Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérjem meg rá, hogy...

Hogyan kérjem meg rá, hogy irassa a nevemre a lakást?

Figyelt kérdés

Anyámat mostanában titokzatos idegenek "zaklatják" barátkoznak vele jólöltözött 20-on éves lányok, furcsa emberek járnak hozzá "bulizni" meg minden. Soha nem is ismertem őket ráadásul gyanúsan néznek ki.


A lényeg, hogy én nem bízok bennük és nagyon félek, hogy a lakásra pályáznak, de anyám jobban bízik lassan bennük mint bennem. Én pl le vagyok tiltva a facebookjáról, hogy ne nézelődjek ott (soha nem nézelődtem nem is érdekel) ezek az idegenek meg ott vannak és nap mint nap órákat beszél velük.


Idős, lassan beteg, meg is mérgezhetik, bármi. Már többször említettem neki, hogy számomra gyanús, hogy idegenek járnak hozzá és 20 éves lányok töltik vele (56 éves) az idejüket.


A lényeg, hogy szerintem nincs értelme összeveszni ezekkel az idegenekkel, egész egyszerűen meg kéne kérni anyámat arra, hogy írja a nevemre a lakást. De valamiért nem bízik bennem. Lehet, hogy pont ezek az idegenek erősítik benne a bizalmatlanságot, nem tudom.


Megpróbálok beszélni vele, de szerintem nemet fog mondani, hiába mondom nekik, hogy ezek miatt az idegenek miatt aggódom és mi lesz ha még idősebb, kiszolgáltatottabb lesz, csak annyit mondana, hogy én ne aggódjak (eddig is ezt mondta) ő tudja jól, hogy mit csinál, és hogy ezek az emberek a barátai.


Én már iszonyatosan aggódom, pedig nem gondoltam volna pár évvel ezelőtt, hogy ilyen létezik. Apám miatt is aki külön él tőle albérletben és rátelepedett egy szerintem alja senkiházi nő, akinek még vagyona sincs, és egy vezető pozícióban levő elismert emberből aki a vállalati kocsikkal járt, hihetetlen de egy 50 négyzetméteres albérletben tengődő munkanélküli alkoholistát csinált ráadásul az albérletben él már a nő fia is.


Mindkét szülőm idősödik és lassan testi-lelki támogatásra szorulnak már. Rendkívüli mértékben aggódom miattuk, már csak azért is, mert én sem vagyok olyan kitűnő anyagi helyzetben, egyetemre járok, kis mértékű tartozásaim is vannak. Ráadásul a lakásunkon még valamennyi hitel is van amit még pár évig törleszteni kell.


Mit tegyek?


2013. febr. 18. 05:01
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Anyukád vallásos ember? lehet hogy valami Jehova tanúi vagy ilyes féle emberek lehetnek szerintem.
2013. febr. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

56 évesen kissé kiakadtam azon, hogy a velem kb. egyidős szüleidet idősnek titulálod.

Anyukádnál döntő érv lehet, hogy ha úgy kéred, hogy irassa rád a lakást, ha a haszonélvezeti jog élete végéig az övé marad. Ezzel ő is biztonságban érezheti magát, hogy nem tudod kirakni a lakásból, ha éppen úgy tartja kedved.Azt nem tudom, hogy egyáltalán átirathatjátok-e a lakást addig, amig hitel van rajta.

2013. febr. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

anyám 67 éves, apám 69. de a kutya nem mondaná rájuk, hogy idősödő, testi-lelki ápolásra szorulók.. basszus, anyukád 56 évesen nagyon nem öreg még.


a másik pedig, hogy az ő dolguk, mit csinálnak a saját értékeikkel. ha akarják, az egészet elherdálják, egyszerűen nem lehet őket arra kényszeríteni, hogy neked adják. kicsit fura nekem ez az egész kérdés...

2013. febr. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először talán ki kellene derítened, hogy kik ezek a "titokzatos" idegenek? Ha rendszeresen látogatják őt, akkor gondolom megoldható, hogy amikor ott vannak, te is felkeresd anyukádat, és személyesen találkozz velük. Amíg semmit nem tudsz róluk, addig nehezen tudod meggyőzni anyukádat arról, hogy esetleg bajba is kerülhet miattuk. Így indokoltabb is lenne elővezetned az ötletedet a lakás átíratásáról.
2013. febr. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a HIT-gyülekezet tagjai, akkor előfordulhat, hogy jogos a félelmed.

Persze kérdés, hogy te milyen idős vagy, megteheted-e pl. azt, hogy egyszerűen kizavarod őket a lakásból, vagy megteheted-e azt jogilag, hogy azt mondod édesanyádnak, hogy vagy ők, vagy te, és választás elé állítod őket?

2013. febr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Először próbáld meg kideríteni, hogy kik is azok akik hirtelen olyan jó barátai lettek az anyukádnak. Ne ellenségesen, mert akkor anyukádból is csak dühöt váltanál ki. Próbáld úgy előadni, mintha te is csatlakozni szeretnél ehhez a kis baráti közösséghez. Mondjuk valószínűleg így is ellened fogják hangolni anyukádat. Ha már behálózták, akkor kicsi a valószínűsége, hogy rá tudnád venni, hogy átirassa a házat rád.


Nálunk is volt hasonlóra példa, az anyósomékra szálltak rá egy bizonyos gyülekezet tagjai. Ők is "idősödők és gondozásra szorulók", mert bár nem öregek 50 és 54 évesek, de a pia megtette a hatását. Vittek nekik ajándékokat, bevásároltak nekik ezt azt, ellenünk hangolták őket... Csak akkor szálltak le róluk, szó szerint egyik percről a másikra amikor kikértük a ház tulajdoni lapját és megmutattuk nekik hogy a ház a férjemé, azért vette hitelre, hogy a szülei ne az utcán éljenek, mert a saját házukat már elitták. Utána feléjük sem néztek többet.

2013. febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!