Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék iskolába járni?

Hogyan tudnék iskolába járni?

Figyelt kérdés
24 éves leszek,van egy érettségim. Az ingyenes okj-s szakmákról már lecsusztam. Pénzem nincs h beiratkozzak vhova. Azért akarok újra suliba járni h tudjak diákmunkát vállalni. Mert más lehetőségem nincs,dolgoznom kell,de csak diákoknak van lehetőség.
2013. jan. 31. 10:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
(csak egy kiegészítés: A diákhitelt a diploma megszerzése után kell visszafizetni, nem közben!)
2013. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nincs semmi munkalehetőség, főleg vidéken. Kivéve a diákszövetkezeteket, de ott a törvényi kiskaput (adózás) használják ki.


Közmunkát meg csak azt kaphat aki kap segélyt is. ellenben a TB -t meg magadnak kellene fizetned.

Szóval ki van ez találva rendesen.

2013. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

10. v.!


"van egy másik lehetőséged is tanulásra...

de ez nem lusta embereknek való módszer:

amikor elmész egy állásinterjúra, mondjad, hogy a leendő foglalkoztató a munkahelyvédelmi akcióterv keretében szociális hozzájárulási adó után kedvezményt vehet igénybe a 25 év alattiak és a szakképzetlenek foglalkoztatása után."



Ennek mi köze van a tanuláshoz?


És mi az, hogy lusta? Szerinted a 1-1,5 millió munkanélküli lusta lenne? Ne már!


Látszik, hogy "átprogramoztak" a kormányzati népbutító propagandával!


Az egész egy kamu. Már a Start -kártya is megbukott!

2013. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Egy személyi kölcsönöm van,amit 20 évesen anyámnak kellett felvenni mert el voltunk adósodva. Ugy volt ő fogja fizetni,de nem tudta. Eddig volt munkám azonban most hó elején kirugtak :S kevés munkanélkülit kapok,abbol nem tudok elmenni suliba. Másik városba lenne munkalehetőség,de nincs pénzem odaköltözni. :S
2013. jan. 31. 11:22
 15/24 A kérdező kommentje:
Azt se tehetem meg h fogom az munkanélkülit és költözök,mert egyrészt kevés,másrészt nem hagyhatom itt anyámat meg hugomat egy ft nélkül. Feltöltős gázóra van,mert leszerelték a másikat,az én segélyemből töltjük fel,de igy se elég és a két szobábol csak egyet fütünk... Anyukám fizetése semmire nem elég,most sincs pénz még kajára se. 1 kg kenyeret osztottunk el 3 felé még tegnap,ezt kell beosztani péntekig amig nem jön csp. 14,5 éves hugom után anyu kapja
2013. jan. 31. 11:33
 16/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Apukádról egy szótsem írsz! Nincs is, vagy itthagyott benneteket?

2013. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Elváltak,gyt-t nem fizet. Anya egyszer már kapta 3 évig az államtol,de mivel nem tudják rajta behajtani mivel nem dolgozik-mamámék tartják el,többször nem tudja igényelni.

Apám rokonai a minap 300ft-se ajartak adni h kenyeret vehessünk. Utálják anyámat meg minket is mert elvált apámtol,aki vert minket és ivott

2013. jan. 31. 13:16
 18/24 anonim ***** válasza:
En csak messze kaptam munkat a busz nagyon draga volt igy napi 1.45 percet oda es ua vissza bicigliztem .etedmeny kondim 10o% lett lefogytam es volt munkam sokat sporoltam a berleten .neha stoppoltam vagy bekereszkedtem felutig valamelyik kollegahoz.megerte
2013. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Valamilyen egyetemi képzésen nem gondolkodtál még?

Több lehetőséged lenne, koli, szoc.ösztöndíj, diákmunka, Bursa ösztöndíj stb.

Nem tudom hogy ide van e korhatár, de több ismerősöm is 25 éves kora körül kezdte.

2013. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Februárba van felvétel egyetemre? Felvennének vhova? Csupa 3as az érettségim a matek 2es..

A munka ahova felvennének 90%ban az 280kmre van,bár ha már felvettek van ingyenes munkás szálló de akkor még nem ettem,mostam,stb...

Biciklivel meg nem tekerhetek fel interjura,meg majd alkalmasságira. És akkor ha minden oké,a felköltözest se tudom megoldani.


Komolyan nem tudom mit csináljak

2013. jan. 31. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!