Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem le ezt a félelmet?

Hogy győzzem le ezt a félelmet?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy kiskorom óta azt hallgatom itthon, hogy mindenhez hülye vagyok és ezt már én is elhiszem. Anyám semmit nem engedett mert tisztaság- és rendmániás és én csak koszt csináltam volna, komolyan 1 szelet kenyeret nem vághattam, semmit. Apám szintén ugyanez, bármit kérdeztem tőle vagy szerettem volna csinálni az volt rá a válasza, hogy ehhez én úgyse értek.

Így nőttem fel. Most persze apámtól rendszeresen megkapom, hogy miért nem tudok ezt azt megcsinálni. De nem is ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy emiatt tényleg semmit se tudok szinte. Fogalmam sincs a világ dolgairól. 20 éves koromban töltöttem ki életemben először egy csekket! Csak hogy mondjak egy példát. Sose mondták, hogy mikor mit kell tenni, soha nem jártunk el sehova, csak itthon a négy fal között bámulták a tv-t. Fogalmam sincs, hogy mi az illem egy étteremben pl, mert még soha nem voltam! Mint ahogy 1000 más helyen se! Szinte rettegek, ha valami hivatalos ügyet kell intéznem. Fogalmam sincs róla, hogy minek mi a menete....stb. Itthon is ha elromlana bármi, nem tudnám megcsinálni, soha semmit nem hagytak!

Ezek miatt ma már ott tartok, hogy csak az interneten merek barátkozni, mert ott nem látják, ha bénázok! Ha mégis találkozom valakivel, akkor már előre félek, hogy mit fogok elbénázni, állandóan azon jár az agyam, hogy jaj mikor fog megkérni valamire, amit majd én persze, hogy nem fogok tudni megcsinálni. És gondolom ezek miatt el is cseszem általában! Olyan ciki, mert egyébként nem tartom magamat egy sík hülye embernek és úgy gondolom az interneten keresztüli kapcsolattartás során mások sem és félek, hogy csalódnak bennem vagy hogy mondjam.

Nemrég is meghívtak egy hétvégére, de én hülye nemet mondtam, mert féltem ezektől a dolgoktól. :(

Semmi önbizalmam. Most is munkát kéne keresnem, szeretnék is dolgozni, de nem merek jelentkezni a hirdetésekre, mert "úgyse tudnám megcsinálni", "elbénáznám"..stb. Nagyon rossz ez így. Változtatni szeretnék ezen, de hogy kezdjem?

Mit csináljak?



2013. febr. 4. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

A félelmekkel egyetlen dolgot lehet tenni, szembemenni velük! Tapasztalat (csak hogy konkrét példát mondjak az első munkahelyi felvételi elbeszélgetésem egy kiadós hányással kezdődött a wc-ben... aztán felvettek :)

Nem mondom, hogy bízz magadban, mert nem egyik napról a másikra alakul ez ki. De tudatosan tenned kell ellene, és mielőbb elmenni otthonról, akár albérletbe is! Meg kell ismerneed a világot,és ha a szüleid sterilszobában neveltek és te ott maradsz, ez soha nem is fog megváltozni! Félelem ide vagy oda, minden alkalmat meg kell ragadnod a változtatásra, változásra, mert ez a fejlődés egyetlen útja!


Ha bármi technikai vagy élettel összefüggő kérdésed van, amitől félsz, írj, megbeszéljük! :) Mindent bele, vár a világ, iszonyú sok lehetőséggel és nagyon sok szép élménnyel. Valakinek pedig te leszel a Minden! Ő majd dícsérni fog , nem lenézni!

A szüleiden már nem tudsz változtatni, de a jövődön még igen!

N28

2013. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Döntsd el magadban, így akarod-e leélni az életed. Sokaknak nem tanítanak semmit a szüleik, ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy 16 vagy huszonévesen kell elkezdeniük önállónak lenni. Az én anyám hasonló volt, nem abból a szempontból, hogy nem tanított, de nem hagyott semmit intézni, így amikor főiskolára kerültem 300 km-re a lakhelyemtől, akkor kellett önállósodnom. Durva nehéz volt, de megérte.

Mindenki így kezdi, ne aggódj.

2013. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat
2013. febr. 4. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Kedves kérdező!

Gondolom, azért jártál óvodába, meg iskolába. És ezeken a helyeken csinálni is kellett időnként valamit. D e bármit el lehet kezdeni, akár most is. Csak írd meg, mit szeretnál? Meg hogy fiu vagy, vagy lány, ezzel a mentalitással? Nem hiszem, hogy soha sem volt egy kis barátod, hogy az oviban sem játszottál. Furán írsz.

2013. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Óvodába volt egy nagyon jó barátnőm, nincs is negatív élményem onnan. De iskolás koromtól ez megváltozott. Nem igazán voltak barátaim, akkor voltam csak jó, ha segíteni kellett. A tanulással nem volt gondom, minden más alól igyekeztem kimenteni magam. Most már tudom, nem kellett volna.
2013. febr. 4. 19:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen burokban nőttem fel.Bár nekem veled szemben annyi előnyöm volt,hogy sok helyen voltam és már 17 éves koromtól magamnak intézem az ügyeimet,úgyhogy a kommunikációval nincs gondom.Viszont a bénázás ilyen hétköznapi,egyszerű dolgokban nálam is sokáig meg volt.Gyerekkoromban apám azt sem engedte,hogy kinyissak magamnak egy joghurtot,mert ahhoz túl dedós vagyok.Mindenre az volt a válasz,hogy dedós vagy.Így teljesen passzív lettem és 20 éves koromra full béna.Ráadásul sokat csalódtam az emberekben,mert a szocializációm is egy nagy nulla volt,mert anyám túlféltett és nem engedett a többi gyerek közé,mert félt,hogy bántani fognak.És még egyke is vagyok.Úgyhogy a szocializációt sem tanultam meg,kb úgy érzem magam néha,mint a South Parkban a stréber gyerekek.A mai napig befolyásolható vagyok,néha nem tudok bizonyos helyzetekben mit reagálni és még sorolhatnám,de már sokat javultam.A munkahelyről meg ne is beszéljünk.Csak gagyi munkáim voltak,mint pl újsághordás,de szerettem.Az egyetlen komolyabb helyről pedig pont a sutaságom miatt küldtek el.Viszont nagy szerencsém volt egy ismerősömmel,mert megtanított ilyen dolgokra,mint a takarítás,így már nem vagyok egy bénázós,lassú csiga,mint régen.Annyit mondok neked,hogy bele kell vágnod,akkor is,ha félsz,különben sose tanulod meg.Valahol el kell kezdeni.
2013. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Szerintetek a kotodesi zavart is úgy tudnám ke győzni hogy szembe kell vele mennem ?? Hiszen csak akkor jön elő a szorongás ,félelem,sírás ha kapcsolatba kerülök. Félek találkozástol a kotodestol

2023. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!