha működött volna? Csak sajnos addig maradna a gyötrődés, és a tudat, hogy nem tudok Vele beszélni a fájdalmamról. Járok terápiára, de akkor is... Nem ugyan az... A pszichológus nem lehet a támaszom, csak egy fajta segítség a feldolgozásra.
2013. jan. 7. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben elkezdeném elfogadni, hogy ennyi volt.

Próbálj meg egyedül vagy barátok segítségével talpra állni, még ha nagyon szar is lesz, ezerszer jobb lesz annál, mint amilyen egy érzéketlen ember mellett lenne, aki nem szeret téged. Ezek után hatalmas őrültség lenne összeköltözni vele.

2013. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszom nekem is ez lett volna. Na persze én kiegyensúlyozott boldog kapcsolatban élek, de ha a párom ilyet mondana mikor épp otthon van, hogy mág a kórházban is jobb lenne, akkor tuti ezt mondom. Még viccből is rossz, hogy a szerelmem a kórházba kerül.

Ezekután egyébként megnyugtattam volna, meg beszélgettem volna vele mi baj, ami nála elmaradt.


Tehát egyrészről f*szság amit mondasz, ilyennel sosem szabad viccelni és nem mindenki veszi jó néven, főleg ha már volt benne tapasztalata. Másrészről elhiszem, hogy rosszul esett, mindenbizonnyal engem is bántana egy hasonló szituáció.


Egyébként ha 4,5 hónap után ez van, akkor nem nagyon erőltetném. Egy esélyt még adhatsz a kapcsolatnak, nyakunkon van a február, hátha helyrerázódnak a dolgok, de azért felkészíteném magam rosszabb dolgokra is.


22N

2013. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én apám mellett megtanultam, hogy a legapróbb jeleket is komolyan kell venni, és nem szabad olyan dolgokat eltűrni, amik mélyen megsebeznek. Főleg egy párkapcsolatban nem.

Nem örökös megbocsátásokra és békülésekre vágysz te sem, hanem boldogságra, vagy nem?

2013. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én mindenképp megyek, már rég mentem volna, ha lett volna lehetőség. Éltem is már külön. Nem vagyok már gyerek, most mégis egy védtelen kislánynak érzem magam. Az fáj igazán, hogy ez az egész helyzet csak nekem okoz fejfájást és fejtörést... Hiába tudom, hogy "csak" annyi lenne, hogy szakítok, de könnyebb ezt kimondani, mint megtenni, meg a lelkem mélyén meg sem akarom tenni, ez itt a gond... Tudom, ki mit szakít, azt szagolja, de akkor is rossz, nagyon rossz... Ért valaki? :(
2013. jan. 7. 22:34
 8/10 A kérdező kommentje:
5-ös, igazad van, de amot mondtam, az elkeseredettség mondatta velem. Nem azért írtam, hogy Neki fájdalmat okozzak, csak mert nekem fáj. Hogy "vicceltem"e? Nem tudom... Minden esetre nem az volt a dolog lényege, hogy kórházba akarom juttatni magam... Nem akarok sem meghalni, se kárt tenni magamban. Csak egy kis nyugit szeretnék.
2013. jan. 7. 22:40
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
A férfiak teljesen másként müködnek, mint a nök. Ök mindenre megoldást akarnak találni azonnal, míg a nök ha panaszkodnak, nem feltétlenül megoldást várnak, hanem együttérzést. Én arra gondolok, hogy a párod azért reagált így, mert dühíti, hogy nem tud neked segíteni, mivel távol vagytok egymástól, tehetetlennek érzi magát. Ez egy férfit nagyon frusztrál. Azt javaslom amíg távkapcsolatban éltek, ne zúdítsd rá a problémáidat, inkább beszéld meg egy barátnöddel. Ajánlok egy könyvet is: A férfiak a Marsról jöttek, a nök a Vénuszról. Olvasd el, szerintem solar segíthet.
2013. jan. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*sokat
2013. jan. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!