Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám beteg de már nagyon nem...

Apám beteg de már nagyon nem bírok vele . Mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok apámnál lakom ( Elkellet költöznöm édesanyámtól) Nos apámnál kb 1 éve vettem észre ,hogy beteg (Disszociatív személyiség) . Mindenen veszekszik velem , úgy beszél velem mint a kutyával pedig nem is csinálok semmi rosszat . Sőt minden megteszek ,hogy kíméljem , de sajnos a betegsége miatt szinte kiszámíthatatlan mikor melyik személyiségével találkozok össze . Van a balhés személyisége ,a jó , és a szemét amikor balhés minden kis szálat megmozgat ,hogy belémköthessen van amikor jó és pl: hoz nekem egy csokit, és van a szemét amikor más embereknek elmond mindennek ,hogy én egy szerencsétlenség vagyok stb... Meg olyanokat állít rólam ami nem is igaz , pl ,hogy eddig ahol voltam diákmunkába dolgozni mindenhonnan kirúgtak stb... (Beugrós ember vagyok ) de hiába mondom neki nem fogja fel .

Főleg elváltak szüleim ,és ha valami problémája van anyámmal beszéli meg de teljesen máshogy adja elő mint másnak ,olyan mintha a személyiségei egy pletykagépek lennének ,és hozzátesznek a történethez meg elvesznek . Nagyon régóta próbál manipulálni dolgokkal például ,hogy anyámnak soha nem kelletem és egyéb ilyenek meg ,hogy anyám sírva hívta föl ,hogy én rossz vagyok a suliba meg ilyenek amik egyáltalán nem igazak , mert hangom nincs órán meg ilyenek .

És már nagyon unom ,a játékait. Már hónapok óta keresek munkát ,hogy elmehessek innen de addig ki kell húznom valahogy ,csak fogalmam sincs ,hogy mit hogy .

17/F



2013. febr. 10. 23:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Az kimaradt ,hogy szinte nem is beszélgetünk egyszerűen nem lehet vele leülni normálisan ...:s
2013. febr. 10. 23:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha valóban így van, ahogyan írod sürgősen el kell valahogy vinni a pszichiátriára mert a disszociatív személyiségzavar nem múlik el magától, sőt. Ön-és közveszélyes is lehet akár.
2013. febr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom ,de magától nem menne el orvoshoz az a baj
2013. febr. 11. 00:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, tudom sajnos aki ilyesmiben szenved, az nem képes elfogadni, hogy beteg. Valahogyan pedig rá kéne venni. Beszélj erről anyukáddal, hátha segít kitalálni valamit. Addig meg kitartás, mást nem nagyon tehetsz egy ilyen emberrel...
2013. febr. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nagyon sajnálom az édesapád. Nekem is ugyanilyen problémáim voltak az édesanyámmal, mint neked. Én a problémáival nőttem fel, és többször próbált végezni magával, a kis elsős fejemmel kellett megállítanom, sokszor nem is aludtam, hogy figyeljem őt, hogy ne csináljon semmi butaságot. Azután beutaltuk a Pszichiátriai osztályra, és rendbehozták. Most gyógyszereket szed, és most jól van (nem teljesen, de azért jól). Keress egy orvost és majd elmondja a teendőket. És ne haragudj meg az édesapádra, ha ilyeneket mond, mert erről tényleg nem ő tehet!

Sok sikert! 28/F

2013. febr. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2013. febr. 11. 01:22
 7/7 anonim ***** válasza:

az én apám ugyan ilyen volt. bekerült a kórházba,mert szív- és érrendszeri problémája volt. anyum szólt, h vizsgálják ki az elméjét. miután ez megtörtént, még anyát nézte hülyének az orvos, h miért kellett az idejét rabolni, nincs itt semmi gond. pedig már kikészített minket teljesen. mint kiderült szándékosan. akkor érezte jól magát, mikor mi rosszul.


vannak ilyen emberek. nem akarlak elkeseríteni, de nem fog orvoshoz menni veled. próbáld meg higgadtan kezelni, előtte ne dühöngj. nekem ez vált be. látta,h nem tud idegesíteni, úgyh az orra alatt dünnyögött tovább.persze mérgelődtem én is,csak nem előtte.

24n

2013. febr. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!