Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan viszonyultok az...

Ti hogyan viszonyultok az "ingyenélő" családtagjaitokhoz, rokonokhoz, vagy a barátod/barátnőd iylen rokonaihoz?

Figyelt kérdés

Definíciom az inygenélőre: olyan ember,aki tudna dolgozni de nem akar,állandóan kölcsönkéreget mert arra apellál ,hogy "nektek úgyis sok van" . Ha kap is pénzt elb@ssza hülyeségekre.

Szóval még véletlenül sem GYESen lévő anyukákra,rokkantakra,vagy kisnyugdíjasokra gondolok akik valami miatt nem tudnak munkába állni.

A, segíted őket mert a rokonaid mégiscsak,pénzzel

B, kajával,tüzifával,stb vel segíted őket,de pénzzel nem

C, munkát keresel neki,de semmi másban nem segítesz

D, semmit nem adsz és nem segítesz


2013. jan. 30. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyósék ilyenek.

Vagyis kis csavarással ugyanis dolgozni dolgoznak, de a fizetést elb@sszák, és fizu utáni 5-6. nap már koldulnak hogy nincs miből enni.


Párommal először segítettük pénzzel őket. Majd kajával. Próbáltunk segíteni nekik költségvetést tervezni.

Most már teljes mértékben ignoráljuk őket, ugyanis az eszük ágában sem volt hogy spóroljanak valami teljesen feleslegesen, kényelmesebb másokon élni...

Tehát ABCD :DD

2013. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk van munkanélküli a családban,de nem tartom ingyenélőnek,mert rengeteg pályázatot elküldtünk már neki,és még sehová nem hívták dolgozni.Ezzel segítünk.Figyeljük a pályázatokat,és küldjük,hátha összejön.
2013. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Második: ez más,nem élősködés,hanem simán munkanélküliség. nagyon sok ember van úgy,hogy szeretne dolgozni és szégyenli,hogy segélyért kell járkálnia,vagy kölcsön kell kéregetnie,de tesz azért ,hogy ez ne így legyen,csak kevés a munkahely és túl sok a munkanélküli.. természetesen nem erre az esetre gondoltam
2013. jan. 30. 14:42
 4/13 anonim ***** válasza:
én nem segítenék neki, max megpróbálnám beajánlani, valahova, h tudjon dolgozni, de ha látom, hogy tesz az egészre akkor nem adok. jobb helyen van nálam a pénzem.
2013. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
D. egy darabig adtunk de többet nem néz hülyének minket az illető. oldja meg ahogy akarja.
2013. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha látom, hogy keres állást csak nem jön össze neki (és nem válogat, hanem akár rakodás, takarítást is elvállalna), akkor segíteném.

Ha túlzottan válogat, ne adj isten nem is keres állást, akkor eszem ágában nem lenne.

2013. jan. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Általánosságban azt tudom tanácsolni, hogy csak kis összeget adj kölcsön, és ha nem adják vissza, vagy jelentős késéssel csak, akkor annak erre hivatkozva sohase adjál többet.
2013. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
B
2013. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hála égnek nincs ilyen rokonom és barátom sem....
2013. jan. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a 20 évvel idősebb bátyámtól kaptam meg 16 éves koromban, hogy ingyenélő, semmirekellő, elkényeztetett p*csa vagyok, és apámék ahelyett, hogy megvennék a 25. pár cipőmet inkább ki kéne vágniuk itthonról dolgozni. Arról ő nem tudott, hogy hétvégente hostesskedtem, nyárimunkáztam, és az összes pár cipőmet magamnak vettem... :) Most, hogy egyetemista vagyok, itthon élek mert a városunkban van a sulim, főleg ki van borulva, hogy miért nem dolgozok és költözök már el itthonról. Nem tudom, hogy miért ilyen, mert ő is mindent megkapott anno a szüleinktől, sőt, akkoriban jobban álltunk anyagilag, azt sem tartom kizártnak, hogy többet költöttek rá, mint rám. Szerintem azt irígyli, hogy én még csak 18 vagyok, ő meg már öregszik.
2013. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!