Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleimet kihasználja egy...

A szüleimet kihasználja egy csöves. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy csöves, aki cigány származású, prostikat futtatott majd rendőrségi ügyei lettek, végül valahogy megúszta a sittet. Ez az ember megismerkedett apámmal, majd anyámmal és napi rendszerességgel ide jár hozzánk, mindenféle lomot ad el méreg drágán a szüleimnek. Ők pedig tömik cigivel meg pénzzel, pedig jól ismerik a múltját. Valószínűleg kifigyeli hogy mikor vagyok otthon, mert néha hallom a kutyák ugatását és látom a lomokat amiket anyámra sózott... Tőlem fél mert tudja hogy engem nem tud becsapni ezért engem kerül, hogy sunyiban moshassa a szüleim agyát akik teljesen megőrültek. Anyám torka szakadtából idegbeteg fejjel ordítja nekem hogy nem vagy többé a fiam, a csövest pedig drága fiamnak hívja. Egyértelmű hogy az a csöves célja hogy engem kitúrjon innen, mert a szüleimet hónapok óta erre próbálja rávenni hogy rúgjanak ki. Több éves jó kapcsolat után most szörnyű a szüleimmel a kapcsolatom mert nagyon durván felhergeli őket ellenem, ők pedig nagyon könnyen befolyásolhatóak, rám nem hallgatnak.

Mit tegyek, hogy a szüleim megértsék, hogy ez a mocskos ember kihasználja és átveri őket? Már lassan enni sincs pénzünk mert mind neki adják...


2013. jan. 28. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ahányszor odamegy, utána szépen megkeresed és jól megcsapkodod... ha megy panaszkodni a szüleidhez, akkor még egyszer megcsapkodod... ezeknek csak ez használ. De ne lásson senki. Keress egy havert, aki majd szentül állítja a szüleidnek (ha neked nem hiszik el, hogy nem te voltál - már pedig leírásodból nem az jön le, hogy neked hinnének), hogy mikor a csávó állítja, hogy megverted, akkor te vele ültél egy kocsmában, vagy nálunk, lényeg, hogy te nem lehettél, mert a haverral voltál :)
2013. jan. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
elég sajátos helyzet. Én azt gondolom, hogy a csöves egészen addig fogja a szüleidet madzagon rángatni, amíg el nem jut oda a család, hogy kifogy az erőforrásokból. Ezután átkapcsol erőszakosba, hogy hátha van valami, amit még ezen az úton ki tud szedni, ha már a másik nem működik. Én a helyedben két dologra lennék kíváncsi. Az egyik, hogy mit mond a szüleidnek, amit ennyire kajálnak. Egész pontosan milyen mentális vagy érzelmi deficitjükre épít. A másik, hogy mire költi a pénzt. Továbbá bemennék a rendőrségre és elmondanám ezt a helyzetet. Hátha van valami tanácsuk. Az a baj, hogy nem hiszem, hogy ezt a helyzetet nagyon egyszerűen vagy nagyon biztonságosan meg fogod tudni oldani. Amennyiben kiskorú vagy, vagy van kiskorú testvéred úgy a gyámhatósággal is talán lehet valamit kezdeni. Nehéz helyzet, mert ugye elmenni nem mersz, mert félted a szüleidet, nem tudod felvenni a kesztyűt egy bűnözővel, így viszont folyamatos fenyegetésben vagy. Ami ötletem esetleg még van, hogy elkezded játszani a mézesmázost, és a szüleid adakozó kedvét ellenük fordítod olyan módon, hogy azt sugallod neki, hogy milyen jó lenne, ha olyan dolgokat adnának oda a csövesnek, amihez egyébként kötődnek, vagy függenek tőle. Talán az ilyen súlyos választás elgondolkodtatja őket. A másik ötletem talán jobban működik: Próbálj meg a környezetedben minél nagyobb nyilvánosságot csinálni ennek a dolognak, és egyúttal elmondani, hogy te ebben a helyzetben áldozatnak érzed magadat, illetve veszélyben érzed magadat. Például nem tudom nagyszüleid vannak-e, de a nagyszülőket tipikusan be lehet vonni az ilyen játékokba, egyrészt mert a nagyszülők nagyon tudnak aggódni az unokáikért, másrészt mert a nagyszülők hajlamosak védeni a családi vagyont. Iskolai tanárokat is érdemes lehet, mert ők valamennyire felelősek érted, illetve a szomszédokat, akiknek "joguk van tudni, hogy egy bűnöző ólálkodik a környéken". A nagy nyilvánosságtól azt lehet várni, hogy olyan nyomást tudnak gyakorolni a szüleidre, hogy kénytelenek lehetnek átértékelni azt, amit most folytatnak (az emberek általában nagyon nehezen kockáztatják a társadalmi státuszukat vagy a jó hírüket), illetve ha valamilyen veszélybe kerülnél, vagy mondjuk kidobnának otthonról, akkor több lehetőséged lenne valahova fordulni. Emellett egy éber embertömeget a csövi sem tudna megfélemlíteni. Ebből a szempontból szerencse, hogy nem belvárosban laksz. Nekem a nagyapám egyszer dőlt be egy ilyen csövinek, aki nem volt bűnöző csak illegális bevándorló, és az még évekig visszajárt, meg állandóan átverte több tízezer forinttal szintén úgy hogy sz*rságokat adott el neki, még annak ellenére is, hogy apám többször megfenyegette, hogy keresztül lövi, és elássa a kertben, ahol soha senki nem fogja keresni, mert azt sem tudják, hogy az országban van (persze nem lőtte volna keresztül, nincs is fegyvere csak blöff volt, de apám nagyon félelmetes tud lenni)
2013. jan. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1 vagyok és elolvastam a 2. választ... bocsi kérdező, lehet baromságot írtam, most hogy olvastam más válaszát :D nekem valamiért egy huszonéves srác jelent meg... (mármint, hogy a kérdező egy 20on éves srác)
2013. jan. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hat eleg nehezen tudom elkepzelni hogy ilyen megtortenjen, ha megis akkor a szuleidnek elmentek otthonrol de rendesen.
2013. jan. 28. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha a szüleidet olyan mértékben átmossa agyilag, hogy a saját fiuk helyett őt választják, akkor az a helyzet, hogy egy komoly szocio-, de inkább pszichopatával van dolgunk. Nem vígasztal téged, és sajnos semmit nem lehet tenni addig, amíg bűncselekményt nem követ el (az igazi pszichopaták iszonyúan ügyelnek magukra).


