Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a páromat, arra hogy végre elmenjen fogorvoshoz? Van itt még valaki aki ennyire gyáva? Vagy ez már valami fóbia?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszak a fogai,egy csomó hiányzik fekete és már szaga is van inkább beszed egy csomó gyógyszert szenved de nem megy el! Teljesen kikészít mikor előadja hogy ő régen is kihúzta magának,kotorászik a szájába. Hiába mondok neki mindenféle durva dolgot nem használ;pl elrákosodik a szája,meg hogy büdös de semmi! Egyszer jött el velem,mert egyedül nem bírtam de még a váróba sem jött be az utcán várt. Néha már olyan ideges vagyok hogy,azt kívánom bárcsak úgy fájna neki hogy nem lenne más választása csak a doki!
2009. szept. 4. 12:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez eleg erdekes...en nemtudom elkepzelni, hogy igy elhanyagoljam magam es a paromrol sem. eleg nagy igenytelensegnek tartom, ha valakinek rosszak a fogai, ha budos a szaja plane...

nekem edesanyamnak vannak hasonlo problemai, de neki meg durvabb, egyetlen ep foga sincsen! es nemtudunk vele mit kezdeni, felajanltuk, hogy kifizetjuk a kezelest, ha az a baj, de nem hajlando ra...pedig amugy hetkoznapi ember, normalisan tisztalkodik minden, de erre nem ad...nem sokmindent tehetsz, max biztatod, hogy neki is mennyivel jobb lesz...

2009. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Anno nekem is volt egy vőlegényem, akinek csúnyák voltak a fogai, nagyon csúnyák. Én szépen egy pezsgős otthonülős estén elmondtam neki mennyire szeretem, de akkor mégjobban imádnám és büszke lennék rá, ha a kedves mosolya igazán szép és esztétikus lenne. Hatalmas szeretettel és kedvességgel mondtam el neki, persze egy beszélgetés nem volt elég. Hónapokig csináltam ezt, de soha egy durva szó nem hagyta el a számat ezzel kapcsolatban. A kitartó "munkám" meghozta a gyümölcsét, és hónapokkal később együtt jártunk el a kezelésekre (én is megcsináltattam amit kellett a számban) és tökéletes koronái lettek. Én a tapasztalatom után ennél nem tudok jobb tanácsot adni, csak bízom abban, hogy talán ezen módon neked is sikerülhet, ami nekem bevált.:)
2009. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%

szia!


Nekem "idült" félősnek csak az számít , hogy nagyon normi legyen a doki. Lehet, ez a párod baja is, hogy voltak rossz tapasztalatai. Én képes vagyok a város másik végébe elmenni , mert tudom ott jó kezekben vagyok. mindenféleképp találjatok neki egy ilyen dokit . Nem viccből írom, vannak nagyon jó gyerekfogászok, akik mellesleg szakorvosok is (tehát felnőttfoggal is foglalkozhatnak). Na, egy gyerekfogász biztos nem fogja oltani a párod fejét, hogy így meg úgy meg irgumburgum :) és sokkal szívesebben jár majd oda!

2009. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Na, nekünk pont így volt. Már annyira fájt neki, hogy nem volt más választása. Megjegyzem neki jók a fogai, csak egy rosszalkodott.Előtte egy évig fájt, hol nagyon, hol kevésbé. Aztán mikor már végképp nem használt semmi gyógyszer elcipeltem a fogorvoshoz. Két perc alatt megszabadították és olyan büszke volt, hogy azóta is megy rögtön, ha valami van.

Csak egyszer próbáld meg elcipelni. Biztos tele van félelemmel és szégyelli is magát.

Ha nagyon nem megy mondd azt neki, hogy nem csókolózol vele, ameddig nem megy el. nem csak esztétikai kérdés, a gyulladás rámehet a fülére, mandulájára, stb.

2009. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

neharagudj de baromi igénytelen a párod több okból is.

Egyrészt hogy még ezen tünetek fényében sem megy el megcsináltatni őket, ami esztétikailag is csúnya.

A másik pedig, hogy az sem zavarja, hogy bűzlik a rohadó fogtól a szája.

Tudom hogy ez nem kizáró ok, meg nem emberölés, de én ilyen emberrel nem tudnék együtt lenni. Nem csak az igénytelensége miatt, hanem azért mert tőlem ezek távol állnak. Ha tőled is, lehet hogy esetleg nem passzoltok össze. Azért nem csak a lelki dolgokban dől el, hogy egy kapcsolat milyen, hanem az ilyeneken is.

És ő nem is fog elmenni, mint ahogy te is mondtad, majd magának elintézi, ahogy eddig is....

29/N

2009. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Eleinte én is szépen mondtam neki,azt nem is tudom volt e valaha fogorvosnál. Ha csak megemlítem ideges lesz,ez annyira gyerekes!
2009. szept. 4. 13:06
 7/27 anonim ***** válasza:
41%

Hát ilyen igénytelen pasival és sem jönnék össze.

Nekem az első amit megnézek egy pasin az a foga! Már az is nagyon taszít, ha van egy lyukas foga :-(

2009. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én párom is nagyon fél a fogorvostól, engem is az utcán várt meg amikor én mentem. :-)))

Nem tudom hol laksz, de tudok egy nagyon jó fogorvost Szolnokon. Ott tényleg NEM FÁJ SEMMI amit csinál. És ha odáig eljutsz hogy legalább odamegy csak hogy megnézze, ez a doki biztos ráveszi hogy csináltassa meg!

2009. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Tudom hogy igénytelen,azért még annyira nem bűzlik. Csak nagyon közelről érezni,ha csak beszélsz vele nem. Nálam nem ilyeneken múlik hogy vele maradok-e vagy nem! Ő egy nagyon jó ember,és nagyon szeretjük egymást! Segíteni szeretnék neki,azért is kértem tanácsot.
2009. szept. 4. 13:14
 10/27 anonim ***** válasza:
51%
Hallod ez azért nagyon gáz. Én simán megmondom a páromnak, hogy ba..ki, amíg rohad a fogad nem megyek veled ki még az utcára sem, pláne nem nyúlhat hozzám. Még csak az kéne, hogy szégyent hozzon rám, társaságban.
2009. szept. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!