Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselnétek, ha életetek...

Hogy viselnétek, ha életetek szerelme külföldre menne dolgozni (jelenleg néhány hónapról van szó, szezonális munka)?

Figyelt kérdés

Itthon nincs semmi munkalehetőség, és egy haver aki kint dolgozik intézett neki munkát(mondanom se kell, csak és kizárólag neki)

Félek nagyon, mi lesz nélküle, másrészt ez a haver egy nagy partyarc, buliból-buliba és csajról csajra mászik. Többször is tudomásomra jutott már, hogy ezt az eszmét szereti is hirdetni, és hát kinek ne jönne be ez az életmód... :/


Tudom, örülnöm kellene hogy egy ilyen lehetőség adatik neki, de folyamatosan csak sírok, mert nem bírom ki nélküle az életet és nem is akarom elveszíteni őt, pedig az a pár hónap sok idő, és addig bármi történhet, és addig semmi csajhoz nem lesz köze? :(

Félek, voltatok már hasonló helyzetben, hogy a szívetek majd' meghasadt, hogy a szerelmetek nélkül kell lennetek, mert ő külföldön próbál szerencsét?

Mi ilyenkor a legjobb teendő?

Már 3 éve tart a kapcsolat.

Légyszi aki tud véleményt, tanácsot, vagy bármit, írjon mert nagyon magam alatt vagyok!


2013. jan. 11. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Lassan a fél ország párja kint dolgozik, sajnos ez a mai magyar helyzet. Rosszba csak azt lehet vinni aki hagyja akkor meg jobb is ha megy. Főleg felnőtt emberként.
2013. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát de egész más ott a helyzet, könnyebben elcsábul szerintem.. :( Mindenki ezt csinálja körülötte, ő sem akar kilógni a sorból!

És még én sem vagyok ott mellette...

Kérdeztem, mi lesz így velünk? Azt mondta, semmi baj nem lesz, nem örökre meg el...

2013. jan. 11. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Most én készülök nyáron ki külföldre és itt hagyom a párom. Már egy ideje hallgatom a "jaj mi lesz velünk" monológot.


De

1. nem örökre megyek ki

2. ha valakit igazán szeretünk, akkor a kötelék nem szakad meg.


Én igazából most kicsit eltávolodtam a páromtól, mert nem tud nekem örülni. Csak azt hajtogatja mi lesz velünk. Jobban mondva én tudom mi lesz velem... szóval a monológját leredukálva: csak én csak én csak én. És ez nem tetszik.

Ha ennyit nem bír nélkülem, hogy haladunk előre majd az életben, bármilyen helyzetben? Ha nélkülem itt depizik? 2 hétre nem hagyhatom magára, mert megörül?

Én nem szeretem az ilyet.


23/L

2013. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hova megy? ha nem olyan messzire, pl. hollandia/ausztria, meg is látogathatod.

amúgy remélhetőleg egy 3 éves kapcsolatot nem rúg fel egy kis csajozásért. de te ismered..

2013. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A férjem külföldön dolgozik, és csak hathetente jön haza. Én itthon vagyok a 3 kisgyerekkel, de örülök, hogy nem kell nyomorognunk.

Ha egy kapcsolat nem bírja ki a távolságot, akkor ha itthon marad, akkor is válás lesz a vége.

2013. jan. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Kedves második: megértelek, de próbáld őt is megérteni.. nem az egoja mondatja azt hogy "én, én, én"

hanem fél, hogy mi lesz vele nélküled, mert szeret és nem akar elveszíteni!

Harmadik: nem messzire, de sajna nincs pénzem kiutazni..

És régebben sok csajozós ügye volt és hát sokat jelent a társaság ami körülvesz..

:(

2013. jan. 11. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező ha a párod szerinted csak azért van veled, hogy ott vagy neki, az már rég rossz.
2013. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is kint van október óta. Karácsonyra jött haza, és kb 2-2,5 havonta találkozunk majd. 3,5 évesek lettünk decemberben. Megbízom benne, mert ismerem már eléggé.

Az első 2 hét nagyon sz.r volt, de utána kezdtem beletörődni. Így, hogy napi szinten skypolunk, kibírjuk. 5 hónap és én is megyek. Valamit muszáj volt már kezdeni, mert itthon sose lenne így sajátunk.


20/L

2013. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kicsit szedd össze magad, Kérdező. És ezt a lehető legjobb szándékkal írom.

"Nem bírom ki nélküle az életet" ez egyszerűen nem igaz. Nem állnak le a szerveid attól, hogy elmegy külföldre a párod, megnyugtatlak:) Magadnak teszel rosszat, sőt a barátodnak is, mert egy idő után neki is terhes lesz azt hallgatni, hogy te milyen szomorú vagy otthon egyedül stb.stb.

Érted mire gondolok? Félre ne érts, még mindig a jóindulat beszél belőlem. Próbálj kicsit beletörődni. Hidd el meg fogod szokni, pár hónap ráadásul nem is sok idő. A szerelmetek pedig nem fog alábbhagyni, hidd el:)

Apu húgáéknál a férj pl 10 évig úgy dolgozott, hogy fél év (de minimum 2-3 hónap) kinn Szíriában (olajipari mérnök a pasas), aztán két-három hét, max egy hónap ha nyár van itthon. Kibírták.

Több más példát is tudnék mondani. Ha nekik sikerült, nektek miért ne sikerülne?:)

A féltékenykedésből és a mesterséges lelkiismeretfurdalásból pedig már előre vegyél visza. Mert ha más nem is, de ez utóbbi kettő BIZTOSAN meg fogja mérgezni a viszonyotokat.

Hajrá, előre a szebb közös jövőtökért:) Szurkolok:)

2013. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!