Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem elég indok, hogy nincs...

Nem elég indok, hogy nincs pénzünk?

Figyelt kérdés

A családom egyre többször nyaggat a gyerekvállalással. Nem értik meg, hogy egyetlen kifogásunk van ellene, ez pedig, hogy nincs rá pénzünk.

Albérletben lakunk, minimálbérre vagyunk bejelentve, ebből ki lehet számolni, mennyi gyedet kapnék. Ha én kiesnék a munkából, a párom fizetése rámenne az albérletre és a számlákra. Anyukám szerint ez nem az igazi indok, mert ő is milyen szegény körülmények között született, és mégis ember lett belőle.

Én ezt nem tudom elfogadni. Jelenleg egy használt babakocsira nincs elég félretett pénzünk, és olyan kicsi a lakás, hogy nem tudnánk hova beállítani a kiságyat. Szerintetek tényleg én vagyok az önző? Azt gondoltam, felelősségteljesebb vagyok, mint akik a semmire szülnek, de ezek szerint nem. Jobb lenne anyám nyakán élősködni? Akkor meg az lenne a baj. Ti hogyan vélekedtek erről a kérdésről?


2013. jan. 28. 11:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem se a kiságy, se a babakocsi, se az eldobható pelenka nem komoly feltétele a gyerekvállalásnak. Ami viszont komoly feltétel, az az, hogy akkor érkezzen a gyerek, amikor mindkét szülő felkészült rá, nem akkor, amikor a nagyinak olyan kedve van. Ne hagyd, hogy belerángassanak, amíg nem állsz készen rá. Megindokolni sem vagy köteles, hogy miért nem akarod még.
2013. jan. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szomorú (és jogos!) azon sopánkodni, hogy kevés a jövedelem a gyerekvállaláshoz. Senki normális ember nem akarja nyomorban felnevelni a gyermekét.

Fura módon a legszegényebb népeknél nem probléma ez, védekezni sem tudnak, és jönnek a gyerekek. Rossz esetben a kukában végzi.

A gazdagabbaknál más a probléma, a karrier, és az alakváltozás réme a gát.

2020. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ilyet tényleg ismer bárki is, hogy valaki az alakja változásától fél és nem szül? Szerintem ez csak egy városi legenda.
2020. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!