Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiskorú testvéremnek tudok...

Kiskorú testvéremnek tudok csináltatni személyit, adókártyát?

Figyelt kérdés
Anyukánk nem ér rá és jövőhétre kellene, én elmehetek vele (8éves) én már nagykorú vagyok.
2012. dec. 7. 17:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, szülőnek kell elmenni, legalább az egyiknek. A jövő hétre amúgy sem lesz kész :-(
2012. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Személyit tudom, hogy nem lesz kész, de adószámot kaphatunk azonnal. Oda mehet velem?
2012. dec. 7. 17:45
 3/13 anonim ***** válasza:
Írjon anyukád egy meghatalmazást, bár így is kérdéses.
2012. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A kiskorú gyámja mehet. Ha te az vagy akkor mehetsz.
2012. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Kiskorunak mért kell adó meg személyi szerintem még nem is kaphat.
2012. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kaphat, mar csecsemokortol igenyelheto mindketto, de a szulo jelenlete kell hozza.
2012. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én anno az adókártyámat a nővéremmel csináltattam. Meghatalmazásod legyen letanúzva.
2012. dec. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Meghatalmazassal elintezheted Te is.

Mi mondjuk mindig irtunk bele indoklast is. Pl amikor apu lanyaval mentem szemelyit csinaltatni, akkor benne volt, hogy azert en intezem, mert apu külföldön dolgozik es az anyja nem tart igenyt a gyerekre igy en nevelem. Ugye a gyamja nem en vagyok a kislanynak, de igy megoldhato.

Nekünk mindig elfogadtak, mindent el tudok intezni a kiscsajnak.

2012. dec. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de a férjem és a fiam februárban kért adókártyát, és még a mai napig sem kapták meg, azt mondják, nincs alapanyaguk.

A személyi igazolványt az igényléstől számított l hónapon belül kell megkapnod. Ha soron kívül szeretnétek, az nagyon sokba kerül.

2012. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem is a kártya a lényeg. Kap majd egy papírt amivel igazolhatja az adószámot amíg nincs meg a plasztikkártya.
2012. dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!