Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az egyik gyereknek születés...

Ha az egyik gyereknek születésnapja van, akkor feltétlenül kell a testvérnek is ajándékot venni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Bátyámnak 7 éves a nagyobbik és 5 a kisebbik gyereke.

Anyukám már kiskoruk óta azt csinálja, hogy ha az egyiknek születésnapja van, akkor a másik is kap valamilyen ajándékot (kisebb értékben, de azért egy tábla csokinál többet).

Én 22 éves vagyok, és félre ne értsetek, nem az irigység beszél belőlem, főleg azért, mert én már nem is szorulok szülői támogatásra, de ez nekem akkor is furcsa. Bátyám és köztem 11 év van, úgyhogy nálunk ez a probléma nem merült fel, de mostanában elgondolkozok rajta, hogy ha saját gyerekem lesz, akkor én vajon hogyan csináljak bizonyos dolgokat.

Nem tudom eldönteni, hogy ez szükséges kis gyerekeknél, hogy ne legyen sértődés, vagy el lehet magyarázni nekik, hogy most csak az egyikőjüknek van születésnapja, ezért csak az egyikük kap ajándékot? Fogalmam sincs, hogy mi lenne a normális, illetve hogy másnál mi a szokás.

Minden véleményre kíváncsi vagyok!


2013. jan. 18. 22:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem, max egy kis csokit. De tudod, hogy van a szülő nevel a nagyszülő kényeztet.
2013. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 3 gyerekem van, de mindig csak a szülinapos kapott ajándékot. Volt benne egy zacskó cukor vagy csoki is. Abból illett, hogy megkínáljon mindenkit. Így a másikak is kaptak valamit.

Az ünnepi ebédből és tortából természetesen mindegyik evett.

2013. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
89%

Mi a nagyszülőktől kapunk mindig így. Ha az egyiknek szülinapja, vagy névnapja van, akkor a másik kettő kap egy-egy tábla csokit. Mindig nagyon örülünk neki. :)

Nem emlékszem, hogy ez kiskoromban is így volt e, de tizenpártól biztosan, és most vagyok 23. A testvéreim meg nálam idősebbek.


Szerintem ez aranyos dolog egyébként, de egy tábla csokinál nem vennék többet.

2013. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%
Eleinte mi is beleestünk ebbe a hibába :) Utoljára akkor kaptak mindketten ajándékot az egyikük szülinapján/névnapján, amikor a kicsi 2 éves volt (2 év köztük a különbség). Végül leginkább az anyagiak miatt szoktunk le erről, de a gyerekek teljesen jól fogadták. Mindenkinek megvan a saját szülinapja/névnapja, saját ajándékkal :) Nem veszekednek ilyesmin.
2013. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%

Nahát, őszintén szólva, én ilyenről eddig még nem is hallottam. :)

Ennek talán van hátránya is, hogy mindig kapnak ajándékot, nem? Nem tanulják meg, hogy nem csak mindig körülöttük forog a világ. Nem maradnának le semmiről sem, mindenkinek van születésnapja egy évben és csak egyszer, ez olyan, hogy valakinek 3 van, ő többször kap ajándékot. :)

Persze lehet csak azért vagyok ezen a véleményen, mert nálunk ez volt a szokás, az ünnepelt volt mindig is a "fő személy", vele foglalkozott mindenki, neki próbált kedveskedni.

2013. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%
Na ez jó zavarosra sikeredett amit írtam, inkább megyek aludni.. :)
2013. jan. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van erről gyerekkori emlékem. Névnapomra kaptam bélyegalbumot és még valami ajándékot. Öcsém pontosan ugyenezt kapta. Bőgtem a névnapomon. Én 10 éves voltam, ő 7. Akkor megfogadtam, hogy ha valaha lesz gyerekem, csak annak adok, akit ünneplünk. Nem eléknyeztetett kis önző embereket kell nevelni, hanem tudomásul kell venni mindenkinek, hogy olykor csak a másikat ünnepeljük.
2013. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
64%
Mi mindig mindketten kaptunk. Nem azért, mert KELL, hanem csak úgy, a szüleink így érezték igazságosnak. Persze nyilván a születésnapos kapta a nagyobbik ajándékot, de valami apróságot a másikunk is mindig kapott. (Nem a sértődés miatt, mert ilyesmiről szó sem lett volna.)
2013. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk kiskoromban az volt, hogy a születésnapom napján a szűk család köszöntött fel (szülők, tesók), olyankor csak én kaptam ajándékot. A születésnap környékén valamelyik hétvégére pedig eljöttek a rokonok vendégségbe, olyankor volt a nagy ünneplés, torta stb. A rokonoktól én ajándékokat kaptam, a tesóim meg egy-egy tábla csokit. De a rokonaim mindig hoztak a családnak valami édességet, nem csak olyankor, ha szülinapot jöttek ünnepelni.
2013. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
89%

Mi hàrman vagyunk testvérek..!

Van egy 13 èves hùgom egy 21 èves bâtyàm ès èn vagyok 19..

Az az igazsâg,hogy a hùgom mindig kapott vmit a 13 év alatt ,de én meg a bâtyâm soha...

Volt râ nem egyszer pèlda,hogy el is felejtettèk a szülinapunkat,ùgyhogy nâlunk ilyen vita sosem volt! (Nem a legjobb

szüleink voltak)

2013. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!