Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám és köztünk állandóan...

Apám és köztünk állandóan megy a konfliktus, mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Én már néha tényleg azt gondolom, hogy idegbeteg, egyszerűen nem tudunk vele normálisan kommunikálni. Egyedül nevelt fel minket, ezt azért fontosnak tartom. Hazajön és olyan apróságok miatt el kezd ordibálni, hogy pl.: húgom (20) nem vette ki a zacskóból a fagyasztott húst (ki kellett, hogy olvadjon,) vagy miért van a mosogatóba a pohár? Hova tűnt az olaj a serpenyőből, stb. Egyszerűen kikészít a felesleges baromságaival. Komolyan ez neki hobbi? ilyen dolgokon felhergeli magát, aztán ha nem szólalok meg akkor az a baj, ha megszólalok az. Felhergeli magát és ha próbálom logikusan elmagyarázni mi van, akkor fel sem fogja, mintha elmentek volna neki otthonról. A végén már ott tart, hogy Költözz el!! MEnj albérletbe!! Stb. Ilyeneket ordít, én holt nyugodtan meg se szólalok és folytatja. PErsze, van h visszaszólok, de ő folytatja és olyan hülye példákat hoz fel, hogy kész vagyok tőle.


NEm értem mi a franc baja van, egyetemre járok és jól tanulok + dolgozom is mellette, másfél éve kb. ha kértem összesen 10. 000 ft ot tőle. És akkor nyomja nekem itt a baromságait, hogy miért vna két pohár a mosogtóba és ebbből olyan konfliktus lesz, h agyvérzést kapok lassan.

Ma is hazajött, és el kezd ordibálni, hogy miért nem veszem fel a telót, 8 x hívott. Mondom mert megyek zh-t írni, és rezgőre tettem, mert a suliba rezgőn szokott lenni. Rezgőre tettem, mert most volt eszembe, ott ne kelljen ezzel foglalkozni. Erre el kezd ordítani, h nem a suliba vagy hanem otthon, nagyokos, tartsd el magad, stb. Ez a dumája készít ki főleg. NEm élünk rosszul, abszolút jól keres, sose kérek tőle pénzt, minden saját dolgomat magamnak fizetem amit szórakozásra, ruhára, költök, fizetema bérletem és a telefonszamlam és mostanában már a villanyt is. De ő meg nyomatja abaromságot, hogy ő már 19 évesen dolgozott rendesen (nem tudom mit van ugy oda a szakmunkás papírjától)és hogy ha kitennének egy erdőbe egy baltával éhen halnék, a mai fiatalok szart se tudnak. Stb.


Hogyan kezeljem ezt? Vér cikinek érzem, nőt se szívesen hozok ide fel. Van mikor meg napokig teljesen normálisan viselkedik. Úgy akarom, hogy megcisnálom a bsc-t, elmegyek dolgozni, albi, és mellette levelezőn msc.


21 F


2013. jan. 29. 18:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet a munkahelyén van valami és sajnos otthon tölti ki...
2013. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán mostanra fáradt el lelkileg, és idegileg abban, hogy egyedül nevelt fel benneteket. Lassan ideje lenne tőle átvenni a háztartás gondját. Bár csak arról írtál, hogy (szerinte) mit nem csináltok meg, arról nem, hogy nektek mi a feladatotok otthon. Fiatalabb ő sem lesz már, próbáljátok megoldani, hogy ne az ő gondja legyen a hús kiolvasztása, hanem rend, nyugi, és vacsora várja. Hátha kevesebb lesz a feszültség, ha érzi, hogy hosszú évek után, most egy kicsit ti ugráljátok körül.
2013. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!