Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim támogatnak, de most...

Szüleim támogatnak, de most mégsem tudom, mit tegyek. Adnátok néhány jó tanácsot?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok kulturológia szakon,összes vizsgám sikerült,de nagyon gyenge a szak, színvonal nulla.Ott akarom hagyni. Elmennék egészségügyi szakirányú magasabb fokú képzésre.Szüleim támogatják az ötletem,végülis ugyanakkor végeznék, mint jelenlegi szakomon, csak sokkal hasznosabb dolgokat tanulnék.Minap beszélgettem pár barátnőmmel akikkel egy csoportba járok, ők nem értik a döntésem, hogy miért akarom otthagyni, ezért kicsit elbizonytalanodtam. Jelenlegi szakomban nem sok jövőt látok, gyakorlatunk nincs,csak elméleti dolgokt veszünk, de azt sem rendesen.
2013. jan. 18. 12:24
 1/9 Ant39 ***** válasza:
Megerősítést szeretnél a döntésedben? Szerintem senki nem dönthet helyetted,de szerintem van logika abban amit mondasz...
2013. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne a barátnőkre hallgass,ezzel a szakkal max mekibe vesznek fel.
2013. jan. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az attól is függ,hogy az egészségügyön belül milyen szakirányt választasz.Ott is vannak telített pályák,amivel nem igazán tudsz elhelyezkedni.Milyen szak érdekelne?

Egyébként meg a döntést nem a barátnőidnek kell meghoznia,hanem neked,ha te így látod jónak,akkor hagyd ott.Inkább most,minthogy a későbbiekben esetleg friss diplomás munkanélküli legyél.

2013. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
érdekelne a nővér képzés arra jelentkezem
2013. jan. 18. 12:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Fontos dolog az a kulturológia, ha minden más rendben van. Ráadásul sérvet sem lehet tőle kapni. De hogy fogsz belőle megélni?

Mondjuk az is igaz, hogy egészségügyi dolgozóként, nyelvtudással, a világon bárhol el tudnál helyezkedni. Csak akkor meg annyi munkád lenne, hogy a két kezed is kevés lenne...

2013. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nagyon érdekel az egészségügy, csak 2 éve elrontottam, mivel gyógytornásznak jelentkeztem, de nem tudtam elmenni a tehetségvizsgára, biztosítéknak meg a kulturologiát írtam.

Most a nővér szakra jelentkezem érdekel is meg munkát is ad meg sok más gyakorlati dolgot

2013. jan. 18. 12:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor ne hagyd magad befolyásolni.

Ha nem is fizet sokat,de melód biztosan lesz,egyre kevesebb a nővér itthon.

(és külföldre is kimehetsz ezzel jó pénzért)

2013. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

tudom, hogy nem keresnek jól, de lesz munkám és külföldön is jól keresnek

anyum hasonló szakot kezdett el, mint amire én készülök, de otthagyta.Már megbánta

2013. jan. 18. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:
3.vagyok.Én is nővérként dolgozom,tény és való,hogy itt MO-n, ennek nem sok jövője van.Az egyik legkevesebbet fizető állás és még le is nézik a nővéreket,úgy beszélnek velük,mint a kutyával.Viszont munkát bárhol kapunk,és külföldön is jó lehetőségek vannak.
2013. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!