Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apasági vélelem megdöntése...

Apasági vélelem megdöntése házasságon kívülről, lehet-e?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a házasságban élő nő félrelép és terhes lesz, majd ezután nem akar elválni, es a férj is elfogadja, hogy lesz egy nem saját gyerekük, de a házasság tovább tart. Az a kérdésem a biológiai apanak van-e bármi jogi lehetősége az apasági vélelem megtámadására. Én azt hallottam, hogy nincs, mert kívülről ez nem támadható, mert ilyen alapon bárki bármalyik családot perelhetné, és ez a törvény a családok védelmében nem engedi. Igaz ez? Ilyenkor a biológiai apának elment ez a vonat mindörökre?

2013. jan. 18. 08:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%

Ha a biológiai bizonyitani tudja, hogy a feleség vele is intim kapcsolatban volt, akkor esetleg meg tudja támadni az apaság vélelmét, de hogy pontosan milyen helyzetekben, azt csak egy, kimondottan ilyen területre szakosodott jogász tudná megmondani. Minden biróságon van ingyenes panasznap, ott kaphatsz szakszerü felvilágositást.


De nagy valószinüséggel nem tudjy elismertetni az apaságot. (De valamennyire meg is érdemli, ha házasságban élö növel kezd...)

2013. jan. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
74%
Elképzelhető ,hogy bíróságra mehet ezzel és akkor kérheti az apasági vizsgálatot. Ez csak egy vélemény ,nem biztos ,hogy így működik.
2013. jan. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Elment...


1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról

43. § (1)Az apaság vélelmét meg lehet támadni, ha az, akit a vélelem alapján apának kell tekinteni, a gyermek anyjával a fogamzás idejében nemileg nem érintkezett, vagy a körülmények szerint egyébként lehetetlen, hogy a gyermek tőle származik, illetőleg ha a származás reprodukciós eljárás következménye, és az anya férje, illetve élettársa az eljáráshoz nem járult hozzá.

(2) Ha az apaság vélelme teljes hatályú apai elismerésen alapul, a vélelmet azon az alapon is meg lehet támadni, hogy a nyilatkozatnak a törvényes feltételek hiányában nincs teljes hatálya.

(3) A megtámadásra jogosult

a) a gyermek,

b) az, akit a vélelem alapján a gyermek apjának kell tekinteni,

c) a gyermek halála után leszármazója, ilyennek hiányában az ügyész.

(4) Az anya volt férje akkor is jogosult a megtámadásra, ha a vélelem az, hogy az anya újabb házasságbeli férje az apa, de ennek a vélelemnek megdőlte esetén a volt férjet kellene apának tekinteni.

(5)Az apaság vélelmét a gyermek a nagykorúsága elérése után egy évig, a többi jogosult pedig a gyermek születéséről szerzett értesülése időpontjától számított egy év alatt támadhatja meg. Az a jogosult, aki a megtámadás alapjául szolgáló tényről a reá nézve megállapított határidő kezdete után értesült, az értesüléstől számított egy év alatt támadhatja meg az apaság vélelmét.

2013. jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%
Nem, mert nem áll a kiskorú érdekében.
2013. jan. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%

Nem lenne egyszerűbb ha a gyerek anyjával beszélnél, hogy szeretnéd a gyereket megismerni és kapcsolatba kerülni vele? Nem lenne tisztességesebb és normálisabb mint így?


Ha valaki utána járt a törvényeknek, és tudja, hogy nagyon befolyásolható ember vagy, hidd el,hogy a gyerek érdekében betudta úgy magát védeni, hogy te azt nem tudod támadni.Főleg ha mondjuk ismeri milyen nők vesznek körül..

2013. jan. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
20%

Az 5-öshöz még annyit tennék hozzá:


Az meg szerintem külön felháborító, hogy egy jött ment senkiházinak aki mögéd bújuk és folyamatosan brusztol, ne vedd észre, hogy mindezt csak az önző egoista bosszúszomja miatt csinálja, mert az exnővel van elszámolnivalója, és ighy akar rajta bosszútállni. Nyisd már ki a szemed és láss..

2013. jan. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
23%
*bujik
2013. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
39%
5! Nyugi. A kérdés szinte biztosan csak elméleti. Vagy nem, kérdező?
2013. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Igen a kérdés elméleti, nincs valós alapja, az én életemben legalábbis, inkabb arra vonatkozott a kérdés, hogy mi a jogelméleti alapja annak, hogy ilyenkor a biológiai apa ezt nem kezdeményezheti csak a gyerek, és a vélelmezett apa. Az-e, amit írtam, hogy rosszindulatú emberek akiknek van péze és nem érdekli, hogy elbukja a pert, bármilyen családot betámadhatna ezen az alapon kívülről, hogy megpróbálja tönkertenni, megnehezíteni az életüket. Tehát nem kell nagyon belelovallni magatokat, a jogelv az érdekes.


(a kérdező voltam)

2013. jan. 18. 08:33
 10/28 anonim ***** válasza:
15%

8


Szerintem nem, mert a hátterébe lévő nő folyamatosan nyomja, mert a jelenlegi nő érzi a vesztét.


De szerintem, a kérdező erre vagy nem fog válaszolni, vagy "elméleti"sikot fog irni.

2013. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!