Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elindítani az...

Hogyan tudnám elindítani az önálló életemet ahogy betöltöttem a 18-at? Amilyen hamar csak lehet, meg akarok szabadulni a családomtól.

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát mint gondolom tudod először érdemes elkezdeni dolgozni, hogy legyen egy kis félre tett pénzed. Utána lehet lakást albérletet keresni. Hitelt én még nem vennék fel inkább egy albérletet keresnék. Utána pedig szépen alakul majd az életed.
2013. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát nem lehetetlen 18 évesen elhúzni otthonról albérletbe?
2013. jan. 18. 21:50
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne lehetetlen? Keresel munkát, majd kiveszel egy albérletet, aminek a rezsijét is te fizeted, aztán magadnak veszel ételt, italt, tisztító és tisztálkodó szereket, stb. Ez így működik. Sok tini amikor el akar költözni, ezeket fel sem fogja, csak maga akar élni, de ez nem tudja, hogy mivel jár!
2013. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ha van munkád egyáltalán nem lehetetlen. Persze először ne egyedül lakj csak egy szobát bérelj.
2013. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne lehetetlen. Mennyi spórolt pénzed van?
2013. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
16 vagyok még csak. Most a jogsira gyűjtöttem össze a pénzt.
2013. jan. 18. 21:57
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor ne tedd le a jogsit, jó lesz a pénz majd az elköltözésre. (16 évesen honnan van ennyi pénzed? Én szülinapomra kaptam néha 1-2 ezer forintot.)
2013. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kajapénz. Elrakom, nem költöm el.
2013. jan. 18. 22:05
 9/14 anonim ***** válasza:

18. éves korodra legyen állandó napi munkád és minimum 200-300. ezer spórolt pénzed és megoldható.

Bár a sulit azért ne hagyd abba ezért.

2013. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt annyi pénzem 16 évesen, amennyi a jogsi, csak nekem nem kellett arra költenem. Én szülinapomra 30-40 ezret kaptam összesen a családtól. Mindenhol más a szokás, és mindenki mást engedhet meg magának. Ezen nem kell csodálkozni, hogy van ennyi pénze. Ballagás után már egy használt autót is tudtam volna venni, csak nem vettem, de a pénzem meg volt rá. Egyébként az első dolog az, hogy elkezdesz dolgozni. Amint lesz állandó bevételed és félretett pénzed a kaukcióra, már költözhetsz is az albérletbe. Persze olyan albérletbe, ami a pénzednek megfelel. Szóval egy 50 ezres diákmelós fizetésre nem nagyon tudsz kivenni semmit, illetve 100 ezres fizetésre sem érdemes 80 ezres albérletet kivenni. Számolnod kell a rezsivel, a hirtelen felmerülő költségekkel (elromlik bármelyik háztartási berendezés). Nem lesz egyszerű, de nem lehetetlen. Hirtelen fel kell majd nőni. Gondolom már felnőttnek érzed magad, de majd egyik napról a másikra neked kell berendezned egy lakást, főznöd, mosnod, takarítanod, magyarul teljesen ellátni a háztartást. Ez addig könnyűnek tűnik, míg valaki bele nem cseppen, de elsőre elég sokkoló tud lenni.
2013. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!