Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Inkább te haltál volna meg...

"Inkább te haltál volna meg helyette". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 napja történt. A párom nagymamája meghalt. Kisírta magát a vállamon, beszéltünk róla, stb, majd délután elkezdett kötözködni. Provokálta a veszekedést, de nem mentem bele pár óráig. Folyamatosan kötözködött, mindenbe belekötött, nem volt jó a kaja, semmi nem volt jó, hülyén néztem ki, stb. Megkértem, hogy ne csinálja ezt, tudom, hogy nehéz (2 hónapja halt meg a mamám).

Este már nem bírtam tovább tűrni, és belementem a veszekedésbe... Nagyon felidegesített és én is őt, majd azt mondta, hogy "inkább te haltál volna meg a mama helyett".


Elmentem este, reggel hazamentem és egyszerűen ránézni sem bírok... :( Látom rajta, hogy bánja, próbál beszélni velem, de nekem nem megy...


2013. febr. 1. 14:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
35%
Nem kellett volna belemenni a veszekedesbe. Feldult ember fajdalmaban mond olyat, amit nem gondol komolyan
2013. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Délután 1- este 8-ig tűrtem. Ott már betelt a pohár.
2013. febr. 1. 14:25
 3/35 anonim ***** válasza:
36%
túl kell lépnetek, nem gondolta komolyan, de csak így bírta leereszteni a gőzt amit a fájdalom okozott (ez persze nem természetes, de nem vagyunk egyformák)
2013. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
87%
GYász ide-oda én nem tudnám ezt megbocsájtani. Vagyis megbocsájtani megtudnám, elfelejteni nem. Més soha nem jutott eszembe a párom halálát kívánni, pedig voltak régebben cifra dolgaink...
2013. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen érthető a reakciód. Oké, hogy fáj neki a mamája halála, de akkor sem lehet ilyet mondani a szerelmének. Az is érthető, hogy megbánta. Ilyenkor nem ritkák az érzelmi kitörések, de akkor is gondolja legalább végig, hogy mit mond, hogy azért ennyire ne bántson meg téged. Könnyebb a másikat bántani, de akkor is. Én biztos nem beszélnék vele egy pár napig és a helyedben én sem maradtam volna otthon. Azért hallgasd meg, hogy mit akar mondani, de te még ne nagyon válaszolj neki, nehogy azt higgye, hogy már el is van felejtve az egész.
2013. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
32%
Hat tudod, ha velem ok nelkul elkezdene veszekedni a parom, akkor megolelgetnem, hogy erezze, hogy szeretem, aztan "elmegyek kicsit setalni, hogy meg tudj nyugodni" - es mennek
2013. febr. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
6-os, ez csináltam egész délután!!
2013. febr. 1. 14:33
 8/35 anonim ***** válasza:
60%
Durva volt és igazságtalan amit mondott de biztos vagyok benne hogy csak a fájdalom és a gyász beszélt belőle, és nem gondolta komolyan. Biztosan nagyon megbánta már, és bocsánatot fog kérni ha lenyugodott. Próbáld megérteni hiszen te is voltál ilyen helyzetben. Nyugodjatok meg és üljetek le beszélgetni.
2013. febr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
85%
hát nekem is mondott ilyet az a fiú akit szeretek :) másnap magyarázkodott, h dühös volt stb szerintem ha szeret nem mond ilyet :) ezt meg is mondtam neki és még ő volt megsértődve hagyd az egészet szerintem :) jön majd másik, egy jobb...
2013. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egyszer mondta az édesapám még 17 éves koromban, hogy inkább kapartattak volna el engem. Ugyan is én tényleg becsúszott gyermek voltam/vagyok. Anyukám emiatt állandóan az én pártomat fogta, hozzá közelebb is állok, mint a nővérem. Igaz, én komplikációval születtem, így emiatt is hozzám húz jobban.


Édesapám a nővéremet támogatta éveken át. Én semmire nem voltam jó. Aztán a nővérem megcsinálta a párjával a hül*eségeit és apám levette róluk a kezét.

Én időközben szakmát szereztem, dolgoztam, elmentem főiskolára. Ott megismertem a férjem. Elköltöztem hozzá (azaz le vidékre a fővárosból). Anyukám szíve majd' összetört, nagyon hiányoztam neki. Apukám akkor vette észre magát.

Minden hónapban vagy 5× jöttek hozzánk. Ahogy férjhez mentem és megszületett az unokájuk, én lettem a minden apám szemébe.

Viszont mai napig nem tudom ezt neki megbocsájtani és ezt tudja jól. Mindig érzi, hogy fenntartásokkal beszélek hozzá. Nagyon szeretem, mint apát, de ez a tüske már ott marad örökre.

Tudom, hogy ez nem ugyan olyan, mint valakit elveszíteni, de a két dolog igenis (tied és enyém) hasonlít egymáshoz.


Sosem fogod ezt elfelejteni. És hiába nem fogod ezt sosem felhozni neki vagy emlékeztetni rá.. ő tudni fogja, hogy ez számodra egy mélypont volt.

2013. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!