Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kell a szüleim adosságát...

Nekem kell a szüleim adosságát fizetni? A szüleimnek tetemes adossága van. A szüleimnek az az ötlete támadt, hogy a rezsi mellett az adosságuk törlesztö részletébe is be kellene szállnom.

Figyelt kérdés
Szerintem, ez igazsàgtalan. Nem az én adossàgom. Es különben is sajàt lakàsra sporolok. (Viszonylag jol keresek.) Én 18 elmultam, dolgozom, és velül élek. A rezsibe arànyosan beszàllok. A szobàmat magam takaritom. Hétvégeken otthon ebédelek.

2013. febr. 19. 11:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te adósságod ez tény. Te tudod milyen a kapcsolatod a szüleiddel. Miért kérik, egyedül tudják e fizetni. Persze akkor sem kötelességed segíteni, csak ha úgy érzed akkor.

Nem tudsz valahol kivenni egy szobát? Én egy nagyobb városban élek, havi 30ból kijön a bérleti díj, és a rezsi rám eső része. Van saját szobám.

2013. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
13%
Hát valóban nem túl igazságos, de ha még életükben nem fogják kifizetni akkor így is úgy is neked kell.
2013. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg velük. De azért azt se felejtsd el, mielőtt teljesen elutasítod őket, hogy egyszer majd ez a lakás/ház a te tulajdonod lesz amikor megöröklöd, tehát neked is elemi érdeked, hogy ne a bank vigye el!
2013. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Pardon. Persze ha nem mondasz le az örökségről...
2013. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem, én már egy hitelüket kifizettem az évek alatt, most van még 1, ami csak 2 év múlva telik le, én fizetem persze azt is (a rezsipénzen felül) de ez van, én nem hagyom őket a szarban, fizetem én meg a tesóm. Nem igazságos, én is tudom, de ha szereted a szüleid akkor megteszed. Ha meg nem,akkor te tudod. El kell költöznöd.
2013. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%
a szüleid a hitelt arra a lakásra vették fel, amiben te 18 évig éltél, és egyszer esetleg a tiéd lesz? ... szar az élet, mi?
2013. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól teszed hogy saját lakásra gyűjtesz.

Én a helyedbe megbeszélném velük hogy x összeget minden hónapban félre teszel a saját lakásodra és minden hónapban annyival járulsz hozzá a hitelükhöz amennyivel tudsz, amennyi marad.

2013. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nagy az adósság, valószínűleg a bank viszi a házatokat ha nem fizettek.

Én 25 éves vagyok, 18 éves korom óta dolgozom és azóta van egy borzasztó nagy hitelünk is. A szüleim közül sajnos egyikőjük rokkantnyugdíjas, másiknak a fizetése annyi mint a törlesztés, és egy nagyszülő van itt, aki támogat minket a nyugdíjával. Tesóm pedig még tanul. Én jelenleg külföldön dolgozom, de mikor 60-at kerestem havi szinten, akkor minimum 40-et hazaadtam. Én is ide jövök haza, vagy mikor nincs munka itt élek velük. Bármi is történjék, nem tudnám nézni hogy elviszik a házat, pedig én meg tudom oldani hogy valahol lakjak, akkor is ha ez nincs. De ők hova költözzenek? Én is lakásra szerettem volna spórolni, most ugyan viszonylag jó fizetésem van, de nem tudok annyit félretenni. Nem tudnám velük megtenni hogy ne segítsek. Mégis a családom, és ha baj van, ők is segítenek.

De ez a mi esetünk, csak leírtam.

2013. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%
A magadfajták ezt úgy szokták, hogy tojnak a szülők nehézségeire, elveszik ami nekik kell, kiveszik a részüket a jóból, a nehézségek után elfutnak, majd megvárják amíg a mocsok öregek elpatkolnak és egymásnak esnek a rokonokkal, a halott apu fölött, hogy ki tépje ki az aranyfogát.
2013. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért attól is függ, mire vették fel a hitelt, mire költötték el, milyen életet élnek most.


Vannak olyan szülők emberek, akikbe a világ minden pénzét belenyomhatnánk, akkor is hitelekkel a nyakukon nyomorognának... Ha a kérdező szülei is ilyenek, akkor hiába fizetnének ki egy hitelt, a szülők pár hónapra rá már vennék is fel a következőt, felélnék, majd szaladnának a gyerekhez, újból és újból...


Ha azért vették föl, hogy a kérdezőnek tudjanak belőle valamit biztosítani, és tényleg a megélhetésük múlik a segítségen, akkor még érthető, bár én azt gondolom, sose tudnám ilyenre kérni a gyerekemet. A szülők felnőtt emberek, a gyerekeket a maguk örömére vállalták és nevelték fel, nem azért, hogy fizettessék velük a hiteleket, amint nagykorúak lesznek. Ha a szülők, magatehetetlenek, munkaképtelenek, akkor megint más a helyzet, de munkaképes, kereső emberek hiteleit egy 18 évessel fizettetni szerintem nem fair.

2013. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!