Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak magammal ha...

Mit csináljak magammal ha undorodok az alkoholistáktól? Mondjam el a páromnak, hogy az apját sem bírom?

Figyelt kérdés

Én szeretném nem lenézni őket és undorodni tőlük, de nem megy. Talán azért megy nagyapám is az volt, és az a kép van bennem, hogy csak ül vagy fekszik bugyután, remeg a piáért, közben nagymamámmal mindig ordítozott. Velük éltünk gyerekkoromban aztán meg is halt a piálás miatt. Azóta sem bírom azt a bamba fejet... Most van egy párom, még suliba járunk, nincs lakásunk, mikor kinél alszunk. Náluk praktikusabb, közelebb van, nem kell utaznunk annyit, de én nem bírom az apját. Mindig van benne pár kanyar, tipikus alkoholista fej. Nagyjából elmondtam neki, hogy én nem nagyon bírom ezt, de megbántani nem akarom, mert szereti az apját. De így meg nem érti miért mondom, hogy legyünk nálunk mindig. Mondjam el neki hogy mennyire zavar?

Vagy igazából az lenne jó, ha legyűrném ezeket az érzéseket, mert biztos valami agybaj még gyerekkoromból. De hogyan?


2013. jan. 30. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmondhatod neki, csak ne csodálkozz, ha utána nem lesztek se náluk, se nálatok, mert már nem lesz olyan, hogy ti, csak te és ő. Szerintem menj pszichológushoz. Én sem szeretem az alkoholistákat, de ki szereti őket? De azért ilyen szinten undorodni tőlük, mint te, csak azok szoktak, akiknek gyerekkorukból van kapcsolatuk velük. És ezt egy ember felnőtt korára általában fel tudja dolgozni, és elfogadja, hogy ők is emberek, csak nem kell velük elmélyíteni a kapcsolatokat. De az olyanok mint te, rajtatok csak a pszichológus segíthet. Szerintem.
2013. jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát pszichológuson már gondolkodtam amúgy. Bár nem tudom mennyire beteges ez, szerintem mint írtad normális, ha nem szeretjük őket. Inkább nem mennék dilidokihoz, ha nem muszáj.

Próbáljak meg beszélgetni az apukájával? Amikor nem iszik egyébként elég normális, csak nem nagyon tudok elvonatkoztatni attól amikor részeg.

2013. jan. 30. 22:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a baj, hogy nem tudsz elvonatkoztatni. Ezért kéne pszichológus.
2013. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En is undorodom az alkoholistáktól, fõleg a sógoromtól, a gyomrom is felfordul, amikor maga sem tudja, hogy mi a baja.
2013. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Francokat kell ezért pszichológus. Mondják, hogy minden amit megtapasztalsz az életedben hasznodra válik még ha akkor ezt nem is tudnád elhinni. Te gyerekként végignézted, milyen pusztítást okoz egy emberben és az egész környezetében az alkohol. Ezt a tapasztalatot senki sem tudja elvenni tőled, cserében nem fogsz felnőttként esélyeket osztogatni az alkoholistáknak. Mert nem hiszed hanem tudod, hogy felesleges. Igen, nyugodtan mondd el a barátodnak, hogy milyen érzéseket vált ki belőled egy alkoholista, mondd el, hogy nem viseled el őket a környezetedben. Ez a későbbiekre nézve is hasznos lesz neked, nem kell később magyarázkodnod. És előre mondom, ha ezért szakítana veled, az is fájni fog, nagyon. Aminek szintén csak később látod majd a hasznát mert nem kell a kisgyerekeidet tiltani a nagyapjuktól csak azért mert nem mered őket odaengedni. Ezt a tulajdonságodat a barátod vagy elfogadja vagy nem, de legalább nem marad köztetek titok. Évek múlva sokkal nehezebb lenne ezzel előhozakodnod, így frissiben viszont nem tudnak semmit belemagyarázni, ez van, ezt a tulajdonságodat kell elfogadni. És jóval nagyobb az esély egy lobogó szerelemnél míg ő is nagyon meg akar felelni neked.
2013. jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!