Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megromlott a kapcsolatom az...

Megromlott a kapcsolatom az unokamenyemmel. De a dédunokámat továbbra is imádom. Milyen jogai és lehetőségei vannak egy dédnagymamának a dédunoka vonatkozásában?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A jogokat nem tudom, de lehetőséged számtalan van!


Hiszen, már korodnál fogva is rengeteg tapasztalatot gyűjtöttél, amivel a családi viszályokat gyorsan, bölcsen és "fájdalommentesen" képes elsimítani az ember. Sok sikert!

2009. szept. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Milyen családi kapcsolatok ezek?


Talán nem is illő tegeznünk a kérdezőt.


24/L

2009. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jogilag úgy tudom csak a vérszerinti szülőknek lehet követelésük a láthatással kapcsolatban.Mitől romlott meg a kapcsolata az unokamenyével?Talán helyrehozható.
2009. szept. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Először: mindenki tegezhet! Másodszor: a kapcsolat - úgy tűnik - egyenlőre helyrehozhatatlan. A bölcsességemmel nem sokra megyek, ha eltiltják tőlem a dédunokát. Pedig ő is szeret és én is imádom. Erre gondoltam! Milyen jogaim lehetnek, vannak-e egyáltalán ilyen esetben?
2009. szept. 2. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszülőnek vannak láthatási jogai. Ebből következtetem, hogy a déddszülőnek is. Hiszen ő láthatja a gyermekét, na és, ha annál épp nála van az unokája?!

Szövetkezz a gyermekeddel, lássátok együtt. De szerintem , mivel egyenes ág, jogilag is lennie kell lehetőségnek.

2009. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de nemigen jutottam előbbre. Konkrét tanácsot vártam, sajna ez nem jött be. Talán majd a gyámügy pontos választ ad.
2009. szept. 3. 20:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!