Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá h jöjjön el...

Hogyan vegyem rá h jöjjön el velem bankszámlát csináltatni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok anyukám nem akar eljönni velem bankszámlát csináltatni,pedig kéne a diákmunka miatt. Azt mondja adjam meg az övét majd oda megy,és ő meg oda adja a pénzt.

De én saját számlát akarok,mert anyám tesómmal is ezt csinálta annak idején. Igérte h majd egybe oda adja meg stb... És évekig nem látott egy ft-t se. Mondtam is neki h tesomnak se adta oda sose a pénzt,erre azt mondta h én tolvajozom őt,és meg se hallgat h én nem úgy értettem. Véletlenül csuszott ki a számon h trsomnak se adta oda a pénzt.


Apám meg tesóm nem tud segíteni,külföldön vannak.


2013. jan. 24. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Engem sem kísérgetett senki mikor bankszámlát nyitottam. Vagy kell hozzá szülői engedély?
2013. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A bankba mondták h kell a gondviselőm aláirása mert nem vagyok 18
2013. jan. 24. 21:18
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

18 alatt asszem kell aláírás. Ha lehet, kérd el a nyomtatványt, hogy hazaviszed aláíratni, írd alá te magad.


Nem szép dolog, de ilyen szülővel nem lehet mit tenni. Esetleg nagyszülőkére nem lehet utaltatni?

2013. jan. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig neked volt igazad... csak ez szarul esett az önérzetének. Nem értem meg az ilyen szülőket de komolyan :( 25/L
2013. jan. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam diákmelón akkor azt mondták h ogy saját számla kell. Mondd meg neki hogy saját számla kell a diákmelóhoz... Ami igaz is. 27
2013. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Amikor én nyitottam számlát, jó 8 éve anyukámmal, akkor még olyan szabályok voltak, hogy társtulaj kellett egy számlához. Vagyis anyu és az én nevemen volt a junior számla, én is kezelhettem, de anyu is belenézhetett a bankügyekbe bármikor.

18 éves koromban váltott ez automatikusa át egyéni számlára és onnantól kezdve anyunak már nem volt rálátása a számlám eseményeire. Gondolom még most is hasonló szabályok lehetnek.


Egyébként lehet hogy tesód valami hülyeségre akarta költeni a pénzét, avagy eltette egy részét, amit már csak elvert volna, hogy majd az jól jön még valamikor. Nem tudhatod.


Ha nem akar veled senki elmenni számlát nyitni (anyud, vagy apud), akkor sajnos nem tudsz mit tenni, ezt a rendszert nem hinném hogy ki lehet játszani ilyen otthoni aláhamisításokkal.

2013. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor inkább el se megyek melozni :S nem akarok úgy járni mint tesóm.


Ő eleinte ruhára akarta költeni a pénut,aztán anya rábeszélte h vmi nagyobbra gyüjtsön. Tesóm ki is nézett egy laptopot pl,de mikor kérte anyámtól a pénzt akkor nem adta neki,mindenfélét kitalált h ne kelljen oda adni. Aztán volt h jogsira akart volna befizetni,de arra se adta oda a pénzt,semmire.

2013. jan. 24. 22:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Tesóddal milyen a kapcsolatod?

Írtad, hogy külföldön van, de nem tartotta meg esetleg a magyar számlaszámát, ha volt neki, mielőtt kiment?

Esetleg beszéld meg vele, hogy az övére menne és mikor hazamegy, akkor tényleg egyben odaadja neked.

Biztosan megbízhatnál benne, nem hiszem, hogy elbánna veled, mint vele anyukátok.

De rossz ez amúgy :(


Vagy írta itt valaki, hogy diákmelóhoz nem is fogadnak el csak sajátot, akkor mond ezt el neki, és keresgélj olyan bankot (persze csak ha nagy városban, ahol több is van), ahol a kiskorúak nyithatnak olyan számlát, amihez kell ugyan a gondviselő aláírása, de nem rendelkezik a számla felett semmilyen egyéb joggal (nem tud levenni, nem tud utalni, nem nézegetheti, stb..). Igaziból nem tudom, hogy létezik-e ilyen, vagy kiskorúak esetében mindenképp beleláthat a gondviselő. De egy próbát megér, nézegesd meg a bankok ajánlatait.

Drukkolok neked!

2013. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!