Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociális fóbia tönkreteszi...

A szociális fóbia tönkreteszi az életem! Van megoldás?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok.Kamasz korom óta erős szorongás gyötör,amikor emberekkel kell beszélnem,rossz gyerekkori élmények miatt.Egyszerűen szótlanná válok.Több kezdődő kapcsolatom tönkrement,mert a szótlan viselkedés minden pasit elriaszt,butának néznek,lenéznek emiatt.Sokszor jártam pszichológusnál,szedtem gyógyszereket,egyik sem hatott.Egy idő után-hetek,hónapok alatt-feloldódok annak a társaságában,aki előtt előjön a fóbia.De ezt sokan nem várják meg.Unalmasnak tartanak,elhagynak,elpártolnak,stb.

Hiába próbálok szembenézni a problémával,direkt társaságba járok,próbálok beszélni,de a vége az hogy felsülök.Tudom hogy az én koromban ez már viccesnek tűnhet,de már depressziós vagyok...nem találok olyan pasit aki elfogad...eleinte mindenkivel ilyen vagyok,de ha sikerül feloldódnom,nagyon dumás leszek.De ehhez idő kell,és mint mondtam,sokan nem várják meg.

Nemrég alakult valami egy pasival,de nem voltam neki szimpatikus a rám törő szótlanság,idegesség miatt.MINDIG ez van...már nem tudom mi a megoldás,nem akarok alkoholhoz fordulni,de már elegem van....van megoldás?????


2011. okt. 23. 10:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Van megoldás, másnak is sikerült túljutni ezen, de ez egy hosszú önismereti út. Keress fel egy pszichológust, aki foglalkozik életvezetési tanácsadással is.
2011. okt. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

internetes ismerkedés? ott könnyebben megy az írás nem? és sokat tudnál beszélni velük neten, felhozhatod ezt is és akkor első pár talin talán ők is jobban megértőek lesznek

de lehet találni jó pszichológust is, csak keresgélni kell, esetleg valami csoportos terápiára is beirathatnád magad, mert igazából ez olyan amit emberek előtt kéne gyakorolnod

2011. okt. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező!

Ne pszichológushoz, hanem pszichiáterhez menj a problémáddal, ha meg szeretnél gyógyulni. Ő egyetlen beszélgetéssel meg tudja állapítani, hogy neked kell e gyógyszeres kezelés, vagy elég csak egy kis homeopátiás kezelés, pszichológus segítségével A háziorvostól kérsz beutalót a pszichiátriára, ott meg kérsz időpontot. Ennyi az egész, ingyért van. Fiatal vagy még, hogy az egész életed stressben teljen el, amikor van megoldás. Ráadásul ezt sem kell szégyellni, akárha a lábad fájna.

2011. okt. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!Igen,nagyon jó lenne ha meg tudna gyógyítani végre egy pszichológus,mert az eddigiek nem tudtak segíteni.
2011. okt. 24. 06:54
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező! Én is szoc.fóbiás vagyok. Eddig nekem is egy ingadozó kapcsolatom van(most épp az a gond h nem dolgozok). Ebböl kigyogyulni nem hiszem,hogy lehet:(. Lehetnek jobb és rosszabb időszakok,de abban nem hiszek,h bármilyen gyogyszer segithetne. Te dolgozol?
2011. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Sajnos most nekem sincs munkám:-((

Én is ezen rágódom sokat,hogy mi van,ha soha nem sikerül kigyógyulni?Reméljük egyszer sikerül...tudom,hogy a fejben kell rendet rakni,de eddig még nem ment.

2011. okt. 24. 19:05
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is rámentek a kapcsolataim. Kb 5 éve kezdődött (középsuli nagyon rossz volt, főleg az váltotta ki). Volt 3 nagyon jó barátom, mindegyiket sikerült emiatt leépítenem. 2 barátnőm volt, mindkettő otthagyott, mert unalmasnak tartott, pedig én is olyan vagyok mint te, hogy akivel megtalálom a közös hangot, azzal egy idő után megnyílok.


20/F

2011. okt. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Szótlan viselkedés..hm.. Szerintem ehez azért az is hozzájárul, a partner miként beszédes. Egyébként én is hasonló cipőben járok mint te. Én is tettem már tönkre kapcsolatot...emiatt. 26F
2011. okt. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Igen,sajnos nem vagyok egyedül ezzel a problémával...sajnálom ami veletek (is) történt.
2011. okt. 25. 10:42
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet belőle "gyógyulni", csak itthon nehézkesebb olyan szakembert találni, aki erre specializálódott. Ha beszélsz angolul, akkor édemes itt kezdeni: [link]
2011. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!