Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudok valamit tenni? Anyám ki...

Tudok valamit tenni? Anyám ki akarom tagadni. (többi lenn)

Figyelt kérdés

Anyám 6 hónaposan ott hagyott a jelenlegi kereszt szüleimnél. Anyám nem fizet, nem tartja velem a kapcsolatot. de a mi házunkba van bejelentve!

Nem azzal van a baj (de kicsit azzal is) hanem hogy, én már a Kereszt szüleimet mondom rendes szüleimnek is.

És szeretném ha ez hivatalos is lenne..

Amúgy gyámügyileg vagyok ide hozzájuk családba fogadva..

Anyát lehet kitagadni?

előre is köszönöm!

12/l

Kérdéseitekre válaszolok ha kell :)



2013. jan. 16. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Nem tudod kitagadni. Csak ő téged.
2013. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A kitagadás nem egyenlő a kijelentéssel. Kijelenteni a házból az okmányirodából lehet, de csak ha a ház a te neveden van.

Kijelenteni csak a törvényes képviselővel lehet, mivel még nem vagy 18 éves.

2013. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kitagadni? Pontosan mit értesz ez alatt? Kitagadni általában örökségből lehet családtagot, de ilyesmi nem hiszem, hogy itt szóba jönne.


A keresztszüleid mindenképpen nevelőszülők lesznek, nem mintha ennek lenne jelentősége. Örökbe fogadhatnak, ha édesanyád lemond rólad.

2013. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

Én is arra lennék kíváncsi hogy mit értesz a "kitagadás alatt"..

12 évesen hallottál egy szót (kitagadni) és most ezt alkalmazod.. De mire??

Te soha nem tudod kitagadni az anyádat. A születési anyakönyvi kivonaton, a személyidben, sőt hivatalos ügyintézésnél mindig megjelenik anyád neve. Ő a szülő anyád.

Viszont anyád lemondhat rólad ha akar. Ha lemondott akkor a kereszt szüleid örökbe fogadhatnak. Ha ez megtörténik akkor a keresztszülők neve lesz hivatalos.

Ha azt akarod hogy ne legyen bejelentve a házba, az nem kitagadás, hanem kijelentkezés.

De itt sem úgy megy ahogy gondolod. A kérdés hogy ki háza?? Nem a tied.. Anyudé?? Vagy kereszt szüleidé?? Ha anyudé, akkor kijelenteni sem lehet. Ha keresztszülőkké akkor nekik kell megtenni a lépés, hogy kijelentség anyádat.

2013. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Feltéve,ha a keresztszülőket zavarja,ha oda van bejelentve. Ha csak a 12 éves kislány hisztizik,hogy nem akarja,hogy oda legyen bejelentve,ahová ő is,hisztizhet a végtelenségig.

Ha meg nem jár oda,mit fáj neked,hogy 1-2 levél odaérkezik?

2013. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a kérdező arra kíváncsi lehetnének-e papíron a keresztszülei az igazi szüleinek nyilvánítva. Úgy hogy hivatalosan az édesanyjához ne legyen semmilyen köze.
2013. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért lettem nullára lepontozva, amikor igazam van.

Ha arra kíváncsi a kérdező hogy lehetnek a keresztszülők az igazi szülei ez egyszerű. Az édesanyja és az édesapja mondjon le róla végleg.

2013. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

1.) A Ház a Kereszt szüleimé!

2.) Az Utolsó előtti válaszra gondoltam, de nem jutott eszembe a jó szó!

3.) Már próbáltak örökbe fogadni de Anyám nem hagyja!

Mit akarhat? Nem is foglalkozik velem, évek óta nem keres...

Apámmal tartom a kapcsolatot....


Köszönöm a válaszokat :)

2013. jan. 17. 19:04
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


1.) A Ház a Kereszt szüleimé!

2.) Az Utolsó előtti válaszra gondoltam, de nem jutott eszembe a jó szó!

3.) Már próbáltak örökbe fogadni de Anyám nem hagyja!

Mit akarhat? Nem is foglalkozik velem, évek óta nem keres...

Apámmal tartom a kapcsolatot....


1. Ha a keresztszülőkké a ház akkor minden további nélkül ki tudják jelenteni anyádat. Csak el kell nekik intézni. Max pár óra az életükből hogy a papírokat megírják.

2. nem gond, legalább nagyjából sejtettük mit akarsz kérdezni

3. Ha anyád nem mond le a gyámsági jogairól vagy rólad, akkor a kereszt szüleid semmit nem tehetnek. Felnevelhetnek mint nevelőszülők, de ennyi. Az igazi anyád az édesanyád marad.

Anyaként én arra tippelek hogy anyád miért nem hajlandó lemondani a jogairól, hogy bár nem foglalkozik veled, de mégiscsak ő szült meg. Talán ez az egyetlen kapocs közte és közted és ezt meg akarja tartani..

2013. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért lettem nullára pontozva. Erre járt a pontozómanó vagy mi?
2013. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!