Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti bevennétek a...

Szülők! Ti bevennétek a gyereket is a párotokkal való vitába, viszálykodásba?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert rokonék családjában ilyen van.

Anyuka-apuka nem jönnek ki jól egymással. Válásnál nem tartanak még, annyira nem súlyos azért, csak nem értem, hogy egy 13 éves gyereket miért kell ebbe belevenni.


Mindig mondják neki, hogy "Kit szeretsz jobban?" , "Kinek van igaza és miért?", "Ha neki van igaza, akkor miért nem nekem?" stb...

Én látom szegény gyereken (révén, hogy szoktak hozzánk is jönni), hogy teljesen össze van zavarodva, nincs önbizalma, nem mer semmit sem mondani, mert mindig ő áll a célkeresztben, ha a szülei vitatkoznak.


Mit gondoltok erről?



Ti bevennétek a gyereket a vitátokba? Mert ők azért veszik be, mert "egy családtagnak illik tudnia mindenről és segíteni a döntésben" (elmondásuk szerint...)



2013. febr. 7. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. A gyereknek nincs koze hozza. A másik ellen fordítani pedig nagyon aljas dolog.
2013. febr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vonnám be, nem tartozik rá, nem az ő dolga megoldani, megítélni, kinek van igaza. Nem kell elvenni a gyerektől, kamasztól a saját életét, és terhelni a szülők hülyeségével.

Szülő dolga a gyereknevelés, és nem a gyerek feladata, hogy igazságot tegyen.

2013. febr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem. Ez borzasztó terhet ró a gyerekre. Segíteni a döntésben? Aztán majd a gyerek is vegye ki a részét a felelősségből, a következményekből? Igaz is, lesz kire hárítani.

Borzasztó nagy tévedésben vannak a szülők és sajnos a gyerek hatalmas árat fog fizetni ezért.

2013. febr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van az az életkor, amikor igen a válasz. A 13 talán még ez előtt, vagy éppen a környékén van...

De pontosítsunk, hogy milyen vitáról van is szó. Mert például, ha azon vitáznak, hogy elköltözzenek-e, vagy belevágjanak-e valamibe, ami a gyermek életét is alapvetően megváltoztatja, akkor szerintem joga van a beleszólásra.

2013. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezzel ártanak a gyereknek.Nem túl felelőségteljes az említett házaspár.

Személy szerint nem vonnám be a gyereket ilyesmibe,elsősorban az ő érdeke miatt,másodsorban pedig a nézeteltéréseinket csakis nekünk kettőnknek kellene megoldanunk.

2013. febr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"De pontosítsunk, hogy milyen vitáról van is szó. Mert például, ha azon vitáznak, hogy elköltözzenek-e, vagy belevágjanak-e valamibe, ami a gyermek életét is alapvetően megváltoztatja"


Egymás közti viszály, versengés, "vajon kit szeret jobban a gyerek", aztán ha összevesznek, akkor "kinek van igaza szerinted, és miért?" "miért nem nekem?" "miért szereted őt?" "miért szereted őt jobban?" stb stb.


Szerintem ez olyan vita, ami nem tartozik a gyerekre (legalábbis ez az én véleményem), vagyis inkább úgy mondom, hogy ne a gyerek tegyen igazságot a szülei vitáiban, mert nem az ő felelőssége.

2013. febr. 7. 10:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezzel kárt tesznek a gyermek lelki fejlődésében! Nagyon gyerekes viselkedés! Szegény kis kamasznak jobb lenne, ha a szülők útja külön válna!
2013. febr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, előre is, kicsit hosszú lesz, de érintve érzem magam ebben a kérdésben.


Engem kb. 6-7 éves koromtól folyamatosan bevettek a vitáikba a szüleim. Olyan dolgokban kellett állást foglalnom, mint pl.:

- kinek van igaza (bármiben, attól kezdve, hogy a konyhában mit hogyan kell csinálni, addig, hogy kinek hülyébb az anyja)

- kinek szemetebb a családja

- elváljunk-e

- elköltözzön-e valamelyikük otthonról

- részeg-e apa

- megcsalta-e apa anyát

- és fordítva

- szenvedélybeteg-e apa.


