Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a férjem? Abszolút...

Miért ilyen a férjem? Abszolút a szenvedélyei rabja: sokat cigizik, rengeteget kávézik, órák hosszat ül a számítógép előtt harci játékokat játszva, és időnként muszáj leinnia magát. Ezek nélkül nem is lehet élnie?

Figyelt kérdés
Valamint horgászik is, képes több órán át meredten bámulni a pecabotot,természetesen több üveg sör társaságában.Egyik szenvedélyéről se tud leszokni,vagy legalábbis csökkenteni.A horgászat még nem is zavarna, ha nem kapcsolná össze az ivászattal.( Már csak a nőzés, a kártyázás és a játékgépezés hiányzik a sorból:( Miért van az , hogy más férfi nem iszik, nem dohányzik,mert nincs rá szüksége. Neki miért van ezekre mind szüksége, hogy jól érezze magát?
2009. szept. 1. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem egyszer azt válaszolta egy ilyen kérdése:

"miért dohányzol? mi értelme?"

"hát, ez már függőség."

"???"

ezt most nem tudom, magyarázatnak szánta-e vagy mi.

a kérdésedre nem tudom a választ sajnos.

2009. szept. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak függőségekre hajlamos emberek és a párod ilyen. ha akkor is ilyen volt, mikor megismerkedtetek, akkor ne kérdezd, hogy más miért lehet ilyen, más meg olyan, hanem próbáld meg őt elfogadni.

ha viszont nagyon zavar, hogy ilyen akkor mondd meg neki.

Számold össze, hogy mennyibe kerülnek a fügőségei és tedd le elé, hagy lássa mennyit dob ki az ablakon.

2009. szept. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

azt hiszem nagyon mellényúltál a párválasztással.

amikor összeházasodtatok, akkor még teljesen normális volt?

2009. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem ezt akarod hallani, de ha amúgy egy jellemes, őszinte, becsületes ember, akkor ez a legkisebb gond. Az én volt párom nem dohányzott, antialkoholista volt, stb., viszont merem állítani, hogy GONOSZ volt.

Ha te nem dohányzol, nem szeretsz inni, stb., akkor elhiszem, hogy ez zavar téged, de az is igaz, hogy nyilván már akkor is cigizett, amikor megismerted. Mondjuk ha a pasim állandóan számítógépezne, az engem is zavarna, bár én is sokat ülök a gépnél, de én csak netezgetek. Ha lenne pasim, akkor nyilván inkább vele foglalkoznék többet.

Talán próbáld rávenni valahogy, hogy csináljatok több közös programot gépezés meg piázás helyett.

2009. szept. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem unatkozik ebben a kapcsolatban. Mert gondolom mielőtt összeházasodtatok nem volt ennyi szenvedélye. Járj el te is a barátnőiddel szórakozni és meséld el, milyen baromi jól érezted magad, és mennyi pasi rádkattant. Hátha észbe kap.
2009. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jó esélye van rá, hogy a játékgépezés is csatlakozzon a szenvedélyeihez. Gyenge ember a férjed, ezért tartják rabságban a leírt szenvedélyek. Nem tud egyensúlyt tartani, neki ez a mákony. Pedig leírtakon kívül annyi mindenben meglelhetné az örömét. Próbáld lassanként terelgetni más irányba. Olyasmibe, ami például neked is tetszik, esetleg együtt is művelhetnétek.
2009. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindannyiotoknak van valami igaza!Szerintem is a gyengeség jele a sok káros szenvedély! Viszont az is igaz hogy ezek nélkül is lehet valaki rossz ember! Az a baj ,hogy a gyengesége másban is megnyilvánul. Irtózik attól,hogy mással konfliktusba kerüljön. Az a típus akinek csak "otthon van nagy szája" ,az anyjával,meg az apjával se mert soha szembeszállni. Egy pszichológus biztos okosan meg tudná magyarázni...A káros szenvedélyei már régen is megvoltak(enyhébb mértékben) a számítógépes csak 1-2 éve.
2009. szept. 1. 23:36
 8/11 anonim ***** válasza:
a férfiak nagyon nagy része ilyen. én is. :)
2009. szept. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezekből azért egy-kettő nem olyan súlyos.... Persze nem használ az egészségének a dohányzás meg a kávé, de ezek miatt nem kell lehordani. Ami gond valóban az az ivászat, a számítógép. De azt azért meg kellene beszélnetek, hogy miért választja mondjuk a veled való beszélgetés helyett a számítógépet, miért "menekül" a horgászatba, amikoris nincs otthon ugye. A kérdésedből én úgy gondolom, hogy esetleg ezekkel a problémákkal "nekiesel". Elhagyni biztosan nem fogja ezeket, de komoly beszélgetésekkel szerintem csökkenthetitek. Amik problémás szenvedélyek, esetleg beszéld rá, hogy kérjetek szaksegítséget. Azzal, hogy harci játékokat játszik, talán azt a feszültségét vezeti le, hogy sehol sem veszekszik, hanem kerüli a konfliktust és elfojtja magában. A kávé, cigi miatt meg ne szólj neki!
2009. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért ilyen? Ó, egyszerű a válasz. Mert MEGTEHETI, és visszaél ezzel. Mert a társadalmi berendezkedés, a "nemi szerepek" lehetővé teszik számára.


Gondolj már bele: TE megtehetnéd, hogy órákig elvonulsz játszani, vagy más kedvtelésnek élni? Gondolom, neki azért van IDEJE minderre, mert a kisujját se mozdítja otthon - talán még a kaját is elvárja, hogy odavidd a géphez. Én bizony változtatnék.

2009. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!