Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek heti hány óra megy el...

Nektek heti hány óra megy el a házimunkára? Szerintem nekem nagyon sok :D

Figyelt kérdés

Hétvégén általában pénteken kitakarítom a házat, ez vagy 4 óra hossza biztos van. (konyha, fürdő, szobák, nappali, előszoba)

Szombaton vagy vasárnap megfőzök, általában leves, 2 féle második, 1 fél sütemény, és 1 fél kalácsféleség. Ez nagyon sok időt elvesz, ha reggel 9kor elkezdem a mosogatással és ebéddel együtt már délután 3 óra van szóval ez vagy 6 óra.

Hétköznapi takarítás kb 1,5 óra, mosogatás kb 2 óra, főzés pedig kb 4 óra, rendezkedés kb 2 óra. Tehát hétköznapokon kb 2 óra megy el a házimunkával.

Nálatok ez hogy van kb?

Köszönöm előre is ha válaszolsz :)



2013. febr. 10. 12:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

palotába laksz?? és minek kell 2 féle második, meg minek sütemény meg kalács ennyi?? mit mosogatsz 2 órán át?

nekem hétköznap kb fél óra a rendrakás minden nap, de ez nagyon max, hétvégén nagytakarítás is max másfél óra. hétköznapi főzés kb. 1 óra, és minden 2. nap főzök csak.

2013. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Naponta max 1 óra, párhuzamosan csinálom a dolgokat.


Beteszek egy mosást, odateszem a kaját főni (többnyire egyszerű dolgokat csinálok), közben el tudok mosogatni, utána gyorsan felseprem a szobát, addigra lejár a mosás, kiteregetek, elzárom a tűzhelyet, elpakolom a tiszta edényeket, addig hűl a kaja, felseprem a konyhát is, ennyi.


Hétvégente mondjuk plusz egy óra, agy másfél, mert bonyolultabb ebédet csinálok, felmosok mindent, fürdőt is kipucolom, havonta függönymosás, ilyenek...

2013. febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
68%
Nyugi, nem vagy egyedül. Én is szeretem a rendet, meg azt is, ha a családomnak rendes ebéd van az asztalon, sőt a két féle főételből tuti marad másnapra, így akkor gondolom Te sem főzől. :) Szerintem is túl sok időt fordítunk ezekre a dolgokra, szóval én kaptam a férjemtől egy mosogatógépet, így már másfél órát nyertem! :) Még úgy tudsz időt spórolni, ha már pénteken kitalálod, hogy milyen "egyszerű" ebédet tudsz megfőzni hétvégén. Sok szerencsét az időbeosztáshoz. :)
2013. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
És ezt a családodnak csinálod, vagy egy többgenerációs családnál vagy konyhai személyzet?
2013. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Ez tényleg elég sok.

Én nem szoktam túlzásba vinni, naponta felsöprök, hetente porolok és felmosok. A fürdőt, vécét csak kistakatítással takarítom, azaz áttörlöm a mosdót, kádat, tükröt, és belül a vécét. Havonta csinálok nagytakarítást, amikor tényleg mindent rendesen lemosok, szekrények, ajtók, stb. Nyilván nincs patikatisztaság, de egy tartható állapot van így, és a heti takarítás nincs egy óra.

Főzni felváltva vagy közösen szoktunk a párommal, de csakis hétvégén. Hétköznap eszünk a menzán, esetleg vacsorára csinálok egy főzeléket, ami max. 20 perc.

Próbáld meg valahogy optimalizálni a dolgot, esetleg vonj be mást is a munkákba. És ha a mosogatás ennyi időt igénybe vesz, akkor esetleg szerezzetek be egy mosogatógépet, áldani fogod :)

2013. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is nagyon sok. Minden hétvégén 4 órát elb*szni az életedből takarításra?? Jesszus...

Hétköznapokon 2 óra pedig még durvább.

Miért nem csinálod azt, hogy hétvégén a 2 féle második és a 2 féle süti helyett csinálsz 4 féle kaját, amik jók lesznek szinte egész következő hétre? Akkor hét közben max valami köretet kell öszedobni.

Hétköznapi takarítás? Nálunk ez ismeretlen fogalom:D Jó nyilván ha kiömlik valami, azt feltöröljük. De hülye lennék minden nap nekiállni felsöpörni, feltörölni az egészt lakást:D

Nálunk tehát a hétköznapi házimunka kb fél óra. Egy köret elkészítése, plusz némi mosogatás.

2013. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

3-as, ha a férjed inkább besegítene, akkor a fele időt megnyernéd, nemcsak másfél órát..

Ez az idő rengeteg, nálunk is mindig rend van és tisztaság, de naponta kb 1 óra alatt főzéssel (ha éppen főzök) lezavarunk mindent a párommal. Hétvégén én a fürdőt és a wc-t tisztítom, a férjem felporszívózik, port töröl, rendet rak a nappaliban, hálókban. A mosást csak be kell dobni, nem idő. Főzéssel együtt kb 2 maximum 3 óra, ha süteményt is csinálunk. A konyhát az takarítja, aki aznap épp nem főzött.

2013. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Ant39 ***** válasza:
16%

Én minden nap takarítok,letörlöm a port,porszívózok. Amerikában 3 szintes házam volt ,ott 6 órát takarítottam naponta,és gőzgéppel tisztítottam a járólapot.

Nálam ez természetes. Utálom a rendetlenséget.

2013. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
25%
Nekem a mosogatás tűnik soknak, de amúgy nekem is sok időt elvesz a házimunka. A főzéssel megy el a legtöbb idő, 3 óra minimum, de inkább több, a takarítással olyan napi egy óra, hacsak nem nagytakarítást csinálok. Meg nálunk még ott van a kert, az állatok. Fél nap általában elmegy az egésszel, ha csak az alap feladatokat csinálom meg. Hétvégén meg még több.
2013. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem szánok rá túl sok időt, de koszban sem élünk. Túl rövid ahhoz az élet, hogy a lakást vakargassam fél napokig. Annyi hasznosabb dologra is fel lehet használni, amit én meg is teszek. Ha jön egy ötlet és telik rá, rácsukom az ajtót a házimunkára. Úgyis megvár.
2013. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!