Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem állít az...

Csak szerintem állít az országról és lakóiról giccses és hamis képet a Karácsonyi Vásár a Vörösmarty téren?

Figyelt kérdés

Sok külföldinek ez az első találkozása Magyarországgal és borzalmas az a félrevezetés ami ott megy.


Tele van középkorias bódékkal, műépületekkel, amiket seholsem látni az országban vagy 100 éve, olyan "magyar" ételeket árulnak méregdrágán, amiket nem is szoktak enni a helyiek, az egésznek a stílusa a bécsi adventi vásárról van másolva, szóval inkább reprezentálja az osztrák kultúrát, mint a magyart, a vásáron tapasztalható nyüzsgés, bőség nem jellemző Magyarországra, itt nem szoktak forralt bort inni, és sorolhatnám tovább, de a lényeg egyértelmű: Az egész egy túristacsapda és félrevezetés.


Ha már meg akarjuk ismertetni a külföldiekkel az igazi Magyarországot, inkább vigyük el őket Csepelre vagy az Avasra



2012. dec. 8. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Magyarország nem Csepel és nem is az Avas. Nem is a Vörösmarty-tér, de a turisták nem azért jönnek ide, hogy okádjanak. Vagy te azért utaznál el (feltételezem, hogy nem utazol sehová), hogy szörnyülködj az ottani körülményeken? Mert én azért megyek nyaralni-telelni-kirándulni, hogy ott jól érezzem magam...

Mellesleg ha szerinted Csepel vagy Avas inkább reprezentálja a magyar kultúrát, akkor nálad más bajok is vannak.

2012. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A vásárnak nem az a célja, hogy a magyar kultúrát közvetítse akár külföldieknek, akár nekünk, magyaroknak. Hanem az, hogy az ott árulók kaszáljanak egy nagyot. Meg valószínűleg az önkormányzat is, amely feltehetően horribilis helypénzt kér a kereskedőktől.
2012. dec. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez egy provokatív kérdés :))


Trollék szeretnének enni :))


Aki akarja etesse... :DDD

2012. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Basszus, ez egy karácsonyi vásár....nem szól másról csak erről, ha meg neked Magyarország egyenlő az Avassal akkor sztem nem csak a külfödiek vannak "félrevezetve".
2012. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2012. dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én szoktam inni forralt bort, különös karácsony környékén vagy olyan szép havas napokon, mint a mai. Akkor ezek szerint én nem magyar, hanem osztrák állampolgár vagyok?!


Erre csak annyit tudok mondani (Eric Cartman-t idézve):

Csá gyíkok, én leléptem...

2012. dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez nem a szokásos troll, ez inkább seg@!
2012. dec. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt 1 német ismerősöm aki Magyarországra látogatott és kérdi:Mit panaszkodtok amikor több itt a prémium kategóriás autó, meg új autó mint nálunk?

Tény hogy a magyarok egy igazi "autós nép" és az autó egy szimbólum számunkra de az még nem tükrözi az ország állapotát.


Ez pont olyan mint az argentin sorozatok vagy 1-2 orosz film.A dúsgazdag drogbárókat meg az újdonsült cárokat mutogatják .

2012. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!