Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevemre veszem gyermekünket,...

Nevemre veszem gyermekünket, apai jogok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ne értsetek félre! Ha a gyermekemet a nevemre veszem, utána az apa gyakorolhat jogokat? Kidobott minket a gyermekünkkel(2.5) együtt szilveszterkor. Most pedig láthatási pert indít. Hozott nekem papírt, h írjam alá, de egy picit sokallom azt az időt, amit akar. Na meg az apai nagyanya is cirkuszol, mintha olyan sok időt töltött volna el a gyerekkel. Mindig 24 órában velem volt a gyerek. Nem vagyunk házasok, nem is voltunk. Egyáltalán nem veszi figyelembe, h a kisfiam zaklatott, hiszen új környezet, óvoda. én pedig munkába járok. Apját szóba sem hozza. Tényleg ne értsetek félre. én nem ellenük vagyok, de a kisfiam nyugodt életét szeretném biztosítani. Előre is köszönöm a válaszotokat.
2013. jan. 28. 20:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom eddig az apa neven szerepelt a gyermek. Eloszor is a nevet csak es kizarolag a msik szulo beleegyezesevel valtoztathatod meg es ettol meg ugyanugy meglesznek a jogai. Eloszor is mondjuk nem artana elmenni a birosagra es inditani egy gyermekelhelyezesi pert, mert amig a gyermek hivatalosan nincs elhelyezve, mindket szulonek azonos jogai vannak. A beadvanyban lehet kerni a lathatas szabalyozasat es tartasdijat is.
2013. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A gyerek nálam marad...ebben az egyben egyetértünk.
2013. jan. 28. 20:07
 3/21 anonim ***** válasza:
Az keves, hivatalos papir kell rola.
2013. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem világos, hogy mit akarsz azzal, hogy a nevedre veszed a gyereketeket - ha jól értem, eddig az apja nevét használja? A gyerek nevét meg változtatni nem lehet a másikszülö beleegyezése nélkül - szóval NEM veheted a nevedre.

2. Ha a gyereknek VAN apja, akkor annak vannak jogai is, mármint a láthatás. Ha nem tudtok megegyezni ebben, akkor a biróság megszabhatja a láthatás idejét és gyakoriságát, függetlenül attól, hogy házasok voltatok-e.

3. A nagyszülöknek is van láthatási joga, ha kérik a biróságon, akkor nekik is megitélnek valamennyit.

2013. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek neve nem változtatható, csak a szülők (mindkettő) beleegyezésével.

Az apának természetesen vannak jogai, de kötelességei is.

Mennyi az az idő, amit soknak tartasz?

2013. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem értem minek akarod a nevedre venni?

Ahogy elözö írta az apai jogok minden esetben maradnak. Eltíltani csak akkor fogják ha valami nagyon nagy bünt tett ellenetek.

Lemondani sem tud róla még szabad akaratából sem, csak ha te férjhezmész és az újapu adoptálni akarja, na ekkor lemondhat róla. amúgy láthatást neked biztosítanod kell ahogy neki fizetnie. bármelyik elmulasztása súlyos bün.

2013. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Az apját nem zárhatod ki az életéből akármennyire is szeretnéd.
2013. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A ti veszekedéseteknek máris a pöttöm látja kárát.

Miért akarod a névváltoztatási hercehurcát is? Roppant mindegy, mi a neve, az apja akkor is az apja, ugyanolyan jogokkal.

2013. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Ha a gyermekemet a nevemre veszem"


Ha a gyereket már egyszer a nevére vette, akkor ezzel elkéstél és ez már nem visszafordítható.

2013. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Értem,hogy az apát nem zárhatom ki.Csak zűrös fickó.Füvescigit szív,sokat mulatozik és részeg...kell ez egy gyereknek??Na mindegy.Az időt azért sokallom,mert eddig amíg ott laktunk sem foglalkozott vele,nem pelenkázta,nem etette tényleg mindent én csináltam(persze nem hántorgatom,mert egy anyának ez a dolga) csak jó lett volna szusszanni.Minden szünidő felét szeretné,és a nyári szünetből 30 napot.
2013. jan. 28. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!