Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elindítani az...

Hogyan tudnám elindítani az önálló életemet ahogy betöltöttem a 18-at? Amilyen hamar csak lehet, meg akarok szabadulni a családomtól.

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 21:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kezdj el diákmelózni és spórolj. Minél több félretett pénzed van, annál jobb. A 200 ezer erős alábecslés szerintem, ha már most van annyid és még két éved félretenni, akkor legalább fél-egy millád legyen. Mert ha bármi történik, kell a tartalék.

Igazság szerint ha ez megvan, utána már semmi akadálya a költözésnek: jogilag cselekvőképes vagy, aláírhatod a szerződéseket, eljárhatsz hivatalos ügyekben, és nem tartozol elszámolással a szüleidnek.

2013. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De így év közben milyen munkát tudnék csinálni?
2013. jan. 19. 10:38
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha 18 évesen lesz annyi pénzed, amiböl az albérletet (meg a rezsit meg a megélhetést) tudod magadnak rendszeresen fizetni, akkor mehetsz, ahová akarsz. Viszont azt nem követelheted, hogy a szüleid akkor is fizessék a kajádat, iskolát, stb - ezeket is neked kell állnod.

Tehát nem elég, ha indulótökéd van, stabil munkahely is kell, mert anélkül elég rövid idö múlva visszamennél, ha lehetne.

2013. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A munka a legfontosabb. Állandó bejelentett munka! És némi félre tett pénz (3-400 ezer) Én most munka mellett levelezőn iskolába is járok. Már bánom, hogy nem akkor tanultam tovább amikor még a szüleim segítettek. De nem akarok okoskodni majd idővel rá jössz mi is az igazán fontos az életben.
2013. jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!