Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen ti is így álltatok...

20 évesen ti is így álltatok a rokonokhoz?

Figyelt kérdés

Most jöttek ide rokonok, és azt hiszem itt lesznek vagy egy hétig. Erdélyből jöttek, nem is ismerem őket. Itt bújdosok a szobámban.

De az unokaöcséimmel is így vagyok, pedig őket ismerem, mert évente többször jönnek. De nekik is alig merek a szemükbe nézni. Meg soha nem tudom,hogy minek adjak nekik puszit... Ők ezt hamar észrevették, meg, hogy bújdosok tőlük, azóta látom, hogy ők se tudják adjanak e puszit vagy se.

Biztosan nem lettem megfelelően szocializálva.


20/l


2013. febr. 8. 14:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Én ilyen voltam, még egy kicsit vagyok is talán ha valaki túl szép és tökéletessel beszélek. Viszont a szembenézést gyakorolhatod úton-útszélen, pl. amikor fizetsz a pénztárnál a boltban, jegyet veszel, stb.
2013. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Én sose voltam ilyen. Mindig is nagyon örültem a rokonoknak. Jóban vagyok minddel, jókat szoktunk beszélgetni, röhögni, bulizni. Imádom őket.
2013. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Hát 20 évesen ezen már túl kellene lépned.
2013. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
A ritkán látott, félig-meddig ismert rokonokkal én is így vagyok, pedig én már a 30-hoz közelítek. Vannak rokonok, akiket 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor láttam. Utoljára 2 éve találkoztam velük egy családi rendezvényen, de hirtelen nem is tudtam, miről beszélgethetnénk velük. Ha nincs szoros kapcsolat, kötődés, ez teljesen érthető.
2013. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Megértelek. Főleg a puszilkodás ügyben. Végül is alig-alig ismered őket, természetes, hogy furcsa, hogy puszit kellene adnod nekik, mint valami közeli jó barátnak/barátnőnek. Ennek tetejében még ott lehet, hogy a szülők, mint testvérek, jobban ismerik egymást, így sokkal közvetlenebbek egymással, és hogy nektek is így "kéne" viselkednetek unokatesókként.

Meg úgy sejtem, amúgy sem vagy az a könnyen ismerkedős típus.

Azt tanácsolom, hogy nem kell produkálnod magad, nem kell kitörő örömöt játszanod, amikor meg unod a vendégeskedést már, vonulj vissza. De az elején azért gyere elő.

2013. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
ezek a rokonok is kedvesek, aranyosak, de öregek, ismeretlenek, és mindent meg akarnak tudni rólam. :S
2013. febr. 8. 14:55
 7/27 anonim ***** válasza:

Rokonok elott en sem szegyelloskodtem soha. Csak fiatalabb unokatesoim vannak, őket agyonpuszilgatom mindig:)

Kb 13-14eves korom körül jött elő nekem az, hogy nem mertem idegenek szemébe nezni, de ezt fejlesztettem, sokáig csináltam azt, hogy ha éreztem hogy valaki néz, en is a szemébe néztem, es az volt a cél, hogy o forduljon el előbb:) ezt gyakorolhatod te is utcán, buszon, bárhol, es egyre jobban fog menni, meglátod.

2013. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Én is bujkáltam, de nem szégyenlősségből, hanem mert utáltam őket.
2013. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
56%

Most még nem érdekelnek a rokonok.

Lehet, hogy később sem fog. A családok zöme azonban tartja a kapcsolatot a rokonokkal. Most még nem érdekel, de később még esetleg büszke is lehetsz egy ősödre, ha valami olyant cselekedett, ami számít valamit a világban.

A nagyapóm például 1550-ig visszakereste a családfánkat különböző levéltárakból és egyházi iratokból. Ezek alapján találtuk meg a család ősi temetkezési helyét a szegedi belvárosi temetőben. Tudom, hogy felvidékről, Kamocsa vármegyéből, Galántáról származunk. A temetőben talált feliratok alapján találtunk rokonokat, majd ezek alapján elindulva még élő rokonokat is találtunk. Szerintem a rokonokkal való kapcsolat nem olyan dolog, hogy nem merek a szemükbe nézni, meg ilyenek. Hogy minek adjál nekik puszit? Nem muszáj! Fogjál kezet velük, és üdvözöld úgy őket. Egyébként a puszi egy bensőséges üdvözlési forma. Akik szeretik egymást azok puszival köszöntik egymást. Én például mindig össze pusziszkodok a barátnőimmel, amikor találkozunk, pedig nem is rokonunk. A társadalmat a család tartja össze. A családot, pedig a családtagok.

Van nagyon sok ember, aki idős korára magányos, mert vagy nincsenek családtagjai, vagy nem tartják a kapcsolatot egymással. Az egyedüllét pedig mindig nagyon rossz.

Gondolj csak Robinsonra. Milyen borzasztó érzése volt, amikor szembesült azzal, hogy egyedül van a szigeten. És mennyire jobb lett az élete egy társsal. Az unokaöcséid az apukád testvérének a gyerekei. Vér szerinti rokonod.

Ennél biztosan van, aki jobban el tudná magyarázni, hogy miért érdemes a rokonsággal tartani a kapcsolatot, de én így 19 évesen erre vagyok képes.

Örömmel vettem át Nagyapótól a családfa gyűjteményt, és a neten egy családfa programmal azóta is találtam Amerikában és Francia országban távoli vér szerinti rokonokat, akikkel felvéve a kapcsolatot még emlékeztek is édesapámra, mikor még kisgyerek volt, és olyan fényképeket küldtek, amin Nagyapó, apu és a testvérei voltak nagyon régen. Jó volt tudni, hogy a családom hány féle helyen él a világban. Én nagyon szeretem a családfa kutatást is, és valószínű, hogy ha lesz gyerekem, átadom majd neki.

2013. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Tedd félre most azt, hogy kellemetlen, nincs kedved, stb. és menj ki, beszélgess kicsit velük. Én minden idegennel nehezen beszélgetek először, de az sokat segített, hogy csak azért is mentem pl. új egyetemi csoporttársaimmal megismerkedős kirándulásra és kocsmázásra :D. Semmit nem veszíthetsz, legrosszabb esetben megállapítod, hogy nem jöttök ki valami jól és akkor nem mész ki hozzájuk többet, de akkor már okkal.
2013. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!