Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor csinálni?

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Mielőtt jelentkeztem az egyetemre elmentem 1 évet dolgozni hogy rakjak félre pénzt hogy ki tudjam fizetni az albérletet és hogy ne kelljen 40 km-ről bejárósnak lennem. De anyám elkérte folyton a pénzem mindenféle indokkal hogy számlákra meg kajára kell mert másképp nem tudja kifizetni, aztán kiderült hogy rengetegszer azért kért tőlem pénzt mert a többi pénzünk odaadta valamelyik bátyámnak...


Úgy terveztem, hogy a félrerakott pénzből, árvasági támogatásból és abból amit az egyetemen kapok, illetve amit heti 1-2 nap diákmunkával keresek nagyjából ki tudtam volna jönni mire lediplomázok. De az 1 évnyi fizetésem mind elkérte anyám, még többet mert még az előtte összespórolt pénzem is mind elment, és rengetegszer százezrekkel segítette ki bátyámékat mert nem tudták fizetni a felvett hitelüket.


Ez volt másfél éve, rákényszerültem hogy bejárós legyek, de ez még csak a problémák eleje, se itthon a faluban nincsenek barátaim, se az egyetemen nem sikerült senkivel összehaverkodnom, nem is csodálom mert max heti 40 percet vagyok ugyanazokkal az emberekkel, akkor meg mindenki az órára figyel.


És most még én érzem magam rosszul hogy mások kárát akarom, de már így is annyi évet elpazaroltam és ha akarok diplomát újra kell jelentkeznem az egyetemre, de nem tudom hogy tudnám úgy intézni hogy ne vegye el anyám a pénzem mert bejárósként ezt így nem lehet hogy sehol nem ismerek senkit... Ráadásul anyám engem sose segített ki pénzzel, mindenem amim van azért nyarakat kellett végigdolgoznom mert nekem azt mondta nincs pénz, közbe mind a 2 bátyám kapott házat, autót, és a hitelük miatt még egyszer kifizetni a házukat, és mellé még odaadta az én pénzem is, mikor a három háztartásból nálunk van a legkisebb bevétel.


És most mit tudok csinálni? Saját hibámon kívül nincs pénzem pedig előre tudtam hogy így egyedül hogy se barátok se senki nem fog menni a tanulás se.


Sikerült félreraknom annyit(nem járok buliba se semmi, nem is jártam hogy tudjak összespórolni akkor se mikor dolgoztam) hogy bemegyek albérletbe és ritkán járok haza és nem adok semmi pénzt hiába kéri, de még munka mellett is 5 hónap múlva elfogy a pénzem. Aztán ott van hogy hogyan magyarázom meg másoknak hogy 23 éves fejjel megint gyakorlatilag elsős vagyok és nem azért mert hülye vagyok?


2013. jan. 10. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

"előre tudtam hogy így egyedül hogy se barátok se senki nem fog menni a tanulás se."

Én ezt nem értem. Azért nem tudsz tanulni bejárósként mert nincsenek barátaid??? o.O

2013. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt 26 éves elsős osztálytársam is. Nem ciki. Társbérlet? Rokonok?
2013. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem önállóan mennék albérletbe hanem másokhoz, rokonaink meg nincsenek abban a városban ahol az egyetem van.
2013. jan. 10. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:

1. válaszolónak: sok egyetemen nagyon nehéz egyedül haladni, mert annyi házi feladatot adnak, hogy ha mindennek magadnak, egyedül kell rájönnöd a megoldására, soha nem leszel semmivel kész.


Kérdezőnek: bankszámla! Oda kellene!kellett volna minden pénzt betenni, elektronikus számlakivonatot kérni, hogy még papíron se legyen nyoma, mennyi pénzed van, és tagadni minden pénzedet, még a számla létezését is a család előtt. Sajnos ilyen esetben nem tudsz mást csinálni, mert szemmel láthatóan semmi gátlás nincsen édesanyádban. :(


Albérletet kereshetsz úgy is, hogy mások mellé költözöl be, csak egy szobát kell fizetned. Ha ügyes vagy, olyanok mellé, akikkel egy karon tanulsz, így együtt is tanulhatnál velük. :) Tegyél ki hirdetést faliújságra, közösségi oldalakra, hátha találnál így üres szobát vagy épp egy hozzád hasonló diákot, akivel már együtt kereshetnél lakást.

2013. jan. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ha nem az van hogy sietnem kell folyton a buszra mert ritkán jár felénk még tanulhatnák is másokkal, egyébként mérnök informatikus szakon vagyok, és bejárósként napi 4 óra az utazási idő.
2013. jan. 10. 16:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Hm, ha ilyen messziről jársz be, nem vennének föl kollégiumba? A nagy távolság nálunk legalábbis plusz pontot ért. Esetedben pedig önellátónak minősülnél, hiszen az általad leírtak alapján nem kapsz támogatást otthonról, így még jobbak az esélyeid szociális alapon helyet kapni.
2013. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A faluban nem valószínű,. hogy új barátokat fogsz találni, a régiek pedig kicsit irigyek lesznek, hogy Te tanulsz. Sokakat riaszt, ha a másik okosabb! Az egyetemen kellene barátokat szerezned, biztos találnál olyan helybéli évfolyamtársat, akinél egyszer-egyszer ott is aludhatnál, hogy a közös programokban részt vehess.

folyamodj koleszos helyért, így lesz ismerősöd elég.Aztán rajzold meg a többiek helyett a kötelezőket pénzért, Ha nem megy a kolesz, vállalj idősgondozást (esetleg ottlakással is, akkor nem lesz annyi az albérlet) Másokkal pedig ne törődj! Eddig is erős voltál, tudtál egy célért takarékoskodni, dolgozni, ezentúl is fogsz tudni.Ha el akarod végezni a sulit, akkor fel a fejjel, hajrá. Anyádnak pedig nem kell tudnia, hogy egyáltalán van-e pénzed, lehet, hogy hazudnod kell neki, de ezért nem neked kell szégyellned magad ! Nem tudom, hogyan lehet az árvaellátást a saját számládra kérni-lehet, hogy önellátási nyilatkozat kell hozzá-de igaza van annak, aki a saját számlát és elektronikus kivonatot javasolta.

2013. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!