Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy búcsúzzak el és köszönjem...

Hogy búcsúzzak el és köszönjem meg illedelmesen, hogy náluk lehettem?

Figyelt kérdés
A barátom édesanyjáról van szó. 20 évesek vagyunk, én külföldi, a párom magyarországi. Ő még tanul ezért megengedték a szülei, hogy bizonyos feltételek mellett itt lehetek addig amig befejezi ezt az évet. Holnap fogok hazautazni kb 1 hónapra, majd jövök is vissza. Viszont, az anyósjelöltem NAGYON nehéz eset, alkoholista, mindenben hibát talál, de kétségtelenül szeret engem, néha ajándékokat vesz, puszilgat,stb. A saját gyerekeit viszont soha, sőt még egy kedves szava sincs senkihez a családban. A legutóbbi búcsúzáskor megköszöntem szépen hogy itt lehettem, mondtam hogy jól éreztem magam és sajnálom ha néha a terhükre voltam (igy láttam sokszor az anyukán). Erre ő kiakadt hogy hogy lehet igy elköszönni, és ezt akkor mondjam ha nem akarok többet visszajönni..Oké, még bocsánatot is kértem, bár nem értettem hogy mi rosszat mondtam ezzel...Más szülő ilyenkor annyit mond hogy "jajj ne viccelj, örültünk hogy itt vagy, stb". Amióta itt vagyok neki szinte semmi dolga nincs, én vasalok, mosogatok, sokszor főzök is, a legtöbb házimunkát én csinálom, amellett hogy én is dolgozom. Szerintetek hogy köszönhetném meg neki hogy itt lehettem, úgy hogy ne sértődjön meg rajta? Köszönöm!
2013. febr. 15. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
"Örülök, hogy itt lehettem ismét, köszönöm a vendéglátást, remélem, még találkozunk. Viszlát"
2013. febr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én sem értem, mi szükség van egyáltalán erre, ha úgyis mész vissza, gyakorlatilag ott laksz. :S

Simán köszönj el úgy, hogy sziasztok, egy hónap múlva jövök vissza. Ennyi.

Nem kell túlbonyolítani a dolgokat.

2013. febr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én se értem, hogy miért akadt ki, de ha mész és dolgozol a házban, akkor köszönje meg ő, Te minek? Én elköszönnék és annyi. De ha nagyon meg akarod köszönni, akkor amit írtak, köszönöm, hogy itt lehettem. Nem kell túlbonyolítani, bár azt hiszem, megértelek, úgy tűnik, kicsit hasonlítunk :D Gondolom, önkritikus vagy, mint én. De ezt nem jó nagyon kimutatni, tedd meg, ami Tőled telik s kész. A leírásod alapján nincs okod aggódni, ha azt választja, hogy ok nélkül megsértődik, az nem a Te hibád...
2013. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van..nem bonyolitom túl a dolgot. :D Igen önkritikus vagyok egy kicsit, de csak az utóbbi időben lettem az, mert itt úgy érzem hogy muszáj megfelelni. Az én családom teljesen más, most hogy másokkal is éltem együtt örülhetek hogy nem igy kellett felnőjek. :)
2013. febr. 15. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!