A szüleid döntése, és bármennyire fáj is neked, meg kell várnod, amíg a hályog leesik a szemükről, vagy sajnos belepusztulnak. Azt ajánlom, hogy te magad minél előbb húzz el onnan, mert te nem kapsz abból, ha nem látod, hogy hogyna bánnak a szüleid vele - és veled.


Szólhatsz a rendőrségen, de nemigen hiszem, hogy bárki is komolyan foglalkozna az üggyel, mert az, hogy valakit átmosnak agyilag és olyan dolgokat tesz,m amit józan ésszel nem tenne, az jelenleg nem bűncselekmény.


Sajnálom. Ez nagyon gáz helyzet.

2013. jan. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok. A csöves elvileg három hónapra márciusban börtönbe megy. Állítólag szokott verekedni, szal nem biztos h menne mert bár elég erős vagyok és sokat sportolok nem szoktam verekedni. mondjuk a szüleim már rég teljesen megőrültek, soha sembtakarítanak vagy húzzák le a wc-t, és ők azt mindják.így vállalnak szolidaritást az ország rossz anyagi.helyzete miatt... a csöves csak eljátsza nekik a szegíny ártatlan védtelen, munkába fáradt rendszer által kivetett embert aki önhibáján kívül lecsúszott és meg kell védeni... Ők ennek bedőlnek, és agyonpénzelik. Amit én mondok, kiparodizálják és egyik fülükön be a másikon ki... Én tényleg nem.tudom mit kéne nekik mondani hogy felfogják mi történik... Előlem tűzzel vassal titkolják hogy épp itt volt és mennyi pénzt adományoztak neki... És verte már át többször őket...
2013. jan. 28. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi van veled azóta?
2021. márc. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Thispain ***** válasza:
Ez egy jó kérdés.
2021. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!