Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék iskolába járni?

Hogyan tudnék iskolába járni?

Figyelt kérdés
24 éves leszek,van egy érettségim. Az ingyenes okj-s szakmákról már lecsusztam. Pénzem nincs h beiratkozzak vhova. Azért akarok újra suliba járni h tudjak diákmunkát vállalni. Mert más lehetőségem nincs,dolgoznom kell,de csak diákoknak van lehetőség.
2013. jan. 31. 10:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tudom, munkanélkülieknek is tartanak tanfolyamokat, ott is el lehet kezdeni.
2013. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem indul semmi képzés,tanfolyam. Muszáj minnél elöbb munkát találnom
2013. jan. 31. 10:46
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha munkanélküli képzésre mész ott nem vállalhatsz diákmunkát de azért fizetnek neked ha tanulsz meg elmész gyakorlatra. De ha nem indul semmi akkor próbálj beadni önéletrajzokat mindenhová, írd bele hogy bármilyen munka érdekelne. Valahol csak akad munkalehetőség.
2013. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Egész nap a netet bujom,és járom a várost de semmi :S :(

A suli maradt az egyetlen reményem

2013. jan. 31. 10:50
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem támogatom a hiteles dolgokat. De... ha diákhitelt igényelnél, elmennél egy jobb suliba tanulni (későbbiekben jobb esély elhelyezkedni valahol), és mellette dolgoznál?


Én is suli(k) mellett dolgozom, és működik, igaz, nekem van segítségem és hitelre nem szorultam rá, de akár az is segíthet neked elindulni. Mit gondolsz?

2013. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
a munkaügyi központban érdeklődj, hátha tudnak valami tanfolyamot... azt is megkérdezhetnéd, hogyan kerülhetnél be valahova közfoglalkoztatottnak... pl közigazgatásba postázónak vagy ilyenek
2013. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
5-ös nem mond butaságot. Ha tudsz a suli mellett munkát vállalni, akkor lehet, hogy elég lenne az első félévre megigényelned a diákhitelt, és ennyi.
2013. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A munkaügyibe már érdeklődtem... Semmi nem indul.

Hitelt nem vehetek fel,már igy is van és azt se tudom fizetni :S

2013. jan. 31. 10:58
 9/24 anonim ***** válasza:

Nos, tanulni szeretnél, hogy kapj munkát, de

- pénzed nincs rá,

- hitelt nem tudsz/akarsz felvenni,

- ingyenes meg nem indul...


Sok megoldás nem maradt. Valamiből engedni kell. Vagy költözöl másik városba, ahol van munka (mert azt mondtad, itt körbejártad, ami van), vagy tanulsz olyan helyen, ahol fizetni kell és az árát oldod meg akárhogy.


Én nem tudom, nem látom át teljesen a helyzeted, nem tudom, milyen hiteled és mennyi van, és milyen segítséged otthon, de kombinálnám a dolgokat. Olyan suliba mennék másik városba, ahol életképes végzettséget kaphatnék, mellette pedig akad munka is (nagyobb városok), és a hitelen is elgondolkodnék, mérlegelve a meglevőket, és a baráti, családi támogatást.


Nincs megoldhatatlan helyzet. Csak át kell gondolni!

2013. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

van egy másik lehetőséged is tanulásra...

de ez nem lusta embereknek való módszer:

amikor elmész egy állásinterjúra, mondjad, hogy a leendő foglalkoztató a munkahelyvédelmi akcióterv keretében szociális hozzájárulási adó után kedvezményt vehet igénybe a 25 év alattiak és a szakképzetlenek foglalkoztatása után.

(a régi start kártyák helyett most ez van), de persze nehogy lebőgjél, azért nézz utána, nehogy butaságot mondj. (www.nav.gov.hu)

az fel fog tűnni az interjúztatónak, hogy jártas vagy a téged érintő dolgokban. szerintem ez már fél siker.

utána, ha van már munkahelyed, akkor már lesz pénzed tanulni is.

2013. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!