Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem elég indok, hogy nincs...

Nem elég indok, hogy nincs pénzünk?

Figyelt kérdés

A családom egyre többször nyaggat a gyerekvállalással. Nem értik meg, hogy egyetlen kifogásunk van ellene, ez pedig, hogy nincs rá pénzünk.

Albérletben lakunk, minimálbérre vagyunk bejelentve, ebből ki lehet számolni, mennyi gyedet kapnék. Ha én kiesnék a munkából, a párom fizetése rámenne az albérletre és a számlákra. Anyukám szerint ez nem az igazi indok, mert ő is milyen szegény körülmények között született, és mégis ember lett belőle.

Én ezt nem tudom elfogadni. Jelenleg egy használt babakocsira nincs elég félretett pénzünk, és olyan kicsi a lakás, hogy nem tudnánk hova beállítani a kiságyat. Szerintetek tényleg én vagyok az önző? Azt gondoltam, felelősségteljesebb vagyok, mint akik a semmire szülnek, de ezek szerint nem. Jobb lenne anyám nyakán élősködni? Akkor meg az lenne a baj. Ti hogyan vélekedtek erről a kérdésről?


2013. jan. 28. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Megmondanám neki, hogy azokat az időket éljük, amikor nem zavarhatod ki a gyereket a legelőre, hogy keressen magának kaját. Azt neked kell megteremteni. És a mosható pelenka ideje is leáldozott bármilyen környezetkímélő is volt a mai eldobható pelusok mellett.


Szóval kapufa.

2013. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Fura, hogy ezt nem értik! Mért nem mondod, hogy lehet megtámogatni egy kis pénzzel :-) Mindjárt csönd lesz a témáról.
2013. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

hát ez jó! más leendő nagymama örülne, ha a fiatalok meg szeretnék alapozni a gyerek jövőjét, ő meg csak önző módon az unokázásra gondol.


amúgy hány éves vagy? párod?

van valami jobb lehetőség kilátásban, ami közelebb hozhatja a gyerekvállalást?

2013. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, kb. 2 év múlva szeretnénk is, saját lakásban. Az nekünk már nagy segítség lesz, ha "csak" a rezsit kell fizetni, albérletet nem. 28 éves vagyok, és nem érzem magam rosszul attól, hogy esetleg csak 30 fölött lesz gyerekem. Párom 33.

Persze anyukám mindenkinek azt híreszteli, hogy én nem akarok gyereket, ami rosszul esik, de minek magyarázkodjak idegeneknek?!

2013. jan. 28. 11:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmék vannak ilyen helyzetben. Ők már 30-on is túl vannak, de albérletben laknak, ráadásul a lánynak most nincs is munkája. Ott is folyton piszkálják őket, hogy a pénz nem kifogás, de persze támogatást otthonról egy fillért se kapnak, ráadásul a távolság is nagy, ezért még csak a gyerekfelügyeletben sem tudnának segíteni. De ha meg szülne, és nem tudnák eltartani, akkor ugyanúgy osztanák az észt... Nehéz helyzet ez, de ki kell tartani a saját elképzelésetek mellett, sztem Ti gondolkodtok jól.
2013. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne akkor szülj mikor mások mondják, hanem akkor mikor úgy érzitek készen álltok egy baba felnevelésére.
2013. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled, örülök neki, hogy te nem a semmire szeretnél gyereket vállalni. Ez a ti döntésetek kell, hogy legyen nem anyádé. Elhiszem, hogy unokázni akar, de nem mindegy milyen áron. És ha esetleg nem fogsz tudni pelenkát venni a gyereknek, enni adni, gyógyszert kiváltani?? Majd ő állja? Na ugye hogy nem. Akkor majd jönne azzal, hogy ti vállaltátok. Egy gyerek a felelősségen túl, anyagi vonzattal jár, és kész. Ezt a világot éljük, nem 50 évvel ezelőtt vagyunk már. A korod miatt meg ne aggódj, bőven időben vagy. Ne foglalkozz vele mit mondd, inkább legyen így tiszta a lelkiismereted, minthogy ott legyen a kicsi a kezedben, és te azon sírsz, hogy nem tudsz neki megadni mindent amit szeretnél.
2013. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen,fel lehet nőni úgy is,hogy 8 testvéred van és 3 almát kell szétosztani meg egy fél kiló krumplit naponta,hogy ne haljatok éhen ,meg reggeltől estig kapálni a földön 6 éves korodtól kezdve. nagyanyám is igy nőtt fel,mégsem kívánta a saját gyerekének vagy unokáinak ezt a sorsot.

Imádom ezt a mentalitást amit anyósod képvisel,hogy "majd lesz valahogy" ,csak jöjjenek már a gyerekek,persze más f@szával baromi könnyű verni a csalánt,mikor neki csak annyi dolga lenne,hogy unokázzon.

2013. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
4%
Szerintetek nagyszüleink, hogy vállalták szüleinket? Lehet, hogy ha ma élnének, akkor mi meg sem születnénk?
2013. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd el neki szépen nyugodtan, hogy ha most vártok még két évet akkor már saját lakásba születik a gyerek ami hosszú távra biztosítja a jövőt is. Ha viszont most beleugortok a gyerekvállalásba akkor lehet, hogy soha nem lesz saját lakásotok, mert a gyerek 20 éven keresztül folyamatos kiadást fog jelenteni. + könnyen lehet, hogy testvért sem tudtok mellé vállalni, mert arra végleg nem lesz pénzetek.

Ha nem tudja megérteni, hogy ennyit igazán érdemes várni a hosszú távú jövőért az már az ő baja, ne foglalkozz vele.

2013. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!