Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted igaza van a pszichol...

Szerinted igaza van a pszichológusnak?

Figyelt kérdés

A fiúk élvezik a "mamapanzió" előnyeit, avagy a szülői ház kényelmét, a biztonságos anyagi környezetet, és szép lassan "eljár felettük az idő", holott a házasságra a legkedvezőbb időszak a 23-25 éves kor. Ha ekkor nem döntenek az elköteleződés mellett, egyre nehezebben teszik ezt, később a házasodókedv különösen a férfiak részéről jelentősen csökken. Mindezek tükrében nem csoda, hogy teljesen eltűntek napjainkban az igazi, a szó szerint erős férfiak.

Mindeközben a nők pánikba esnek, 30 év felett ugyanis ketyeg a biológiai óra, előtérbe kerül a gyermekvállalás, miközben a "fiúk" ráérősek, tartanak attól, hogy igába hajtsák a fejüket. Azzal érvelnek, hogy ma könnyen meg lehet kapni a szexet, ami korábban csak házasságban volt lehetséges. Sokan azért tartanak a tartós kapcsolattól, mert akkor nem tudnak szabadon ilyenfajta kapcsolatot létesíteni. Napjainkban előtérbe került a lazább, virtuális, internetes kapcsolat, ami kényelmesebb, bármikor megszakítható. A nők ilyen körülmények között nagyon magukra maradtak a gyermeknevelésben, a napi gondokban egyaránt, ha egyáltalán vállalnak gyereket.


Én teljes mértékben egyet értek vele? Ti hogy gondoljátok?



2013. febr. 17. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Hadd találjam ki: nő írta ezt? Szerintem túloz sok mindenben. Nem csak a férfiakra jellemző a Pató Pál féle hozzáállás, a nőkre éppúgy.

Meg a mai világban mire jut oda az ember, hogy gyereket vállalhasson, ha férfi, ha nő? Hova szüljön egy 23-25 éves nő gyereket az ilyen korú férjének? A semmire?

Én ebben a korosztályban vagyok és nő. Eszemben sem lenne gyereket vállalni, még ha meg is lenne az anyagi biztonságunk. Párom 29 lesz, szintén.

24N

2013. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Igen, teljesen egyetértek ezzel az írással. Persze vannak kivételek, akik 23-25éves korra elhatározzák magukat, gyereket is vállalnak, de a többségre igenis az jellemző, amit a pszichológus állít.
2013. febr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek, bár én egy kicsit konzervatív vagyok, ahogyan a párom is.

Amúgy én ezt élőben látom, egy családtag (25 éves srác) detto ugyanezt csinálja. Még a virtuális része is stimmel (egész nap fészbúk előtt görnyed).


22L

2013. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez a gyerekvállalásos mizéria szerintem nem a férfiak elkényelmesedésének a hibája, hanem a gazdasági helyzetnek.


Sokan még most is úgy gondolják, hogy az ideális kor a házasságra a 23-25 év. Igen, régebben ez így volt, de ma már nem. Az átlagnak 23-25 évesen nincsen még szinte semmije, erre hogy vállaljon családot? Persze a házasságnál még mindegy alapvetően, de itt most a gyerekvállalásról van szó.


Míg régebben a család segítette a párt, mert pénzügyileg megtehették, vagy egyszerűen csak több volt a lehetőség, a munka, a fizetés az akkori viszonyokhoz képest, így a 23 éveseknek is több volt mint ma a 25 éveseknek.


S miközben ez a dolog csúszik pár évet, addig a biológia nem.


Akkoriban az emberek nem is aggódtak a biológiai óra miatt mert 30 éves korukra már 2-3 gyereke volt a nőnek. Most meg ideálisan 30 körül tudna gyereket vállalni, de a teste persze nem veszi fel a világ tempóját..


Az internetről meg inkább nem írok. Az természetesen hatással van a kapcsolatokra, mert egyre több ember otthon marad a gép mögött. De ez most mindegy.

2013. febr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a házassági, gyermekvállalási kedv már kitolódott, nőknél úgy 26-32 közé, ffiaknál meg 30-40 köré. Persze ez csak átlag, van aki előbb, van aki később. De sajnos sok igazság van abban amit mondott...
2013. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

A hiba ott is van, hogy érettségi után a fiatalok túl lusták a munkához, az önállósághoz pláne és így elmennek egyetemre, mindegy milyen szakra, csak ne kelljen semmit se csinálni. Ez önmagában nem baj, csak a felsőoktatás lehetővé is teszi nekik ezt az alacsony pontszámokkal, az ingyenes oktatással és olyan szakok indításával, amiknek nincs is piaca.


Igenis ezt sokkal keményebben kéne venni. Az egyetem luxus, igenis fizessék meg, tanulják meg, milyen iskola mellett dolgozni és tenni is valamiért. Most csak az megy, hogy ingyen eljárkál az illető egy nulla szakra és még pénzt is kap érte, mert mondjuk 3-an testvérek.


A fiatalok pedig tudják, hogy így rhadt egyszerű az élet, semmi felelősség, csak élősködés anyucin és állambácsin. Sőt, utána még elmegy "mester"képzésre, még egy kis időt nyerve. Aztán hiába szerzik meg a diplomájukat, ugyanazt fogják csinálni, mint az érettségisek/szakmások.

Itt nyilván nem a komoly mérnökökről és orvosokról beszélek.

2013. febr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, akitől ezeket az állításokat olvastad, az egy kontár.
2013. febr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ennek a pszichológusnak, akitől a szöveget vetted, nincsen igaza. Leginkább azt kérdezném, hogy miért nem kezeli még senki őt?
2013. febr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az utolsó kettő válaszoló pedig gondolom férfi, akik magukra ismertek. És hát mindenkinek fáj az igazság, főleg ha még leírva is látja. :))))

2013. febr. 18. 08:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nő vagyok és abban ismertem magamra, amit a férfiakról írtál, akkor mi a helyzet? :D
2013. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!