Én tényleg minden nap, de minimum minden héten 1x célkeresztben voltam azért, mert a szüleim nem tudták egymás közt, kettesben lejátszani a meccseiket. Apám rendszeresen részegen jött haza, anyám meg folyton a gyerekkorában a fejébe plántált ideáknak akart megfelelni. Így seperc alatt kész volt egy veszekedés: apám mindenre hevesen és támadóan reagált, anyám meg semmiből nem engedett egy fikarcnyit se - tehát valamilyen szinten mindkettejüknek "igazuk" volt abban, hogy a másikkal van a baj. De azt nem vették észre, hogy mindkettejüket szeretem és szeretném őket együtt boldognak látni.

Anyám naponta, akár naponta többször hozzám szegezte a kérdést: elváljak? Elmesélte, hogyan kapta rajta apámat egy k..vával a fürdőszobában, hogyan dobta ki az anyósa az apósát, milyen gátlástalan bunkó az apám... Volt, hogy konyhakéssel fenyegették egymást. Volt, hogy ütötték egymást. Mit mondhat ilyenkor egy 8-10-12-14 éves gyerek? Hát azt, hogy akkor válj el, ha ilyen rossz. Volt, hogy én magam küldtem el otthonról a részeg apámat kb. 12 évesen. Utána órákon keresztül szinte sokkos állapotban feküdtem otthon, nem tudtam megszólalni. Eltelt 1-2 nap, apám visszajött és minden kezdődött elölről.

Hogyan csapódott ez le bennem? Igyekeztem magam meghúzni, háttérbe szorítani azért, hogy ne okozzak nekik bosszúságot. Jól tanultam, jó gyerek lettem, empatikus, odafigyeltem rájuk. Anyám egyetlen szavából tudtam már a lelki állapotát, és apám egyetlen szavából tudtam, hogy ivott-e, telefonból is. Belül pedig őrlődtem, mert folyton arra figyeltem, hogy ne csináljak olyat még véletlenül se, amivel a szüleimet megbánthatom. A veszekedések esetére "kifejlesztettem" egy taktikát: rosszul lettem. Amikor egy vita elkezdődött, hányingerem lett, így a szüleimnek nem egymással, hanem velem kellett foglalkozniuk. Nem tudatosan csináltam, de visszagondolva, egyszer egy igazi rosszullétem elcsitított egy veszekedést, s azután a rosszullétek rendszeressé váltak veszekedésekkor. Vagyis pszichoszomatikus tüneteim lettek. Ezt a reakciót kis mértékben még ma, 26 évesen is produkálom, csak már jobban tudom kezelni a helyzetet! A szüleim ugyanis máig nem váltak el, csak fenyegetőznek, de semmilyen szavuknak nincs következménye. Hozzáteszem, hogy ne úgy képzelj el minket, mint a társadalom egy műveletlen, alsóbb rétegét. Anyám tisztviselő volt egy hivatalban, apám kétkezi munkás, de többnyire volt munkája, dolgos ember. Mindig is volt rendes lakásunk, hétvégi házunk. Nem voltunk gazdagok, de nem is nélkülöztünk. Testvérem és én színvonalas iskolákban, egyetemeken tanultunk, külföldön is, mindketten ismertek és elismertek vagyunk a köreinkben, lassan mindkettőnk neve előtt lesz egy "Dr.". De ezt a Dr.-t elcserélném egy boldog családra.


Még egyszer bocs, hogy ilyen hosszan írtam. De azt gondolom, hogy az egyik legaljasabb dolog, ha a szülő a döntésképtelensége miatt a gyerektől várja a megoldást, és még ennél is aljasabb, ha igazából még csak a megoldást sem várja tőle, mert nem dönt, csak a gyereken vezeti le a feszültséget vagy vele védi magát. Úgy érzem, én ezt éltem át és azóta sem tudtam igazán megbocsátani a szüleimnek.

2013. febr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
HATÁROZOTTAN NEM!!!! A GYEREKEKET NE ÁLLÍTSA SENKI A SAJÁT OLDALÁRA!!!! nagy vita lehet belőle...
2013. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!