Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a jobb egy 18...

Szerintetek mi a jobb egy 18 éves fiatalnak? Otthon tengődni egy elnyomó családi légkörben, vagypedig elszökni otthonról és (elég nagy eséllyel) csövessé válni?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó, hanem egy osztálytársamról. Hiába 18 éves a szülei nem engedik sehová, kikérdezik tőle a leckét, érzelmileg zsarolják, sanyargatják, azt mondja, hogy le akar lépni otthonról, de semmi pénze sincsen, csak párezer forintja, a szülei meg azt mondták neki, hogy hogyha le mer lépni akkor örökre kizárják, így ha lelép akkor max csöves lehet.

2012. júl. 24. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenne csöves 18 évesen? Dolgozhat... abból meg futja egy kiadó kis szobára lakótárssal ha másképp nem is. Ha lusta dolgozni akkor meg nem tudok mit mondani.
2012. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem. Sem te, sem az osztálytársad nem ismeritek a tuti módszert, ami a leghelyesebb út, de mint általában kellően fájdalmas is. De mindig jobb, mint alkoholistává, csövessé lenni, hajléktalanná vagy a szülei által fel- és szétőrölt depressziós és a családba taposott, cselekvésképtelen nyomorult emberré. Ugye?


Mivel a családja durva, agresszor, a szülei bántalmazó szülők (az érzelmi bántalmazás is az), ő pedig elmúlt 18 éves, kérhet segítséget önállóan, a szülei beleegyezése és tudta nélkül is egy olyan szakembertől, aki tudja, hogy mit kell ilyenkor tenni.


Mint ahogy írtam is már ide jó sokszor (akit érdekel, az tudja): háziorvos, beutaló, gyermek- és ifjúsági pszichiáter a legközelebbi Gondozóban. Bármilyen ürüggyel elmehet,akár beutaló nélkül is, azt majd beszerzi később. Egy jó szaki tudja, mikor van szükség arra, hogy azonnal segítsen, a formaságokat ráér később is rendezni.


Nem kell csövessé lennie, és ha egy igazán jó szakember kézbe kapja, hamar megtalálja a saját erejét és lehetőségeit. Természetesen ez ingyenes, TB-re. Ha a szülei nem változnak, akkor lepattanhat akkor is, amikor már elég erős lesz ahhoz, hogy nem dől be a süketelésüknek sem, a manipulációjuknak sem, a terrorjuknak sem, és el tudja magát tartani, megélve akár a jég hátán is, ha kell. De ehhez kell egy olyan szaki, aki megerősíti őt, és segít neki a saját erőforrásait megtalálni.


Az IJf. Gonozók listája fenn van a neten is, de a háziorvos is tudja, hogy mit kell tenni.


Sok erőt az osztálytársadnak! :)

2012. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Higyjétek már el, hogy senki nem tudja, hogy ki írta ki a kérdéseket, úgyhogy nyugodtan írd E/1-ben a mondandódat. Ha ennyire tudod a részleteket, akkor már látszik, hogy te vagy az.
2012. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Én is így voltam. Kibírtam otthon, míg elvégeztem az egyetemet. most dolgozok, majdnem csak aludni járok haza. tehát nem is nagyon kell külön költöznöm.


légy türelmes. ha szorgalmas leszel minden megoldódik!

2012. júl. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne csöves? Lehet munkát vállalni, albérletet keresni.

Párom is így kezdte, nem kellett csöveznie egy percig sem.

2012. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ebben a helyzetben kerestem volna magamnak valami melót, és utána léptem volna. Onnan ugyanis van út, az efféle otthoni légkörből meg nincs.
2012. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Könnyen beszéltek hogy meló így meg úgy, de ha nincs semmi végzettsége, csak érettségije, azzal nem adnak neki semmit legfeljebb segélyt meg közmunkát, valaki javítson ki, ha nem így van, de én így tudtam eddig. Tudom, az is valami, de azért nem mondom egy takarítónak jobb lenni, mint közmunkásnak.
2012. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Miért lenne csöves 18 évesen? Dolgozhat... abból meg futja egy kiadó kis szobára"

"Miért lenne csöves? Lehet munkát vállalni, albérletet keresni."

Ennyi balf.sz válaszolót! Kikérdezik tőle a leckét, tehát még sulis. Persze, menjen el dolgozni, aztán meg ne legyen érettségije vagy szakmája amit tanul már 3 éve! Ökrök!

Igen, ha dolgozik, akkor lesz keresete, de ha már dolgoztatok volna akkor tudnátok hogy majd csak köv. hónap 10-én van fizu, az albérletet meg előre kell kifizetni + 2hó kaució és másfél hónapig mire fizut kap még enni is kell, hogy az egyéb dologi kiadásokról már ne is beszéljek!!!!

2013. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na figyelj ide, te ökör! (Csak ha már ilyen szépen beszélsz az emberekkel.)

Egy jó kis elnyomó, sanyargató légkörben a legjobb teljesítménye alapján tudja majd elvégezni az iskolát, te úgy gondolod? Átéltél már ilyet?

Senki nem mondta, hogy ne tanuljon tovább. Még ha el is megy dolgozni, nehezen, de megoldható a továbbtanulás. Idő kérdése, pénz kérdése, de legalább a légkör nyugodt lesz. Albérletet sem muszáj egyedül kivennie. Ha többen mennek, megoszlanak a költségek.

Az érettségit, ha minden igaz, idén befejezi. Ezt a pár hónapot még megpróbálhatja kihúzni. Sokan "lelépnek", ha továbbtanulnak, koliba, albérletbe. Adja be olyan helyre a jelentkezését, ami messze van a szülőhelyétől. És nem muszáj "lelépésként" előadni a szülőknek, ha az iskola közelébe akar költözni. Így messzire is kerül tőlük, és talán nem is "zárják ki", a kérdező szavaival élve.

2013. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!