Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szüleim nem...

Mit csináljak a szüleim nem foglalkoznak velem! Még iskolába se járhatok . Egy csöves lesz belőlem! (? )

Figyelt kérdés

18éves vagyok. lány.

Általános után egy 2-éves szakmás iskolába íratottbe anyám (mert ott kaptam 15ezer ösztön díjat)

(Elég rosszul álunk anyagilag ezt tudni kell)

Na és már lassan 1-éve leraktam az eladóit és tovább akartam tanulni de azt

mondták hogy mivel már van egy szakmám nem vagyok tanköteles :S

És csak fizetős iskolába mehetek.

Na és anyámék meg ere nem költenek...

Így már egy éve ithon ülők munkát seholse kapok ...

Anyámnak mindig könyörgök hogy segítsen valamit kezdeni magammal mert utálok ithon lenni egész nap.

Rengetegszer elkap a sírógörcs.

De senkise foglalkozik velem..

Nem tudom hogy mit tudnék magammal kezdeni.

Annyira rossz hogy már se egy barátom se semmim nincs.

Ez nem élet hogy egésznap ithon kell lennem már anyira nincs életkedvemse.

Valaki adjon már nekem tanácsot .

Mit kezdhetnék magammal?


2013. jan. 13. 16:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%

Először is íratkozz be egy gimnáziumba! amíg ez nem megy, gyakorold a helyesírást, legalább ezzel nem lesz gond. A gimnázium nem fizetős.

Válalj el bármilyen RENDES munkát, nem kell szakmabelit! Abból fedezni tudod legalább a tankönyveid

árát. Lehet ez 4 órás is! Ha nem tudzs tankönyvet szerezni, akkor kérd el a listát, hogy miből kell tanulni. Az iskolában biztosan vannak 2-3-4-es diákok, akik kölcsönadják az elsőst.

2013. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
5%

Javítom a helyesírást! :-))))


Amíg ez nem megy, gyakorold a helyesírást, legalább ezzel nem lesz gond!

Vállalj el bármilyen RENDES munkát, nem kell szakmabelit!


Ha nem tudsz tankönyvet szerezni, akkor kérd el a listát, hogy miből kell tanulni! Az iskolában biztosan vannak 2-3-4-es diákok, akik kölcsönadják az elsőst.

2013. jan. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

18 évesen ne anyádnak könyörögj, hogy segítsen kezdeni magaddal valamit. Nagylány vagy. Keress Te munkát..

Kérj segélyt az önkormányzattól, hívd fel a volt osztálytársaid, barátaid, ismerőseid, ki tud valamilyen állást. Neked kell utána járnod, hogy nézne már az ki, hogy egy 18 éves lányt az anyja kisérget állásinterjúra?

Vedd a saját kis kezedbe a sorsodat!

2013. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor nincs érettségid. Esetleg esti gimnáziumban el tudnál menni, igaz, ahhoz is kell pénz, de viszonylag olcsó. Vagy tanulhatnál ott nyelvet egyedül, ha még nem találsz sokáig munkát.Nehéz tanácsot adni, mert tapasztalat, hogy a legtöbb ember csak magával foglalkozik. Rengeteg emberben csalódtam én is. Igaz, hogy szüleim támogatják a tanulmányaimat, de gyakorlatilag azon kívül,h pénzelnek, semmi mást nem kaptam tőlük.Sok szülőnek, nem is tudom, miért van gyereke. Barátokat meg ne várj a mai világban, vagyis ebben az országban ne.
2013. jan. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

próbálj meg a lakóhelyeden először sétálgatni, hogy mmilyen munkalehetőségek vannak. addig se otthon vagy. aztán ami érdekesnek tűnik vagy kapcsolható a szakmádhoz, próbálkotzz náluk

vagy az is jobb, ha keresel egy gyakorlati helyet ahol "ingyen dolgozol" kicsit, hátha később alkalmaznak. pl azt mondod szeretnéd kipróbálni 1-2 hónapig, tapasztalatot szerezni

addig jó, amíg szüleid fizetik az etetésed.


ha ez nem megy, akkor érdemes neten vagy újságban nézelődni más helységekben munka után.


szerintem jobban is jársz így, semmi értelme ma már egy diplomának . legalább ma szint kell, hogy valamit érjen. aztán kapsz cserébe vagy 120-140e fizetést...

