Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelentéssel fenyeget az...

Feljelentéssel fenyeget az exem, ebből lehet bajom?

Figyelt kérdés
Szakítottam a barátnőmmel már féléve, azóta irogatott smseket, facebookon. Nem reagáltam. Utána megpróbálta személyesen, hogy beszéljük meg de szerintem már nincs mit megbeszélni. Akkor úgy ment el a lakásból, hogy ezt meg fogom sz*pni. 2 napja felhívott egy közös barátunk és letámadott, hogy mit csináltam. Kiderült, hogy a kedves exem azt hazudta, hogy én megvertem...és ő magának vagy valaki nem tudom, de tényleg megütötte hogy vannak sérülései. Szerintetek ez normális?????????????????? Ha feljelent hogy tudom bizonyítani az ártatlanságomat? Tököm tele van már vele, hogy sose zárul le ez az ügy és még nekem lehet belőle bajom. Ennyire sz*r emberismerő nem lehetek, nevetséges.

2013. febr. 14. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Nem neked kell bizonyítanod az ártatlanságodat, hanem nekik kell bebizonyítaniuk, hogy bűnös vagy. Tanúk nélkül nem fog menni. A hamis tanúzással meg megint csak ők szívják meg, úgyhogy nem kell aggódnod.
2013. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Damu Roland ellen sem volt tanú, mégis....
2013. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy állítás,egy tagadással szembe.Hívd fel,hogy mi ez a cirkusz,de vedd fel a beszélgetést.Hátha elszólja magát ez az ő bosszúja.Sokszor az döf hátba akitől nem is várnád.Nem csak te vagy igy ezzel
2013. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy valakit megverjenek, meg kell találni az okot. Ez a bizonyítás egyik "fő szempontja".

Mivel te a megkereséseire nem reagáltál, a zaklató tevékenységet viszont ő folytatta folyamatosan, így elég "merész" lábakon áll az, hogy neked okod volt őt bántani. [Hiszen elmondásod szerint nem volt durva reakció stb.]

Emellett a vélelmezett időpontra jó eséllyel fogsz tudni alibit igazolni. Telefonhívás, sms, cellainforáció, program haverokkal, iskola, munka stb. Már is igazolva van, hogy te ott akkor nem igazán lehettél.

Emellett azon nyomban, miént megkaptad a feljelentést, azaz megkeresnek téged, indítsd viszontvádas eljárást, és jelöld meg a hamis vádat és a rágalmazást.

2013. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csőbehúzni már próbáltam ezzel, hogy hátha elszólja magát...és az a baj itthon voltam akkor, de hátha látott valamelyik szomszéd. Körbekérdezek.
2013. febr. 14. 11:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Damu Roland ellen valóban nem volt tanú, viszont az előéletében már voltak hasonló ügyek, ráadásul a vádló hölgyet az ország egyik legbefolyásosabb embere támogatja minden formában, nem is volt kérdés, hogy mi lesz az ítélet. :) De gondolom a kérdező exe nincs ilyen kedvező helyzetben.
2013. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Damu Roland esete egy kicsit más volt. Ugyanis ott ha jól emlékszem a régi ex is megjelent hogy őt is bántalmazta, és alátámasztja a csaj mondókáját aki végül is beperelte. Arról nem is beszélve hogy jó pár orvosi látlelet bizonyította hogy bizony kapott párszor a pasastól.

A kérdező esete is teljesen más.

A csajnak bizonyítania kell hogy te verted meg. Ezt ha nincs tanú csak úgy lehet ha mások is panaszt tesznek hogy a kérdező igencsak agresszív, ütött már régebben is másokat. Bizonyítani kell orvosi látlelettel.. Nem úgy megy hogy "jaj, megütött"

Én a kérdező helyében ha a csaj jelezné neki hogy beperli verekedés miatt, rögtön rávágnám, hogy

"rendben! Mivel tudom hogy ártatlan vagyok, és nem fogsz nyerni a per folyamán, utána én foglak meghurcolni zaklatás, és rágalmazás miatt.."

Még valamit.. Napi szinten megy az ilyen hamis befeketítés a bíróságon.. A rendőrségen is hamar kiszúrják aki nem mond igazat..

2013. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amiért kicsit aggódok az az, hogy eléggé hirtelen haragú vagyok. De őt sose ütöttem meg. Inkább beleverem a falba a kezem vagy valami, hogy levezessem. Ha volt verekedős balhém az is csak férfiakkal szemben. Nőt sosem bántottam. Remélem ezt nem tudja rám húzni. Bízom benne, hogy összevissza fog beszélni majd ha jegyzőkönyvbe veszik.
2013. febr. 14. 12:01
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Kerüld. Ha zaklat jelentsd fel. Öcsémmel is ezt akarta csinálni egy csaj, végül összejött egy pasival, aki tényleg megverte. Sajnáltuk szegényt nagyon :)
2013. febr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ártatlan vagy, nem olyan egyszerű rád bizonyítania. A jegyzőkönyvbe nem csak a verés napját, de egy idő intervallumot is meg kell adnia az exednek,hogy megközelítőleg hány órakor történt. Tanúkkal kell alátámasztania igazát... Ha konkrétan téged nevez meg, és eljárást indít ellened, te pedig nem tudod tanúkkal bizonyítani, hogy akkor éppen hol tartózkodtál, technikailag is utána lehet járni, pl. telefon cellainformáció, számítógép előzményeiben, stb. (utóbbi, ha éppen szgépnél ültél, de nem menti az előzményeket, az erre képzett emberek akkor is elő tudják hozni.)

Említed, hogy hirtelen haragú vagy.

Ha a rendőrségen is ezt fogod vallani, összerakhatják úgy is, hogy a barátnőd békülni akart, neked pedig eleged lett, és megverted..( még azt is megkaphatod, hogy te akartál békülni, és ő nem, ezért kapott..)

Szóval, jól gondold meg, mit mondasz..sok sikert!

2013. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!