Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintem túl sokat segít a...

Szerintem túl sokat segít a férjem a haverjainak, vagy csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Már nem tudok neki mit mondani, mert szerintem nem érti amit mondok. Szerinte ez így normális, mert kire száítson az ember ha nem a barátaira. A férjem egyedüli gyerek, van 3-4 jó cimborája, akik állandóan segítséget kérnek tőle, főleg olyankor mikor a férjem szabin van, vagy hétvégén. Ő természetesen ugrik, egy szó nélkül hozza-viszi őket vagy éppen amit segíteni kell segít. Most például mától szabin van és az egyik komája megkérte, hogy míg ő dolgozik addig mutassa már meg a kocsiját egy vevőnek, mert el akarja adni. Szóval az én férjem mutassa meg a cimbora kocsiját. Hát mondtam is, hogy miért nem intézi úgy a komája, hogy meg tudja mutatni majd ő, hát az ő autója, nehogy már majd körbe is nyaljuk a vevője se...ét?

De a férjem szívesen segít, meg persze neki is segítenek, ha ő kéri meg őket, de az nagyon ritkán van, mondjuk évente 1-szer. Engem annyira idegesít! Nekünk meg most van kisbabánk és hiába mondom, hogy ilyenkor ezt az időt jobb lenne ha velünk töltené, erre csak annyit mond, hogy jön ő mindjárt 1 óra múlva.



2013. jan. 30. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

A férjed egy rendes ember, segítőkész.

Egész addig nem értettem vele egyet amíg nem írtad, hogy ha ő kéri akkor neki is segítenek.

Nos, arról nem tehetnek a cimborák, hogy a férjed csak ritkán kér segítséget.

Ha tényleg csak 1 órát van távol abba nem halsz bele, ott a maradék 23. légy kicsit megértőbb és ne rontsd el a szabadságát!

2013. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ő reggel fél 8kor elmegy és este van, hogy 8-9 körül ér haza, mikor a kicsi már alszik. Van, hogy 3-4 napig nem is találkoznak. Tudom, hogy más családokban van ennél hosszabb idő is, csak ilyenkor mikor szabin van legalább most ne menjen már el. Meg nem is rá haragszom, hanem mondjuk a haverjára, hogy ilyen hülyeségre kéri meg. Én nem kérnék meg senkit arra, hogy mutassa meg a kocsimat egy vevőnek mert én dolgozok. Akkor keresnék olyan időpontot, hogy jó legyen nekem.
2013. jan. 30. 13:45
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Hát figyelj, ülj le vele megbeszélni, nem hisztizve hanem rendesen, nehéz összeegyeztetni a haverokat egy férfinak a családdal, de az is igaz, hogy ez nem mentség .

Ha elmondod neki , hogy mi bánt akkor talán megérti, ha nem akkor amíg távol van , elmennék a gyerekkel sétálni, vagy át valakihez, hogy mikor hazaér az üres ház fogadja és jó sokáig nem mennék haza.

Azt tudom, hogy az én párom ha ilyen lenne felfogná az egyértelmű közlést ezzel a tettel, de a tiedet nem ismerem.

2013. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Cimbora, koma... :)) Áijj de tetszik!! :D
2013. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni. Nálunk is hasonló helyzet van. Nem tudom mennyi idős a picid, meg mennyire vagy mellette kipurcanva, meg van e segítséged a férjeden kívül. Neked is biztos jó lenne ha csak egyszer megetetné a picit vagy tisztába tenné. Amúgy tényleg rendes a férjed, de azért Ti is ott vagytok.
2013. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szép dolog a barátság, meg az összetartás, egymás segítése, mindaddig, amíg a család nincs elhanyagolva...

Mert nem mindegy, hogy a szabad idő mekkora részét fordítja rájuk, és nálatok ráadásul pici baba van, akivel azért illene még többet foglalkozni, szerintem.

Ha tényleg csak egy-egy órára ugrana el, az nyilván téged sem zavarna, de ha fél-egész napokra eltűnik rendszeresen, az igenis probléma.

2013. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Jobban szereti a haverjait mint a családját, de még mondjátok hogy milyen ritka segítőkész egy ember...

Nyilván régen is ilyen rádszarós volt. Minek mentél akkor hozzá? Vette volna el akkor valamelyik komáját!

2013. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Szóval az zavar, hogy nem tudod teljesen kisajátítani és rajtad kívül is vannak emberi kapcsolatai. Ha így van válj el. Egyébként meg nem csodálom, hogy amikor szabadságon van akkor is inkább a haveroknak segít minthogy a hárpia feleségével legyen.
2013. jan. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
részben igazad van. én sem tehrelném a kisbabás barátomat azzal a szívességgel, h mutassa meg a kocsimat. tényleg lehet olyan időpontot találni, amikor ő is ráér vagy ha nem, hát egy másik barátot, akinél nics kisbaba. másrészről viszont nagyon fontosak a baárotk. mi most várjuk az elős babánkat. nekem korábban nagyon nagy baráti társaságom volt, legalbb 10-15 fő, akikkel szívesen találkoztam és köztük olyan 6-7 ember, akivel mély és bizalmas volt a viszonyom. az elmúlt néhány évben mind kikoptak mellőlem (okkal és em a baba miatt. többségükkel nem is csinálnám már vissza a barátságot) és bizony maga az érzés nagyon hiányzik. a párom most kezd ilyen helyzetben leni, ha bulizni, összeröffeni hívják nem megy (segíteni még igen, segíteni neki is jönnek), mert azt modja, nincs kedve hozzájuk, szívesebbe van velem. (ő is rengeteget dolgozik, gyakran hétvégén is. szinte alig találkozunk.) ez nagyon jól is esik tőle és szerintem is változnia kell az embernek, ha családot alapít, mégis azt mondtam neki, h azért ennél több időt fordítson a barátaira, mert le fognak morzsolódni mellőle és akkor rá fog jönni, h voltaképpen milyen jó is volt, amikor még voltak barátai. nem csak fiatalon fontosak a barátok, hanem később is. és a gyereknek is jót tesz, ha azt látja, h nem csak neki vannak a játszótérről/bölcsiből/oviból barátai, hanem bizony apának és anyának is. jó egymásnak élni, de nem szabad kizárni a külvilágot.
2013. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
5ös vagyok. Nem csalódtam a fórumozókba, látom mindig akadnak olyanok akik akár pár száz km-ről is meg tudják egy rövid szövegből állapítani hogy szereti-e a férje vagy sem. Ha meg a kérdező hárpia lenne annak esetleg lehetnek lelki okai mint pl szülés utáni depresszió. Nekem volt és nem kívánom senkinek. És igenis én egy hárpia voltam de a férjem még mindig velünk van és szeret minket, annak ellenére hogy ő is lelép segíteni a haveroknak.
2013. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!