Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő szerintetek mennyire...

Egy szülő szerintetek mennyire várhatja azt el a gyerekétől, hogy "jól házasodjon", ha ő maga szinte semmivel se tudta támogatni az életkezdésben?

Figyelt kérdés

Konkrét eset. Apuka rendkívül rátarti, viszont a lánygyerek semmit sem kapott otthonról, amivel el tudta volna kezdeni az életét. Diákhitelt is kellett felvennie, hogy a szülők által "megszabott" főiskolán tanuljon.

Ezek után a lány férje egy utolsó senkiházi, mert neki nincs diplomája (van viszont érettségije, 2 szakmája, amikkel jobban keres, és sokkal műveltebb, tájékozottabb is mint sok diplomás). De még sincs saját háza meg nagy vagyona, mert ő se kapott otthonról semmit. Viszont tetoválásai és piercingjei is vannak és hobbiból zenélnek a barátaival. Mindezek alapján a lány apja szerint egy semmirekellő gengszter alak. Mit gondoltok, elvárható lett volna, hogy egy kvázi nincstelen, legfeljebb csinos és értelmes lány egy tehetős családból való párt keressen magának? Kíváncsi lennék a véleményekre.


2013. jan. 22. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülő a gyereke házassága/párkapcsolata témában a világon semmit nem várhat el, véleménye lehet, oszt ennyi, itt a pont. Az ugyanis a gyerek élete, és nem az övé...

Arról a lányról meg férfiként erősen megvan a véleményem, akinek a párválasztásban szempont a "tehetősség", "jó parti"...

2013. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, és a gazdag férfinek sem az az álma egyértelműen.

Ne foglalkozz velük.

2013. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülő a legjobbakat remélheti a gyerekének. De a döntés mindig a gyereké. Itt teljesen mindegy hogy a szülő végig támogatta vagy sem. A társunk választása nem a szülők dolga.

Amúgy meg én úgy vagyok vele, hogy ha a lány elég érettnek érzi magát hogy összekösse az életét egy férfival akkor legyen határozott. Ne engedjen a szülők akaratának. Nem ők fognak a kiválasztott férfival élni hanem a lány.

2013. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy a szülő akkor mondja el a gyermeke párjáról a véleményét, ha kérdezik..
2013. jan. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem!

Ebben a vilagban sajnos minden a kulsoseg, itelkezunk egymasrol ha ismerjuk, ha nem. (Sajnos sokszor en is, igyekszem leszokni rola:( )

Anyukam mindig azt mondja, hogy neki mindegy, csak engem tegyen boldogga!

2013. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy szülő nem várhat el semmit a gyerekétől párválasztás terén, sajnos mégis sokan megteszik.

Engem konkrétan kitagadott anyám mert "csöves, nincstelen" pasassal jöttem össze, holott mi sem voltunk soha gazdagok.

A sors fintora hogy a csöves nincstelen pasas most jól keres, és még el is tart engem, mert sajnos hiába keresek munkát hónapok óta... anyám meg hoppon maradt, 3 éve nem beszélünk és ha rajtam múlik, nem is fogunk többet.


Remélem azért megvéded a párodat amikor a szüleid rákezdenek a hülyeségükre. 23/N

2013. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

Természetes, hogy minden szülő a legjobbat szeretné a gyermekének. Igen a legtöbb családban elvárás az, hogy fiúk v. lányuk rangon alul ne házasodjon, az egzisztencia, műveltség, kulturáltság, megjelenés és még pár dolog megszabja az ember értékét.


Gazdag családokban srácoknak elnézik azt, ha fiatalabb korukban alacsonyabb osztályba tartozó lányokkal tombolják ki magukat, viszont elvárják fiúktól,hogy mire házasságra kerül a sor azért jöjjön már meg az esze. Lányoknál még szigorúbbak az elvárások.


Azt kell hogy mondjam, hogy a tetkó+piercing+zenélés hármas alapján egy szülő jogosan következtethet arra, hogy lánya párja bohém ember. Az ilyen emberek mellett (társadalmi formákra, szabályokra keveset adnak, meleg kedélyűek, jószívűek, rendszerint művészi vagy írói hajlamúak) egy nő sokszor sokkal intenzívebb érzelmeket tud megélni, mint egy "normális" ember mellett, viszont a nagy számok törvényei alapján hosszútávú kapcsolatokra alkalmatlanok.


36F

2013. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, mindig megvédem. Szöges ellentéte kedves apámnak hála az égnek. Eléggé sokat szívtunk miatta már gyerekként. Soha senki és semmi se volt elég jó, de közbe meg azt se vette észre, hogy a saját háza táján kellett volna leginkább rendet rakni... Azért jött elő, mert a napokban megint volt egy elszólása, ami nagyon rosszul esett megint, bár egyre inkább letojom.

Utolsó válaszoló, szépen leírtad a sztereotípiákat, de itt most kicsit másról van szó. Apámék csórók voltak világéletükben, de egy szöget nem tettek odébb, hogy ez változzon. Ezért nem értem, hogy mire fel támaszt egyáltalán bármiféle elvárást.

2013. jan. 22. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!