Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élek, Magyar orszagr...

Külföldön élek, Magyar orszagrol kijelentkezhetek?

Figyelt kérdés
Mar 10 éve külföldön élek bejelentve ,itt mentem férjhez is.Nincs meg a külföldi allampolgarsagom,de amilyen engedelyem van azzal maradhatok .Magyarorszagrol kijelentkezhetek -e allando lakcimemrol?Az az igazsag hogy rengeteg fontos.hivatalos.papirom van.ami anyam jovoltabol nem.jutott el hozzam.pl 10 ezer forintos adossagbol.emiatt mára 200 000 lett..Befizettem.volna ,de nem.tudtam semmit.rola.Ezek.elkerulese erdekeben szeretnek kijelentkezni.
2013. jan. 24. 13:25
1 2
 1/14 petfol válasza:
86%
Ha legalisan tartozkodsz kulfoldon, es ott van bejelentett lakcimed, akkor kijelentkezhetsz a magyar allando lakcimedrol. Ilyenkor bevonjak a lakcimkartyad (valszeg a szemelyit is) de az utleveled megmarad. Ez nem jar az allampolgarsagi statuszod modosulasaval.
2013. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, ilyen esetben hogyan működik, mert a kijelentkezés nem önállóan működik, hanem ha egy új lakcímre bejelentkezel, az egyidejűleg kijelentkezést is jelent. Keress e neten egy magyar okmányirodát, írj nekik közvetlenül.
2013. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Az állandó lakcímeden, ahova a leveleid érkeznek lehet kérni átirányítást másik címre.

Hiába jelentkezel ki , egy ideig még oda mennek a leveleid.

2013. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 24. 13:49
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Én is kijelentkeztem. Ugyanis, amig van mo.-i lakcímed, addig fizetned kell a TB-járulékot. Én ezt nem tudtam, fél év után mentem először haza, akkor szóltak, hogy mi van. Ki kellett fizetnem, majd kijelentkeztem a NAV-nál. (Tehát az egykori OEP és APEH)
2013. jan. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az adósságokat nem úgy kell kezelni, hogy a lakcímedet lemondatod, hanem úgy, hogy rendezett viszonyokat hagysz magad mögött. Miből lett az az adósság? Ki lakik a lakásodban és milyen jogcímen?


A hivatalos iratokat tértivevénnyel küldik el, és ha nem veszed át, akkor visszamegy a hivatalba. Valami gáz van a papírok rendezése körül, mert ezt meg lehet oldani.

A legtisztább, ha eladod a lakást, ha pedig anyádé a lakás, akkor neked ott nincs fizetnivalód, ha nem vagy tulajdonos és sincs semmi a nevedre íratva.


Írj a helyileg illetékes jegyzőnek egy kérvényt, majd ők megmondják, mit kell tenned.

2013. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

5: Ez csak akkor igaz, ha úgy mégy ki külföldre, hogy otthon éppen munkaviszonyban vagy vagy éppen felmondtál és a TB meg a többiek ketyegnek.


Én munkanélküli voltam már nagyon régen, aztán beteg lettem, soha egy petákot sem fizettem senkinek, nem is kérték. Nincs is jogcím, ami alapján kérhetnének bármit. Mivel nem adóztam ezer éve, lévén tartós munkanélküli voltam, mielőtt kimentem, az APEH sem követelhet rajtam semmit, ahogyan a többiek sem.

2013. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A haz az szocpolos.Tehat reszem van benne.Az adossagom.emiatt van.Meghalt edesapàm es.illeteket nem.fizettem be .Nem.fizettem be mert kiskoru voltam.18 Evesen meg azonnal külföldre jöttem.
2013. jan. 24. 17:33
 9/14 anonim ***** válasza:

#5 vagyok. Ha munkanélküli vagy, akkor is fizetve van utának a TB járulék. De én nem voltam munkanélküli. Hidd el, hogy fizetnem kellett. Nem a fejemből pattant ki a dolog.

Ha van lakcímed, és nem vagy biztosítva, mint munkavállaló, és nem vagy munkanélküli sem, akkor magadnak kell fizetni.

2013. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Biztositasom van folyamatosan ami europaszerte érvényes.Persze nem magyar tb
2013. jan. 24. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!