sokkal több értelme van már manapság a gyakorlatnak. ahová kérnek olyan képzést, oda kell is egyetem, az meg úgyis felejtős most neked.


egyébként meg érdemes barátkozni, "kapcsolatépíteni", hátha valaki beajánl valahová. bár szerintem őszinte barátságokat nem lehet már kötni, de legalább megjátszhatnád magad, hogy elhülyülsz másokkal. 1 sört elszopogatsz valahol, az annyira nem több pénzben, mintha egész nap bent punnyadnál tv+gép.


esetleg még jobb ötlet 1-2 nyelvet megtanulni és külföld. addig kezdd el, amíg vban hozzá szorgalmad, mert ha itthon ragadsz, ebben a pöcegödörben, akkor csak az öngyilkosság lesz opció.

2013. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hol élsz, hogy eladói végzettséggel nem találsz munkát? Közeli nagyvárosokban is próbálkoztál? Hipermarketekben, plázákban, helyi üzletben?


Ha van állásod, tudsz félre is tenni egy későbbi továbbképzésre. A többieknek igaza van abban, hogy egy nagykorú ember ne a csodára várjon, hanem tegyen a jövőjéért legalább annyit, hogy állást keres.

2013. jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Budapesti vagyok...

Csak az a baj hogy nincs 1-2éves munka tapasztalatom ezért nem kellek sehováse ......

Tényleg nem tudom hogy mit csinálhatnék :((!!!

2013. jan. 13. 17:06
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld az álláshirdetéseket, napi szinten! Van, ahol pályakezdőt keresnek, én is néztem pár hónapja hirdetéseket, egy családtagomnak segítettem. Konkrétan emlékszem olyan hirdetésre, ahol csak pályakezdőket vártak, pont eladónak. Az Expressz álláshirdetésekben nagyon jó oldal, rá tudsz szűrni a tapasztalati időre, végzettségre, munkavégzés helyére is.
2013. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Budapesten nem találsz állást?

Vidékről tódulnak oda az emberek, mert még ott van lehetőség, a vidék, falu régen halott.. nemhogy munkahely!

Vállalják az utazást, albérletet, nélkülözést, családtól elszakadást, mindent!

Kapd össze magad!

2013. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
70%

"A többieknek igaza van abban, hogy egy nagykorú ember ne a csodára várjon, hanem tegyen a jövőjéért legalább annyit, hogy állást keres."


mondják ezt azok az idióták, akiket szüleik pénzeltek és könnyen találtak munkát.

meg jön majd a sok idióta a vonzás törvényével, meg mindent csak akarni kell, a gazdasági válság csak mese, gond nélkül kivitelezhető, hogy az ember egyszerre tanuljon és dolgozzon.


úgy látszik kell ide még 1-2 megszorítás, hogy a burzsuj is észhez térjen.


"Csak az a baj hogy nincs 1-2éves munka tapasztalatom ezért nem kellek sehováse "


pont ezért mondtam, hogy próbálkozz gyakorlati helyekkel, úgy tudom gazdasági területen (ha azt írták és az igaz valami kereskedelmet végeztél) van lehetőség ilyenekre. sőt, vn esélyed a tescoban talán vezetői pozícióra is ha ügyes vagy. nem egy leányálom, de a semminél jobb.

addig meg tényleg próbálkozz segélyekkel, menj munkanélküli központba, ott is lehet keresni állást.

ha lány vagy akkor még szerencséd is van, szeretik a mutatós irodai macákat néhányan, vagy más területen is jól jön egy cukipofi.


mivel a vezetői pozíciókba mindenhova 5-10 év tapasztalat és diploma kell, neked esélyed sincs olyanokra, nem is álmodozz. a protekcióhoz kapcsolat kell, azt meg részeg bagázsban lehet építeni vagy valami sznob rendezvényen.


"Expressz álláshirdetésekben nagyon jó oldal, rá tudsz szűrni a tapasztalati időre, végzettségre, munkavégzés helyére is."


ez jó ötlet.

írok még pár oldalt: jobinfo, budapestjobs, humancentrum, profession, apród, állás365, workania


tényleg napi szinten kell nézegetni mindent, mindenféle területen. tudom, 1.2 óra után fárasztó és unja az ember, de ha rendszeresen nézed, akkor emlékezni fogsz a legutolsó hirdetésekre.

2013. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!