Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul esett a páromtól, nem...

Rosszul esett a páromtól, nem maga a tény hanem hogy kihangsúlyozta! Vélemények?

Figyelt kérdés

Nem azért írom ki hogy igazat adjatok, csak érdekelne hogy én fújom-e föl!


Párom külföldön dolgozik, Magyarországon is kap pénzt, ami az én számlámra érkezik de ez lényegtelen, felvetettem tegnap este hogy anyának adhatok-e kölcsönbe egy kis pénzt, mivel sajnos apukám lebetegedett táppénzen van, világéletébe dolgozott, nem volt soha egy munkakerülő így édesanyám is de neki csak szezonális munkái vannak,nyaranként!

Na felvetettem, a válasza az volt hogy "felőlem, de csak kölcsön" egyáltalán nem vártam el hogy csak úgy adakozzunk, de az hogy ennyire kihangsúlyozta rosszul esik!Szüleim mindig segítettek rajta rajtam, én eddig nem dolgoztam, nem rég találtam melót, fizetést sem kaptam még, és hogyha párom hazajön, ők sem számolják el hogy na ennyit adj bele a költségbe, sőt volt hogy anyukám vett egy két konyhai eszközt odakintre, és állandóan pakol neki kaját, üdítőt süteményt.Kihangsúlyozom hogy nem felhánytorgatásként, csak míg az édesanyja tojik a fejére, és azok csak akkor telefonálnak ha pénzre van szükség addig az édesanyám ad és ad.Most sem anyukám kérte, hanem én vetettem fel hogy mivel elestünk édesapám bevételétől adhatnánk kölcsön! Szerintetek jogtalanul sértődtem meg?? Persze csak magamban emésztem magam, ezt a vőlegényemnek nem is mondtam.


2013. jan. 12. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nekem is rosszul esett volna, mivel nálunk is így van( mármint hogy az én szüleim csak adnak az övé meg elvesznek). Én azért megkérdezném tőle , hogy miért így mondta. Nem vitáznék, azt nem is szoktunk és ezért kérdezném meg tőle, mert tudom, hogy vita nem lenne belőle, csak kérdés, válasz és összegzés és belátás ha úgy jön ki.

Az sose jó ha tüske marad benned, mert az csak rontja a kapcsolatot, most kaptál egy "lelki sebet", ne hagyd, hogy egy nagyobb vitáig benned legyen és akkor vágd a fejéhez.

2013. jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Akárki is akármit mondd, nekem pénzéhesnek tűnik a pasid. Az olyan emberek, akik mástól elfogadják a segítséget, legyen az pénz, kaja formájában, de viszonozni nem szeretik, azok számomra önző emberek.
2013. jan. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jogos volt és ne emészd magad miatta,inkább mondd el ezeket a párodnak egy alkalmas időpontban.Ha sok sérelmet felhalmozol,egyszer robbanni fog az egész és nagy veszekedések lehetnek belőle.Inkább finoman add a tudtára,ha zavar valami.Mással kapcsolatban is és még melegében beszéljétek meg.
2013. jan. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarok vele erről beszélni mert tudom hogy vita lenn belőle, és mentegetőzne hogy ő csak viccből mondta vagy nem úgy gondolta stb :/
2013. jan. 12. 11:42
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egyértelművé tette, amit gondolt és ezt ki is mondta /"csak kölcsön"/ Ezen én nem meditálnék. Örülj neki, hogy nem tiltotta meg, hanem hozzájárult, hogy kisegítsétek a szüleidet egy kölcsönnel.
2013. jan. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem ezzel van a gond hogy kölcsön, mert természetes, hogy a mai világban nem nagyon osztogatunk, és édesanyám sem olyan aki elvárja, de nekem az esik rosszul hogy kihangsúlyozta hogy KÖLCSÖN
2013. jan. 12. 11:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is rosszul esett volna. Az is lehet, hogy rossz napja volt, valamin felhúzta magát, de azért ha a szüleidtől elfogad pénzt, akkor lehetne benne annyi, hogy mikor egyszer ők szorulnak rá, akkor nem hálátlankodik.
2013. jan. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne haraudj, de ezt csak egyféleképpen lehet értelmezni úgy, ahgy ő gondolta: "kölcsön". Semmi kétséget nem hagyott afelől, hogy nem erről lenne szó. Ne essen rosszul, nem bántani akart vele, egyben azt sem akarta, hogy a pénzt ajándékba adjátok. Ez is elfogadható.
2013. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 16:31

Ez így igaz, csak akkor pofátlanság elfogadni azt is, amit a kérdező anyukája pakol kaját a férfinak.

Azt sem kölcsönbe adja...

2013. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!