Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anya tönkreteszi a gyermeké...

Az anya tönkreteszi a gyermekét, hogyan segítsek a fiúnak?

Figyelt kérdés

Az anya elvállt, fia lakásában élnek ketten(amit deviza hitelre vásárolt a fiú) Az anyának bevétele nincs, dolgozni nem akar, pszichiátriai betegségre hivatkozva. Több milliós adósságot zúdított gyermeke nyakára, aki már a lakáshitelt sem tudja fizetni vagy ha fizeti nem jut ennivalóra sem. Viszonylag jól fizető állása van, de a sok adósság mellett ebből megélni nem tud. Így,hogy magas lenne az egy főre jutó jövedelem ha jól tudom semmi állami segítségre nem számíthat?!

Megoldás lenne eladni a lakást, de az anya az utcára kerülne, a fia persze ezt nem akarja. Családból mindenki elfordult tőlük az anya viselkedése miatt, onnan sem várhat segítséget. Nem tudom mit tanácsoljak a fiúnak, nagyon szeretnék neki segíteni.


2013. jan. 18. 10:47
 1/10 anonim válasza:
ha az anya pszichiátriai beteg akkor kezelni kéne, elvinni egy intézménybe...
2013. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"csak" depressziós, egyébként teljesen normális.
2013. jan. 18. 11:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Léteznek a depressziónak is olyan fokozatai, amik ellehetetlenítik a munkavállalást és ilyen viselkedést eredményeznek.


Háziorvos ---> akut pszichiátria.


Ha mindezek hatására sem változik, akkor én eladnám a házat.

2013. jan. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet pontozni azért, amit írok, de:

Ha a szülő segíteni nem tudja a gyermekét az önálló élet elkezdésében, hogy majd később, idős korában őt segítsék azok, akkor legalább ne lehetetlenítse el az indulást.

Ha felhalmozott magának ennyi adósságot, hát kezdjen, amit akar, ne az önállósodni próbáló fia életét keserítse. Ha beteg, és tartósan az, menjen, lássák el, ha továbbra sem tud dolgozni, kérjen támogatást, ha meg igen, akkor ne a seggén üljön, és várja, hogy a fia majd kihúzza a szarból, mert így soha, de soha nem lesz esélye önálló életre.

Én hagynám, menjen, és oldja meg... Ha látnám rajt, hogy AKAR valamit: kezelteti magát, összeszedi magát, vagy munkát keres, akkor oké. De sippogásból nem fog megoldódni semmi.

2013. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: teljesen egyetértek, ez lenne a megoldás, de azt hiszem egyikünknek sem lenne szíve az anyját az utcára tenni. Talán csak tényleg annyit tehetünk,hogy erősíteni a fiúban, hogy ez a helyes és más negoldás nincs. Nem teheti tönkre magát teljesen!
2013. jan. 18. 11:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Gondolom te vagy aki kiszemelte magának a fiút ( aki mint írod, jól kereső férfiember), és megmented az anyjától. Hihetetlen történet. Ki vagy te egyáltalán, aki ilyesmibe bele akar szólni? És mit vársz tőlünk? Jóváhagyást?

Mama a bolondokházába, te a lakásba, és kész. És még legyenek hálásak, mert megmentettél mindenkit.

2013. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

'Több milliós adósságot zúdított gyermeke nyakára'

Hogy? Gondolom, a fiú nem írt alá semmilyen papírt, hogy átvállalja az anyja adósságát. Szerintem nem csak a két szélsőségben kéne gondolkodni (tönkretenni a saját életét vagy kidobni az anyját). Az természetes, hogy lakhatna nálam, de az adósságát rendezze ő. Ha van valamilyen ingatlanban része, azt adja el. Ha nincs, keressen munkát, ha nem tényleg súlyos beteg. Az a lényeg, hogy a srác lakására ne terheljenek semmit, akkor túl nagy baj nem lehet.

2013. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Kije vagy te ennek a fiúnak? Rokona, szertője, munkatársa?

2013. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az egyik legjobb lány barátja vagyok, nekem van párom már egy pár éve, úgyhogy nem szemeltem ki magamnak az illetőt, csak mindig panaszkodik nekem és én is tanácstalan vagyok. De látom a rosszindulatú beszólásokat kapok, tanácsot nem.
2013. jan. 19. 14:14
 10/10 A kérdező kommentje:
Tisztelet a kivételnek!
2013. jan. 19. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!